Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter å ha passet en langhåret BC som fikk diaré, så vil jeg heller glo på baller og ****** enn å vaske pels. :x

Der er schäfer perfekt. Den korthårede. Litt pels, lavt halefeste og naturlig å bære hale lavt. Og godt pigment, så det ikke lyser i det minste!

  • Svar 160
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

The Miniature Bull Terrier, bred for ferocoius buttholes for centuries.

Sjelden er nå en ting (og er særs relativt begrep!), men la oss nå være ærlige... Når en stakkar har løpetid i tillegg liksom.

Posted Images

Skrevet

(kortklipt pga nedfallsfrukt)

I rest my case! :lol:

Nirm har herved avslørt seg som en "porno-avholdsmann".. :whistle:

:teehe:

Onkel Tank = Charlie! Seriøst, det var vulgært! Charlie hadde også gigantiske baller. Når han ble kastrert så var vetten helt wowza.

Putle har "glad hale" hun, det sa de på utstilling. Nå vet jeg hvorfor hun fikk blått. :( Endetarms-diskriminering, det er det det var!

  • Like 6
Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg VISSTE dette kom til å gi meg en god latter når jeg leste overskriften......... ha ha ha ha

Timo - pappa'n til Noah hadde det største ....ævholet jeg har sett - og selv med pels og hale flasha det rett i synet på meg rett som det var. Noah har normaltstort, Hermine - vel, de EKLESTE på Hermine er glufsa som bare blir MOTBYDELIG når hun har løpetid.

Største rompehullet jeg har sett tilhører imidlertid en BoerBoel - og bakfra er den hunden tidvis pittelitt ulekker - pornopung i klaskeformat og det hølet er bare ikke fint *ler*. Forfra er han imidlertid verdens vakreste og herligste.

Skrevet

Jonas ( jrt) er 80% rævhull bakfra. Det er UMULIG å ikke legge merke til når man går tur.

Utsikten er forøvrig en av grunnene til at både sambo og jeg er negative til hund med krøllhale. Det er vi samstemte, det er forstyrrende! :D

Skrevet

Pels <3

1201213.jpg

Verdens fineste rumper :wub:

Bæsj i pelsen er sjelden et problem, skulle uhellet være ute så får man vaske... Heller bæsj i pelsen en gang i året enn å stirre inn i et svært rumpehull (eller skal vi si 8) på hver tur :lol:

  • Like 6
Skrevet

Har ikke noe stort problem med hverken rumpehull eller baller, jeg. Det verste jeg vet er store tisper med løpetid som driver og vasker seg så det er slafselyder i hele huset. :P

Martin har litt stort rumpehull, det har jeg lagt merke til bare fordi jeg ble litt facinert over at det var så stort i forhold til Lundii.

Ellers, hvis jeg ser digre rumpehull eller enorme baller, så blir jeg bare smålig facinert over hvor digert det er. :P Sånne digre hannbikkjer med baller som henger nedpå hasene så tenker jeg liksom mest at det må være så ubehagelig å løpe med! :P

  • Like 2
Skrevet

Bæsj i pelsen er et svært sjeldent problem etter jeg begynte på V&H. Og den sjeldne rumpevasken som måtte komme pga uggen mage, den tar jeg heller fremfor å stirre rakt inn i hølet hver dag. :sleep:

417984_10151175900261721_1186468297_n.jp

Skrevet

Sjelden er nå en ting (og er særs relativt begrep!), men la oss nå være ærlige...

Når en stakkar har løpetid i tillegg liksom.

10340620016_01a16b73e5_z.jpg

  • Like 20
Skrevet

De deiligste hundeballene i verden er forresten shiba-baller. Som helt runde og harde nøtter, kledd i den deiligste, mjuke fleece. :wub:

Regel nummer en i Hundenerdeklubben.

Vi omtaler aldri hundeballer som deilige. Aldri.

(Implisitt: utenforstående kan ringe myndighetene)

  • Like 19
Skrevet

Sjelden er nå en ting (og er særs relativt begrep!), men la oss nå være ærlige...

