Gå til innhold
Hundesonen.no

Hemmelig venn gjettetråd


Krilo
 Share

Recommended Posts

Jeg har fått pakke :hyper:

Og hva er vel bedre enn sjokolade til frokost når man er syk?! :lol:

Et kjempefint armbånd det står "Carpe Diem" på, en melkerull sjokolade, drops og noe snacks Pearl allerede har fått (og digga) :D

IMG_9958_zpsf3ba31af.jpg

IMG_9968_zpsb4c09c3b.jpg

IMG_9966_zps918dc2ef.jpg

Så da må jeg si tusen hjertelig takk til Susselussa for en kjempefin pakke :) :)

Yay! :D Så bra du likte den! :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 337
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Åååh, nå er jeg helt varm om hjertet - her dumpa det ned en pakke i posten. Og vi er ikke en gang med på leken! Tuva våknet av mareritt i det øyeblikket jeg satt med bamsen i hånda og så ut som et lev

BACON!!! DET ER MAAAARI!!!!!! hahahahahahahah!

Jaaa

Posted Images

Ser jeg bæsja på leggen og klipte bort rundingen over Aen, xD Det skal være Å som i ål xD

Hahahaha la merke til det ja. Sambo bare "Ehh.... Er ikke det der en ål?" Men siden jeg allerede tok navnet når jeg var kommet til "Su" så gikk det bra når jeg i tillegg hadde fortsettelsen :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hahahaha la merke til det ja. Sambo bare "Ehh.... Er ikke det der en ål?" Men siden jeg allerede tok navnet når jeg var kommet til "Su" så gikk det bra når jeg i tillegg hadde fortsettelsen :lol:

Hahaha, ja jeg tenkte over det når jeg klipte den til, men så glemte jeg det visst.. Var vel ikke akkurat tidenes vanskeligste hint? x)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

SE HVA JEG HAR FÅTT!:

null-122.jpg

Det er tyggepinner, hundesnacks (tørrfisk), skrubbehanske og -ball til dusjen, duftballgreie som avgir skum og duft når den kommer i vann, ansiktsmasker med grønn te og ikke minst: badeand med dykkerutstyr! :lol:

null-128.jpg

Hintet er:

Jeg har to korthårete hunder, begge tisper. En er stor og ganske lik mine tidligere hunder. Den andre er ganske liten (og tynn), og helt forskjellig!

Vi liker oss i skogen på høsten, for da kan vi plukke kantareller.

Da jeg leste om hundene tenkte jeg på en bestemt sonis, og tegningen bekrefter min teori: The one and only: SOPPEN!

Tusen takk, jeg er veldig fornøyd med gaven! Du har til og med fått med deg at hundene mine elsker tørrfisk, og jeg elsker lilla! :ahappy:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

SE HVA JEG HAR FÅTT!:

Da jeg leste om hundene tenkte jeg på en bestemt sonis, og tegningen bekrefter min teori: The one and only: SOPPEN!

Tusen takk, jeg er veldig fornøyd med gaven! Du har til og med fått med deg at hundene mine elsker tørrfisk, og jeg elsker lilla! :ahappy:

Wohooo! :D Jeg hadde helt angst, for jeg GLEMTE å ta bilde av pakka da jeg sendte den! Så hadde vært typisk om den ikke kom fram! Glad du liker den! Jeg skulle legge oppi nedbrytbare bæsjeposer som lukter sitron også, for det er kjempesmart til hund, men jeg glemte det, samboeren min har gjemt de så godt! :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke sant? :lol:

Jeg angrer enda på at jeg ikke kjøpte den kule badeanda med mozartparykk da jeg var i Salzburg i fjor :( Den hadde garantert gjort meg meget lykkelig når jeg bader.

