Gå til innhold
Hundesonen.no

Alertness Brainstorm "Tetris" - korthåret collie


Recommended Posts

  • Svar 251
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille gutten min er i ferd med å bli stor, og han begynner endelig å se mer ferdig ut og ikke bare svært hengslete. Han har selvfølgelig mye igjen, og er noe tynn for tiden, men det er ihvertfall et s

Da har han endelig kommet i hus, det er så ufattelig deilig at vi skal få starte på vårt liv sammen. Dette er en drøm jeg har hatt i mange år nå, som endelig går i oppfyllelse! Tetris er al

Endelig noen nye bilder av lillegutt i nytt hjem:

Skrevet

Grattis med dagen igjen Tetris. :ahappy: (en smule på etterskudd, men vi har vel teknisk sett allerede gratulert han da. :P )

Han er nydelig. :wub:

Skrevet

Grattis med dagen igjen Tetris.  :ahappy:  (en smule på etterskudd, men vi har vel teknisk sett allerede gratulert han da. :P )

Han er nydelig.  :wub:

Takk i lige måde :)

Koios er en flott kar, skal jeg noensinne ha langhåra vil jeg ha noe ala ham :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Fryktelig lenge siden det har vært noen oppdatering her.

Vi har nå røntget for både HD, AD og rygg. Ryggen er fri for LTV noe som var en stor lettelse, selvom jeg ikke mistenkte noen problemer. HD resultatene er også helt supre, en flott A. Nå venter vi bare på AD resultater som jeg tipper kommer etterhvert.

10650049_10154551515165262_7633690562126

For en liten stund siden var vi og besøkte oppdretter sammen med flere andre søsken, to langhårsbrødre, Timothy og Ory, samt korthårsbror Cedric, og Prima korthårssøster som bor hos oppdretter.

Alle sammen storkoste seg og fire like gamle hannhunder var ikke noe problem :)

10668937_10154594790930262_6613084014788

  • Like 8
Skrevet

Gratulerer med A! Nå har jeg fulgt denne tråden alt for dårlig, men håper du stortrives med han! :D
Nydelig er han hvertfall! :wub:

  • 7 months later...
Skrevet

Ser bra ut, den der, Siri Eveline :ahappy: 

Veldig fornøyd, må bare jobbe litt med fokus. Publikum var litt kulere enn filla bl.a. :P

Jeg er langt i fra noen ekspert, men det så ut som en veldig fin MH :D  Tetris er fin han, både inni og utenpå :ahappy:

Han er det ;)

Han kan gi meg noen grå hår, men fytti så høyt jeg elsker den hunden!

Skrevet

Veldig fornøyd, må bare jobbe litt med fokus. Publikum var litt kulere enn filla bl.a. :P

Han er det ;)

Han kan gi meg noen grå hår, men fytti så høyt jeg elsker den hunden!

Det skjønner jeg godt :ahappy: Hele hunden lyser av "gøygøygøygøy gjennom nesten hele løypa :wub:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...