Gå til innhold
Hundesonen.no

Alertness Brainstorm "Tetris" - korthåret collie


SiriEveline
 Share

Recommended Posts

Haha, herlig :) De er så skjønne med ører her og der i denne alderen!

De er det, men som førstegangseier av collie kjenner jeg at jeg er litt nervøs. Men vi får bare se hva som skjer og ta det derifra :) Regner med at jeg har nok av folk å støtte meg på når det gjelder spørsmål om ører.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 251
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille gutten min er i ferd med å bli stor, og han begynner endelig å se mer ferdig ut og ikke bare svært hengslete. Han har selvfølgelig mye igjen, og er noe tynn for tiden, men det er ihvertfall et s

Da har han endelig kommet i hus, det er så ufattelig deilig at vi skal få starte på vårt liv sammen. Dette er en drøm jeg har hatt i mange år nå, som endelig går i oppfyllelse! Tetris er al

Endelig noen nye bilder av lillegutt i nytt hjem:

Søstrene hans oppfører seg i hvert fall ikke som voksne….null fornuft og masse kaos…. :drool:

Jeg begynner å ta det tilbake... han har våkna skikkelig idag syntes jeg. Men blir han vandrete og driver med pøbelstreker så er det bare å roe han ned, for da er han egentlig veeeldig trøtt.

Men jeg holdt på å dø av latter idag når han lekte med shibaen Kuro til Tinkie, skikkelig valpefjas, fekting med labber og tullball :wub:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg begynner å ta det tilbake... han har våkna skikkelig idag syntes jeg. Men blir han vandrete og driver med pøbelstreker så er det bare å roe han ned, for da er han egentlig veeeldig trøtt.

Men jeg holdt på å dø av latter idag når han lekte med shibaen Kuro til Tinkie, skikkelig valpefjas, fekting med labber og tullball :wub:

De var jo bare ordentlig dødssøte. :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Idag har vi feiret to måneders dagen med skogstur!

Det var visst kjempedeilig for guttebassen tror jeg, og fytti rakkern så morsom han er. Jeg er stadig overrasket hvor lettlært han er. Bare på den korte turen idag så lærte han å plassere alle fire labbene på stubber.

Siden det regnet så ble speilrefleksen hjemme, så ble bare bilder med iPhone denne gangen.

På vei inn i Krokskogen høljet det ned
IMG_1520.jpg

Tetris utforsker skogen littegrann, men holder seg veldig i nærheten

IMG_1529.jpg

Fine skogen som jeg håper å få gått til spor i etterhvert

IMG_1532.jpg

Forlabbene på stubben

IMG_1536.jpg

Og alle fire bena på stubben!

IMG_1537.jpg

På vei hjem, fine Krokskogen!

IMG_1539.jpg

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Første hjemmealene testen (foruten å lukke dører og slikt) var idag. Bestemte meg for å gå opp på butikken å handle (ca 5min hver vei) og det ser ut til at det gikk så som så.

Han stresset rundt en liten stund, og piper/uler, men han la seg ned et par ganger, og ble tilslutt liggende de siste 5min. Han kan være ganske så selvstendig når jeg er hjemme, gå inn i et annet rom og holde på, så dermed trodde jeg nesten ikke han ville merke det. Men han vet tydeligvis forskjell på om jeg er her eller ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fin! Hadde kontakt med oppdretteren for flere år tilbake siden, artig å se en av hennes hunder her inne :)

En? Det er fire! :P Fem med en som ikke er så aktiv enda. Halve søskenflokken faktisk :)

Men morro at du hadde kontakt med oppdretteren, jeg var også i kontakt med henne tidligere, men det ble ikke kortis før nå.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En? Det er fire! :P Fem med en som ikke er så aktiv enda. Halve søskenflokken faktisk :)

Men morro at du hadde kontakt med oppdretteren, jeg var også i kontakt med henne tidligere, men det ble ikke kortis før nå.

Tetris, bia, bella og? :o hvem er de andre? fin skog, crap at det er bomveg :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herregud, tar jo av med kortiser her inne nå :lol:

Idag har vi feiret to måneders dagen med skogstur!

Det var visst kjempedeilig for guttebassen tror jeg, og fytti rakkern så morsom han er. Jeg er stadig overrasket hvor lettlært han er. Bare på den korte turen idag så lærte han å plassere alle fire labbene på stubber.

Siden det regnet så ble speilrefleksen hjemme, så ble bare bilder med iPhone denne gangen.

På vei inn i Krokskogen høljet det ned

Tetris utforsker skogen littegrann, men holder seg veldig i nærheten

IMG_1529.jpg

Fine skogen som jeg håper å få gått til spor i etterhvert

Fine gutten :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...