Når en stakkar har løpetid i tillegg liksom.

10340620016_01a16b73e5_z.jpg

:shocked::|:lol::P

Takk gud så er det ikke SÅ ille :sweat:

Ekte løpetidbilde! ser jo faktisk litt private greier på den fremste der.. Iiiik!

1186256_10151910549200664_326132269_n.jp

Skrevet

Regel nummer en i Hundenerdeklubben.

Vi omtaler aldri hundeballer som deilige. Aldri.

(Implisitt: utenforstående kan ringe myndighetene)

"Come at me, myndigheter!" sier bare jeg! :lol: (Dere er da ikke utenforstående. :) )
Skrevet

"Come at me, myndigheter!" sier bare jeg! :lol: (Dere er da ikke utenforstående. :) )

Det er et åpent forum, SandyCanCan.... :shifty:

  • Like 1
Skrevet

Etter å ha hatt pels hund med diaré. Oh my god... Du skal være glad i Dritt da :x

Pi har et synlig rompehull, Issi også hadde det. Doffen også men han prøvde å skjule det med pels :x

Skrevet

Takk gud for at Terho ikke er utstillingshund, for har han dårlig mage klippes rompa hans. Skjedd to ganger i hele hans liv, ellers kan jeg ikke relatere til bæsj i pelsen problemet.... Så rungende ja til pelshund i dette tilfellet :-P Og jeg har passet korthårshund med diare, da kunne jeg jo ikke klippe, bare vaske :-P

Skrevet

De deiligste hundeballene i verden er forresten shiba-baller. Som helt runde og harde nøtter, kledd i den deiligste, mjuke fleece. :wub:

Du skal få hilse på bakenden til Tanuki neste gang vi er i Norge, de er enda mer fluffy enn Kuma sine!

  • Like 1
Skrevet

En av grunnene til at det ikke kommer hund med lang pels i huset her, bæsj i pelsen og pelsstell.

Også treffer de ofte pels når de tisser...jæk :( hadde blitt sinnsykt mye vasking her i gården før den hadde fått ligge i sofa eller sengen.

Får fnatt av møkkete bikkjer, og hadde fått helt dilla med lang pels som var tilgriset av tiss og bæsj, hadde ikke kommet inn i mitt hus uten skikkelig vask, tenk å sitte i sofaen med en hund som stinker bæsj og tiss :(

Når det kommer til rompehull så er jeg jo vant med am akitaen med "halen på ryggen".

Selv om Turbo ikke hadde stygt rompehull, så er det mange bilder så er det mange bilder som har blitt kastet.

Noen ganger har jeg lagt på litt "blur" på rompehullet om bildet var fint eller :)

I begynnelsen da Turbo var valp så syntes jeg det var ekkelt, men etter 8år så blir man vant til det, henger iallefall ikke bæsj i pelsen ;)

Skrevet

Nora har pels, men jeg klipper henne rundt rompehullet pga. Analkjertlene, slik det ikke skal komme på pelsen, så der ser vi tydelig når hun må på do. Da ligger godsakene å dupper i hullet. Er så nasty! Hahah. Og hun er jo mega tøff så halen er alltid krøllet over ryggen. Nice!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Skrevet

De deiligste hundeballene i verden er forresten shiba-baller. Som helt runde og harde nøtter, kledd i den deiligste, mjuke fleece. :wub:

Ble så lettet da jeg innså at det stod "hunde" foran "ballene" der. Phjuh.

  • Like 2
Skrevet

Only at Hundesonen ... :lol:

Heldigvis har ikke den hunden som blotter rumpa si mye (er noe med basenjirumper), noe sjenerende med seg og noe som fanger blikket. Bare når han har sovet, og rumpehullet puster ... ja. Men ballene er jo litt lenger frem på basenjier enn andre raser, så de synes ikke så mye. Enklere med flatten, pelsen dekker det meste. Også er han svart.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...