Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som regel ligger de begge på stua. I sofaen eller stolen. Sjelden jeg finner de i hundesenga om morgenen. Når jeg snorker så mye at gubben kaster meg ut av soverommet legger jeg meg på gjesterommet og da kommer alltid lukisen og legger seg i senga sammen med meg.

  • Svar 121
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De sover i senga. 180 bred, alikevel ender jeg opp med noen skarve cm i løpet av natta..

Hvor som helst, bare ikke soverommet (sluttet med det nå pga hundehår og tett nese). Kiter velger da å sove på kjøkkenbordet (så nå har jeg begynt å stenge av der...) eller her: Dette er på den sma

Senga. Det begynte vel med at våre to første fikk lov, etterhvert som vi fikk flere hunder så fortsatte vi. Så nå har vi 5 hunder, og måtte kjøpe King size

Posted Images

Skrevet

Bonnie ligger somregel knødd lengst under dyna i armkroken min, sommer og vinter! Nå med liten valp i hus har jeg stengt av de store gangene til han, ettersom det er vegg-til-vegg-teppe på soveromsgulvet. Har satt opp grind framfor soveromsdøra så jeg hører hvis han vil ut, etter valpen er blitt husren så fjernes grindene slik at de begge har tilgang på hele huset, som det skal være i dette huset ;)

Skrevet

Hvor de vil, bortsett fra i senga vår. Jeg orker ikke 3 x mengder med hår, sand, flått, løpetidsblod eller hva nå enn de drar opp dit. SÅ glad er jeg ikke i å skifte på senga.

Skrevet

En sover i senga :) Fordi jeg synes det er koslig og nr 2 sover i hundesenga eller gulvet alt etter om han er varm eller kald. De har det ganske fritt angående hvor de vil sove ;)

Skrevet

De ligger i et eget rom ved siden av soverommet vår i 2 etg. Ønsker å ha dem borte fra soverommet da vi ønsker å ha en hundefri sone der. Hunderommet er ikke lukket så døren står alltid åpen der slik at de kan gå ut i gangen i 2 etg (veldig liten gang) og ned trappa, men det har Nitro aldri gjort, han ligger der til vi står opp. Har bur til valpen foreløpig, men når det fjernes må vi ha grind til trappen så hun ikke kan gå ned. De er også der når de er alene hjemme, med grind foran trappen.

Skrevet

Mine sover i bur rett ved sengen på sommer halvåret dvs april til september/oktober. Jeg vil ikke ha dem i senga pga flått og all pelsen de mister. Liker ikke våkne med munnen full av pels. Nå skal det sies at begge hundene har bur som det er plass til ihvertfall 2 i hver. Og dyner ligger inni der. Men vinter halvåret får de lov til å ligge i sengen da jeg syns det er veldig koselig.

Skrevet

På soverommet. Minste frøkna søv stort sett i eller under senga mi, mens bruningen har seng nedafor mi seng. Men ho kjem gjerne snikande på morgonkvisten :P

Skrevet

Nico har buret sitt (med åpen dør) i gangen utenfor soverommet mitt. der sover han en time ca. på det flisbelagte gulvet ,før han flytter seg til parketten.. når jeg står opp ligger han i buret sitt , gjerne opp ned :P

Skrevet

Vi har innredet et eget hunderom til hundene, som er stengt med trappegrind. Der inne har de to bur, hundeseng og fleecepledd i en haug på gulvet. Så der kan de velge å vrake :)

post-6077-13761688475058_thumb.jpg

Under oppussing :)

post-6077-13761689156001_thumb.jpg

Sent fra min iMobil med Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet

På stua, hvor hun vil der, enten i en sofa, på pleddet sitt eller på gulvet. Alle hundene her ligger fritt på stua, fra de er valper.

Har ikke bur inne, det er jo så STYGT! å ha stående. Det tas frem kun de gangene vi har hunder på besøk, som ikke evner å ligge rolig hvor som helst.

