Gå til innhold
Hundesonen.no

Ditt inntrykk av meg- hvilken rase?


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte det hadde vært artig å sett hva andre etter det de har inntrykk av folk her inne, hadde tenkt kunne vært en rase/blanding som passet til vedkomnet.

Vi kan la den gå løpende og svare den siste som har skrevet i tråden. De fleste får kanskje rasen de har? Eller en helt annen?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  • Svar 208
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Margrete med en liten papillon som maskott og er totalt utstyrlig og bjeffer på alle og alt og på hundetreningene vil den helst sitte på fanget og vokte stolene og det er helt greit for den er så søt

Margrete er den strenge schæferdama *mimre* Men hun mangler fremdeles maskotten sin! Toypuddel med råsa utstyr. Wed ser jeg for meg med saluki. Lill er colliedamen. Men er egentlig også for m

Sandra må ha en rød saluki (type Qui ) som matcher håret sitt, vel!

Skrevet

Ane, mitt inntrykk av deg er at du er følsom, sporty, vil gjerne få til det du driver med, engasjert og ivrig ... Jeg ville sagt Shetland Sheepdog!

  • Like 1
Skrevet

Amenity må ha en aktiv og stødig hund som passer inn i en flerbarnsfamilie med mye på agendaen. En hund som byr litt på seg selv, som liker å røre på seg men som slapper fullstendig av når det ikke skjer noe. Og som gjerne blir med på litt lydighetstrening eller andre morsomme ting, også. De rasene hun har/er i ferd med å skaffe seg passer nok utmerket inn, men jeg har også inntrykk av at en dalmatiner kunne vært en rase for Amenity, faktisk.

  • Like 1
Skrevet

Basert på nick, forbinder jeg Bananen med en dachs. Tror det har med å gjøre du bilde av en dachs i banankostyme.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Skrevet

Justisia - bitteliten chihuahua, for hunden må jo være bittebitteliten for å få plass på en sånn skålvekt som jeg forestiller meg med nicket ditt. :lol:

Skrevet

Basert på nick, forbinder jeg Bananen med en dachs. Tror det har med å gjøre du bilde av en dachs i banankostyme.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Du Justisia må ha en aktiv og lettlært hund, men kanskje ikke av de vanligste rasene som alle har :-) Du vil nå frem og opp med akkurat DIN rase. Vet ikke hvorfor men jeg tenker spisshund og gjeter, men samtidig noe av liten størrelse, og korte bein! Tenker Corgi eller Västgøtaspets faktisk :-)
Guest Christine
Skrevet

Tinkie- tenker tinkerbell hver gang jeg ser nicket.. Tinkerbell er/var vel hiltons Chihuahua.

Evnt Peter Pans "Nanna" :ahappy:

Edit: For å gjøre det "rett" så ser jeg virkelig for meg Tinkie med en Flat! Innbiller meg at det hadde vært fantastisk :D

Skrevet

Sandra må ha en rød saluki (type Qui :heart: ) som matcher håret sitt, vel! :D

Jeg ser for meg deg med en malle. En aktiv hund som funker som stål på trening!

Skrevet

Jeg ser for meg deg med en malle. En aktiv hund som funker som stål på trening!

Finsk lapphund! Aner ikke hvorfor, men tror alltid du er en av lapphunddamene først! :lol:

  • Like 2
Skrevet

Mari må ha minigris. Det er kanskje ikke en hunderase, men jeg tenker på historien om Töddel som hilste på en gris hver gang jeg ser den bacon-avataren der, så da må det bli en minigris. :aww:


:lol::icon_redface:

  • Like 1
Skrevet

Mari må ha minigris. Det er kanskje ikke en hunderase, men jeg tenker på historien om Töddel som hilste på en gris hver gang jeg ser den bacon-avataren der, så da må det bli en minigris. :aww:

:lol::icon_redface:

:lol: det var Moshi, men dette minte meg på historien. Herregud så surrealistisk! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...