Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

Helt enig, det er helt umulig å vite hvordan man håndterer noe sånt. Min søster fikk et sykt barn som er svært funksjonshemmet. Alt man går gjennom fra fødsel til aksept er totalt ulikt noe man har gått gjennom før, at man kan bare ikke vite. I tillegg til den mentale påkjenningene så har man sorgen, man har gleden, man har stoltheten, man har hormonene som styrer med sitt og som trumfer personligheten. Og man har en styrke som man ikke ante at man hadde.

Det er så mange ting, så mange følelser og så mange tanker.

Jeg vet iallfall at jeg var veldig beklemt med slike ting før, men min niese er er en av mine største stoltheter, og det hadde jeg aldri trodd før hun ble født. Hun er et av de sterkeste menneskene jeg vet av. Hands down.

  • Like 3
Skrevet

Rak: Kan du ikke komme de i forkjøpet og invitere de inn selv? Så har du kontrollen og alle blir fornøyd :)

Jo, eller, tenkte egentlig å ta med Ida inn dit om de er hjemme når hun våkner. :) da kan jeg gå igjen når jeg eller ungen er lei. :aww: Svigermor kjenner ikke sin besøkelsestid overhodet.

Vi har én rutine! En! :lol: formiddagsduppen er blitt nesten like sikker som banken. Spørsmålet er bare om den varer i 10 min eller 3 timer. :aww:

Skrevet

(herlig å kunne bruke unge mødre som kilde :lol:)

:lol: :lol: :lol: Du vet du har vært i permisjon når...

Men ja, det er jo utrolig individuelt hvordan folk reagerer på noe slikt. Noen føler jo også en sorg over det de har mistet, men fortsatt uendelig stolt av selve barnet de har fått. Vanskelig å vite hvordan man skal tråkke rundt :)

Skrevet

@raksha og andre : Snakk med foreldrene. Spør dem. De går helt klart gjennom en sorgprossess over barnet de ikke fikk, samtidig så bygger de et forhold til og kompetanse på det barnet de fikk. Selvfølgelig elsker de henne like høyt som alle andre elsker sine barn, så det er ikke noe å lure på. Les deg opp litt på downs syndrom og vær interessert i alt de ønsker å snakke om. Kanskje hun ikke går eller kommer med sitt første ord før hun er 2, kanskje hun har tilleggsdiagnoser som gir dem enda flere utfordringer. Uansett så vil Ida og dere stimulere henne og bare være av det gode. Om foreldrene syns det er vanskelig å se at Ida kan mye hun ikke kan, så snakk om det også. Finn møtepunkt og samvær som fungerer for dere alle. For Ida vil det jo også være flott å kjenne/leke med et barn som er litt anderledes enn andre. Du skal se det blir bra alt sammen. Ikke vær redd for å ta kontakt :D

  • Like 6
Skrevet

Takk dere :)

Vi har en bedre dag enn i går, i går var alt galt hele tiden, mistenker mageknip. I dag er vi faktisk i stand til å ligge litt under babygymmen og sprelle og prate alene. Snart slutt på tålmodigheten ser jeg, men ikke bare hyl i dag :ahappy:

Skrevet

Nå var det hakket før dere fikk bilde av Ida som ligger og dier med teksten "SEEEEEEEEEE!!!!" :rockettes::banana-santa::ChristmasTree::banana-santa::CarolSingers: :Snowman: :santadance: Men anstendigheten tok meg, så dere får forestille dere det!

Tror jammen meg det har løsna litt igjen :cry::wub: Jeg må ha fullt fokus på henne og stryke i håndflatene eller fotsålene hennes for å stimulere sugerefleksen - men i stad gav jeg flaske uten å tilby pupp først, og da var hun urolig og misfornøyd sånn hun har pleid å være før om vi har avspist henne med kun flaske. La henne til pupp og hun lå rolig lenge :D Flaske etterpå da, selvsagt.

  • Like 6
Skrevet

Så fantastisk, Raksha :D Skjønner at det er viktig for deg :ahappy:

Ehm. Synes dere det hadde vært rart om deres svigermor insisterte på å filme et grøtmåltid? IKKE her altså :lol: Er noen andre. Jeg syntes det var supersært.

  • Like 1
Skrevet

Så fantastisk, Raksha :D Skjønner at det er viktig for deg :ahappy:

Ehm. Synes dere det hadde vært rart om deres svigermor insisterte på å filme et grøtmåltid? IKKE her altså :lol: Er noen andre. Jeg syntes det var supersært.

