Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor bor sonisene?


Rocket
 Share

Hvor bor sonisene?  

159 stemmer

  1. 1.

    • Østfold
      6
    • Akershus
      22
    • Oslo
      15
    • Hedmark
      5
    • Oppland
      8
    • Buskerud
      10
    • Vestfold
      9
    • Telemark
      4
    • Aust-Agder
      1
    • Vest-Agder
      5
    • Rogaland
      11
    • Hordaland
      19
    • Sogn og Fjordane
      2
    • Møre og Romsdal
      4
    • Sør-Trøndelag
      19
    • Nord-Trøndelag
      3
    • Nordland
      5
    • Troms
      6
    • Finnmark
      3
    • Utlandet
      2
  2. 2.

    • Oslo
      39
    • Trondheim
      23
    • Bergen
      19
    • Kristiansand
      5
    • Stavanger
      8
    • Tromsø
      6
    • Bodø
      3
    • Bor ikke nærme en storby
      31
    • Annet
      14
    • Drammen
      5
    • Tønsberg
      6


Recommended Posts

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg bor i Ås i Akershus. Toget bruker en halvtime inn til Oslo sentrum. I mitt hode er "nær en storby" noe som tilsvarer en avstand/reisetid man kan pendle hver dag. Fire timer hver vei er ikk

Og en time hver vei er et godt stykke utenfor min komfortsone når det gjelder polavstand! (vinmonopol that is, trenger ikke bo i gå-avstand til nordpolen).

Jeg bor i Finnmark, nærmere bestemt Rypefjord rett utenfor Hammerfest som ikke er storby i det hele tatt, er 8 timer i bil til Tromsø, så klikka ikke i nærheten av en storby jeg Og jeg er så bereis

Yep, vet hvor kvikne er :)

Du må være den første jeg har snakket om som vet hvor det er, haha.

Vi eide et helt gult hus der (nedlagt gård) som ble landstedet vårt, den het Granengen (står en minnestøtte til Anders Rambech i hagen). Den har gått i familien i mange MANGE generasjoner. Desverre bestemte min far og søskene deres seg for å selge den da min farmor døde, så nå har vi bare en hytte der på rett andre siden av veien og gleden med å reise opp ble ikke helt det samme. Har du sett dette bygget? Savner det fryktelig mye!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du må være den første jeg har snakket om som vet hvor det er, haha.

Vi eide et helt gult hus der (nedlagt gård) som ble landstedet vårt, den het Granengen (står en minnestøtte til Anders Rambech i hagen). Den har gått i familien i mange MANGE generasjoner. Desverre bestemte min far og søskene deres seg for å selge den da min farmor døde, så nå har vi bare en hytte der på rett andre siden av veien og gleden med å reise opp ble ikke helt det samme. Har du sett dette bygget? Savner det fryktelig mye!!

:lol: Stort sett alle som kjører østerdalen en gang eller tre vet hvor kvikne er ja.

Er desverre ikke kjent der, så kjenner ikke igjen huset. Vi er ikke så mye på kvikne at det gjør noe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trodde Bergen lå i Hordaland, jeg.... *host*.

Bor på Ådalsbruk - eller "Bruket" som vi lokale sier :D. 20 km fra Hamar - Hamar er storby, sant? :whistle:

Du bor feil på sonenkartet da :P

Jeg får ikke lagt meg til, men er vel rett og slett virkelig i Gardermommeby :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Du Numedal, du vene, med fagre fjell og fjord.
Frå Kongsberg ytst i dalen til vidda imot nord.
Eg ingin andre stadir kann liva glad og sæl.
I heile vide verdi, det kjenner eg so væl."

Jeg bor mer mot vidda :P 1,5 time til Kongsberg, synes jo ikke det er så lang, og bare 3 timer til Oslo. Norges navle rett og slett :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...