Skrevet

De sover på soverommet sammen med meg. De har biabed med pledd i, og veksler på å sove i den, senga mi og gulvet.
Men de har lært seg til å ikke være i veien for jeg, sånn at jeg får sove uforstyrret hele natten. Hårde bud der.
Det beste som finnes er å legge seg med to trøtte pelser tett inntil seg og bare kose litt før man sovner . Og det samme når man våkner. Hver eneste morgen :heart:

Jeg er forøvrig nøye med å spyle av dem når de er grisete etter tur osv, og tørke dem. Og bader de med jevne mellomrom. Vasker også jevnlig alle hundetepper i hundesenger osv, sånn at de ikke rekker å bli møkkete. Det er sånn jeg liker det. Så det er ikke møkkete i min seng. Men i røyteperioden blir det ekstra støvsuging og skfiting av sengetøy. It's worth it!

Skrevet

Hvor han vil, bortsett fra i senga. Vi sover med soveromsdøren åpen, så som regel ligger han i døråpningen mellom soverommet og gangen, under senga eller andre steder på soverommet.

Sent from my C6603 using Tapatalk 4

Skrevet

Luna har soveromsgulvet til dispensasjon, der har hun også en hundeseng som brukes så lenge det ikke er for varmt. Av og til får hun være i senga, da er det kosing og så legger hun seg i fotenden. Da kan jeg også velge å invitere henne alt ettersom hun er ren eller ei. Hun hopper nemlig ikke opp uten lov.

Skrevet

Begge sover i senga vår de. Ingen vil ligge under dyne, men ligger oppå så jeg har en på hver side og føler av og til at jeg sover i en konvolutt for dyna blir så stram med en kelpie på hver side. I løpet av natten vil de gjerne legge seg i sofaen på stua eller en biabed, og det kan være litt trasig for da må jeg opp og åpne soveromsdøra (den er låst for å avvende Shy fra å åpne dører.. :P )

Jeg synes det er så koselig at vi alle sover sammen jeg. Av alle tidligere hunder, var det bare basenjien som ville sove i seng, de andre ville ikke det. Så det er trivelig at kelpiene vil, selv om det er oppå dyna og at de gjerne flytter på seg i løpet av natten. De er uansett på plass oppi senga på morgenen når de merker man holder på å våkne!

  • Like 1
Skrevet

Hun sover i min seng hvis hun får velge selv. Hun skal helst ligge helt klistret inntil meg. Av og til blir det litt for tett for meg, så da sover hun i egen seng.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Skrevet

Pluto ligger som oftest i senga når vi legger oss (og jeg ligger og holder meg fast, han kan å ta seg god plass!), og etter litt går han å legger seg i sofaen. Noen ganger ligger han også i hundesenga si.

Jokke ligger enten i senga eller i en av hundesengene, og ligger der hele natta.

Bjørn starter natta i nattbordsskuffen, så går han over i senga, spretter ned for å plage Pluto litt, og etter 5 minutter når jeg er ferdig å lese kommer han løpende og vil bli løftet opp. Da sover han på brystet mitt hele natta. Dette gjør han hver natt, helt uten unntak.

Jeg elsker å ligge trangt, så lenge jeg får kosemose på gullklumpene mine. :wub:

Skrevet

Vi sover sammen på soverommet. Der har de to senger hvor hun store pleier å ligge som en kanelsnurr i den lille, mens hun lille ligger som en travhest i flukt i den store. :lol:

De pleide alltid å ligge i senga mi før, men fordi Aiko ligger og danser i søvne hele natta føltes det som å ha havna på spasme-toget når hele senga rista, i tillegg at jeg vil kunne ha voksentid med overnattingsbesøk uten å kjenne et kullsort blikk i nakken idet ting blir intimt. (Takk, Imouto, for alle dine pinlige avbrytelser. :D )

Det hender jeg vil ha dem i senga og inviterer da opp, men det er sjelden de ligger her når jeg våkner. Når jeg flytter vil alt være på en flate, så da vil jeg ha døra oppe sånn at de kan sove på stua om de ønsker det. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...