Jaa, veldig viktig! Skjønte hvor oppsatt jeg har vært på å få det til da jeg leste "kjøp julePUPPENE på..." istede for "juleKuppene" på en mailreklame :lol: Bonden ba meg puste og stresse mindre med det, så kanskje det var det som hjalp. :D

:lol: Veldig sært, men med tanke på at mamma ville ha meg til å avbryte å lage flaske for å fikse det ungen hylgråt for, for at jeg skulle ta bilde av den hylende ungen, så forundrer det meg virkelig ikke en milimeter. :lol: (Løvemamma slo til, ble ikke noe bilde og ungen fikk flaske og trøst så fort som overhodet mulig).

Skrevet

Tok en tur inn så Ida fikk sitte på den andre tanten sin også i dag. :aww: Var der ikke lengenok da, så vi måtte komme tilbake, men jeg tror faktisk ikke jeg orker. Sende Bonden inn i morra før han drar på spilling kanskje.

Skrevet

Vi ER så heldige! :D:wub:

Jeg er dypt og inderlig forelsket og har begynt å mase på mannen om en til. :lol:

1499511_10152073378081399_884892254_n.jp

1098028_10152073378121399_584074692_n.jp

Skrevet

Helt ubegripelig trist...

Selv om jeg på en måte kan forstå at sånt kan skje i julestria. Alle tror at alle de andre møter opp, det er mange bursdager etterhverandre, man har mer enn nok med jukegaver på budsjettet etc.

Jeg skal være veldig obs på sånt kjenner jeg.

Da syntes jeg folk kunne venta litt med julestria :P Var jo trossalt to uker siden, men sånn som folk maser så er det jo ikke alltid så rart at ting går i glemmeboka!

Skrevet

Tuva er som en klikkertrent hund. Gjentar alle triksene hun kan i det uendelige :lol:

*Gjemme seg bak teppet* - BØØ!

*Strekke hendene i været* - Såååå stor

*Klappe for seg selv*

Så gjentar hun :P

  • Like 3
Skrevet

Uansett tidsskjema så har alle tid til å gi beskjed dersom man ikke kan stille i bursdagselskap ungene er invitert til. Den ene gangen jeg bommet med det så fikk jeg kjempedårlig samvittighet, men bommen der var ikke at ungen ikke skulle gå i selskapet, jeg kom bare på det dagen etterpå. :icon_redface: Men jeg tviler på at en hel klasse klarer å glemme slikt på samme dag.

Skrevet

Det er jo plass til en million babyplagg i vaskemaskinen. Mens det tar maaasse plass på tørkestativet. Og det har alltid vært sånn at jeg har tørkeplass til to maskiner med tøy. Ikke nå lenger nei! Så hvor skal jeg gjøre av alt det våte tøyet nå da, tro :aww:

Ellers synes jeg hver dag kun handler om å få babyer til å sove for tida. Og jeg har babyer som hater å sove :aww:

Skrevet

Da syntes jeg folk kunne venta litt med julestria :P Var jo trossalt to uker siden, men sånn som folk maser så er det jo ikke alltid så rart at ting går i glemmeboka!

Julestria startet for over 2 uker siden her :P

Men poenget mitt er at det godt kan være andre ting enn mobbing som ligger bak. Jeg ser bare hos lillesøster som har en på 7 og en på 4 : det er et bursdagsselskap hver uke! Minst!

Det er veldig mye mulig at det rett og slett har gått i glemmeboka hos noen av foreldrene. Ikke alle selvfølgelig, men noen.

Skrevet

@Wednesday veeet! Og gulpekluter tar null plass i maskina men masse plass på tørkestativet! :lol:

Handler mye om soving her og, prøve å finne balansen mellom sovetrøtt, kosetrøtt (da kan hun ligge på fanget mitt og bare titte og ta på hendene mine og bare være der) og overtrøtt = fullstendig hysterisk krise.

Dæven så vanskelig det er å få ungen til å smile på et bilde og bilde til å bli bra samtidig :lol: Besteforeldrene på begge sider skal få bilde av lillemor til jul. Men jeg vil ikke gi samme bilde til alle, og forige smilebilde så var smokken med, det var teit. :aww: Så har tatt ørten bilde av baby som ser morsk ut, baby som lukker øya, baby som spiser klut, baby som sikler, baby som spiser hender, baby som bare ikke ser søt ut and so on. Ingen smilebilder. :lol: Får prøve igjen senere.

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...