Gå til innhold
Hundesonen.no

Ditt inntrykk av meg- hvilken rase?


Recommended Posts

  • Svar 208
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Margrete med en liten papillon som maskott og er totalt utstyrlig og bjeffer på alle og alt og på hundetreningene vil den helst sitte på fanget og vokte stolene og det er helt greit for den er så søt

Margrete er den strenge schæferdama *mimre* Men hun mangler fremdeles maskotten sin! Toypuddel med råsa utstyr. Wed ser jeg for meg med saluki. Lill er colliedamen. Men er egentlig også for m

Sandra må ha en rød saluki (type Qui ) som matcher håret sitt, vel!

Skrevet

Justisia - bitteliten chihuahua, for hunden må jo være bittebitteliten for å få plass på en sånn skålvekt som jeg forestiller meg med nicket ditt. :lol:

:lol: Jeg burde jo ha to da, for å få likevekt :P

Du Justisia må ha en aktiv og lettlært hund, men kanskje ikke av de vanligste rasene som alle har :-) Du vil nå frem og opp med akkurat DIN rase. Vet ikke hvorfor men jeg tenker spisshund og gjeter, men samtidig noe av liten størrelse, og korte bein! Tenker Corgi eller Västgøtaspets faktisk :-)

Jeg har jo en spissnuta gjeter med noe korte bein, hvis opprinnelse er antatt å være halvt corgie. Faktisk verdens minste kugjeter har jeg :)

Skrevet

Basert på nick, forbinder jeg Bananen med en dachs. Tror det har med å gjøre du bilde av en dachs i banankostyme.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt.:lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Skrevet

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt. :lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Bananen: Doberman. (og golden, og flat og basenji :lol: )

  • Like 1
Skrevet

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt. :lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Har hatt en og annen Rottweiler ja :)

salchicha6.jpg

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

En springer :)

Klarer ikke forestille meg Lill uten Collie, men syns hun kan ordne med minicollie (Sheltie) til S :ahappy: Tenk så tøft! Først kommer Lill med colliene, og rett bak kommer S med sheltie :D
Skrevet

Klarer ikke forestille meg Lill uten Collie, men syns hun kan ordne med minicollie (Sheltie) til S :ahappy:

Helt enig der! Prøvde å tenke meg frem til nå, men intet kommer frem, da foruten sheltie.

Og for deg -Christine- så er jeg litt låst på engelsk setter, men kanskje dalmatiner som et alternativ, det er jo nesten som en korthåret setter, bare se her:

dsc_2102.jpg?w=1200&h=

  • Like 1
Skrevet

Siri Eveline - av en eller annen grunn ser jeg alltid deg for meg med en Pumi!

Morsomt, man vet jo aldri, jeg liker litt sære og sjeldne hunder og har kikket litt på mudi, det er jo ikke så langt ifra :P

Skrevet

Nå har ikke jeg vært her så mye, men jeg har liksom en forestilling om at en Springer vil passe til SiriE.

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Skrevet

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Tenk deg å gå på fjelltur med en ulvehund da - 3 steg og så er den oppe :lol:

Du er jo labbedame, men jeg forestiller meg liksom at en berner også ville passet.

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Ser for meg Elmo leie rundt på en hardfør Grønlandshund på Svalbard.

Skrevet

Khela: Tenker Akela, som i jungelboken, og de mest ulvelignende og vakre hundene som finnes må være Husky! Så Husky :ahappy:

Edit: I etterkant leste jeg rasene ine nøyere, og ser at du HAR husky (eller blanding?) Honest, did not peek, deliberatly!

  • Like 1
Skrevet

Khela: Tenker Akela, som i jungelboken, og de mest ulvelignende og vakre hundene som finnes må være Husky! Så Husky :ahappy:

Edit: I etterkant leste jeg rasene ine nøyere, og ser at du HAR husky (eller blanding?) Honest, did not peek, deliberatly!

Har alaska husky, ja! Så det passet jo veldig bra :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...