Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja nye isbjørner skal innta heimen her. :)

Mor

Min vakre Sasha. Verdens vakreste frøken i mine øyne. ;)

En behagelig ekstremt rolig frøken. Som nyter livet til det fulle så lenge hu er med hu mor. :D

Helsemessig er hun fri for patella og HD.

Utstillingsmessig har hun flere ckr, men desverre bare en masser av reserve cert. Men det kommer vel der også.

28265_404137132351_918689_n.jpg

Far

Verdens vakreste hannhund han selvfølgelig, hehe.

Han er en veldig snill herremann. Glad i alle er han, og får han kos så er han i himmelen.

Kan være litt lyd i han, ikke plagsomt mye, men for meg plagsomt nok innimellom. Jeg hater bjeffing. :P

Elsker å leke med sønn sin, da har han det himla kjekt. :)

Helsemessig er han fri for patella, men ikke røntget enda.

Utstillingmessig har han gjort det mer enn godt. Flere BIR, Ck, Cert. Mangler bare stort certet for Nuch tittelen.

561483_10151522457757352_344650079_n.jpg

Litt rusfete her stakkars :P Men er nyeste bildet. Hadde sitti i bilen noen timer når vi var på vei hjem ifra østlandet.

Denne komboen har jeg gleda meg til i evigheter, og vi traff blink, hehe. :D

Ultralyd for noen uker siden sa 3.

Men hun ble bare større og større. Men jeg tenkte, jaja, sikkert mye fostervann.

Røntgen idag

1393695_10151634402162352_2116898569_n.j

Kjapp telling viser altså 6 valper. :o

Vi trodde det kunne være en 7. , men tok da ett bildet til som kunne bekrefte 6.

Hun er idag på 56. Forrige kullet fikk hun på dag 57, natt til dag 58.

Så jeg håper for hennes del at vi kan begynne å si hei hei allerede imorra natt.

Det er veldig tungt for frøkna forståelig nok.

Det skal beholdes en tispe, som er meningen skal på foravtale, men det skulle nå Bamse å. :P Han bor her enda etter 10mnd . :P

  • Like 6
Skrevet

Lykke til! Gleder meg til å se bilder av mange små vrengte polarvotter! :D Også krysser vi fingrene for at far blir fri-røntget! (Er Sasha røntget for AD?)

  • Like 1
Skrevet

Lykke til! :D Hvorfor er ikke faren røntget enda?

Uff ren sløvhet fra vår side. :/

Og hver gang vi skulle få gjort det så har ting skjedd så det ikke ble gjort når det skulle.

Så derfor er det ikke gjort, men skal gjøres.

Lykke til! Gleder meg til å se bilder av mange små vrengte polarvotter! :D Også krysser vi fingrene for at far blir fri-røntget! (Er Sasha røntget for AD?)

Nei ikke AD røntget.

AD har vært så godt som ikke eksisterendes på japsene.

Om jeg ikke husker helt feil, så er det 2 som har fått C av de som er røntget. Ellers har alle A.

Om jeg ikke husker helt feil da.

Skrevet

Wow! Herlig kull :D Hvorfor er det "bare" jeg som alltid skal ha valp og får hannhundkull?? :P

Gleder meg til valpespam! :wub:

Veldig typisk det vel, hehe. :)

Jeg er helt sjokka over å ha fått SÅ mange tisper. :D

Har 1 mulig hannhundbestilling og en haug med tispebestillinger, hehe. :) Så passa meg midt i blinken å få så mangen tisper. :D

Skrevet

Wow! Herlig kull :D Hvorfor er det "bare" jeg som alltid skal ha valp og får hannhundkull?? :P

Gleder meg til valpespam! :wub:

Det er ikke bare deg. Jeg sitter her med fire hanner selv. :P

  • 4 weeks later...
Skrevet

Bilder. :D

Glemt det gitt. :P

1396057_10151642021582352_1263487685_n.j

Liten tass som hadde funni seg ekstra valpene til Sasha.

For jada, hun klarte å få innbillt drektighet. Blir jo ikke helt det, men like fullt, hun adopterte 2 ekstra valper en ukes tid.

Måtte fjerne løpetispen jeg hadde her hjemme, og da var alt greit.

995888_10151664347722352_270545945_n.jpg

Noen tar livet mer med ro enn andre.

1381296_10151672190417352_2030031644_n.j

Bruke søsken som pute funker fint som søren det.

1426162_10151674598772352_1208495266_n.j

Mat falt ismak første gang. :P

Skålen forsvant under der. Hehe.

1537_10151679581257352_172287349_n.jpg

Veies i bakebolle :P

Funker det, selv om det er blitt litt dårligere plass med tiden. :P

Så de må velves utav igjen fordi de stort sett sovner oppi der. :P

999765_10151686227712352_754694669_n.jpg

Fått virret rundt i stuen.

Og det er da grådig morro. :D

Godt det står splett nytt teppe i gangen som skal skiftes ut når tassene har flytta. :P

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...