Jeg har fått åpnet gaven jeg fikk i dag, huzzah!

post-880-0-95226700-1377199758_thumb.jpg

post-880-0-73081200-1377199770_thumb.jpg

post-880-0-37873900-1377199781_thumb.jpg

Jeg har fått kjempefine servietter, som faktisk matcher tapeten i stua - godt gjort! Sorte ankelsokker, og det passer så bra, for jeg har veldig fargerike ankelsokker (for de er enklere å parre etter klesvask...), men ingen sorte, og tenkte at jeg skulle hatt det til Sveits, for det er penest til ballerinaskoa mine. Også lekker lilla neglelakk, sånn ordentlig lilla, så det skal jeg få på meg etterpå. Mine forsiktige forsøk på å få en mer fargerik garderobe (jeg har stort sett vært sort som en goth) er fargerike sokker og neglelakk :D

Angående hintet tenkte jeg først på at dronningen har en sønn med innmari store ører, men jeg vet ikke om noen sonis som har det. Deretter tenkte jeg at dronningen har corgi, men jeg vet ikke om hun har cardigan eller pembroke, men jeg velger likevel å gjette på at AnetteH er min hemmelige venn?

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, da er mitt neste gjett at det er Ida, for de er begge mamma til en prinsesse?

Ida var min hemmelige venn - og hemmelighemmelig Soelvd-venn, så med mindre hun har tatt på seg hele sonen må du kanskje gjette videre ... :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ida var min hemmelige venn - og hemmelighemmelig Soelvd-venn, så med mindre hun har tatt på seg hele sonen må du kanskje gjette videre ... :P

Oh, look at schtooopid! :D

Okay, hva annet vet vi om Dronning Elisabeth. Hun er 87 år. Det tviler jeg på at noen av de her inne er. Hun feiret 60 år som regent tidligere år. Stamtavla hennes ligger på Wikipedia (how cool is that?). Hun heter Elizabeth, men det er det vel Djervekvinnen som gjør? Og har ikke hennes gave allerede kommet fram? Med mindre noen er skikkelig lure her inne, og kaller seg Gunnhild, men heter Elizabeth på ordentlig?

Ugh, nei, jeg må tenke mer etter at jeg har fått kaffe i systemet. Bortsett fra at jeg ikke drikker kaffe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Jeg har grublet og googlet og velger å ta en gjett på at min venn er Michellus? Stemmer det? Tusen takk for fin gave iallefall! :-)

Jeg er nok ikke din hemmelige venn denne gangen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for råd 😊.Han har opplevd å utforsket mye på de 2 uker han har vært med meg .Men tror det lett kan bli for mye inntrykk på en gang .Mulig jeg skal ta frem Valpe gården .Kom på at den brukte jeg til forrige hund .Den er 90* 90 .Jeg satt stoff buret der når min forrige hund skulle slappe av .Jeg har som sagt helt glemt rutiner jeg hadde på forrige hund .Takk for «oppfriskning «
    • Det er lett å glemme hvor krevende valpetiden faktisk er. Å holde lek utendørs synes jeg er en fin regel, men ha gjerne tyggeleger tilgjengelig innendørs for å begrense tygging på uønskede ting. Han er jo fortsatt en baby som vokser og oppdager verden i stort tempo. Det er viktig å ha noen rolige dager innimellom, men jeg tenker også at det er viktig å dra litt rundt og oppleve ulike miljøer, treffe ulike folk, underlag, lyder, lukter osv. Dra på oppdagelsesferd ihvertfall et par dager i uken. Lek og oppdagelse i eget tempo er fint. Her går det an å skille mellom kjedelige, korte lufteturer for å gjøre fra seg, og lengre turer for å leke, oppdage og trene litt. Lær valpen tydelig skille mellom disse. Inne tenker jeg også at det er greit å skille tydelig mellom ro og aktivitet. Men såklart, er valpen aktiv så bruk det, tren en kort økt med kontakt eller øvelser, ta en kort pause og en liten økt til, og så prøv å avslutte. Du kan jo gjerne avlutte alle økter med å jobbe med å gå å legge seg i senga/teppet/plassen, så han lærer å gå dit og slappe av etter aktivitet.
    • Hei  Jeg har en chi valp gutt på nå 12 uker .Dette er min andre chihuahua valp . Min forrige ble 12 år. Merker jo at denne valpen er 10 ganger mer hyper en den jeg hadde .   Føler jeg har glemt ut igjen Valpe stadiet .vet jo at det er en periode der man må forvente at det går litt i « hundre «  Den forrige chi var mye roligere og var lettere å roe ned . Håper å få noe råd -føler meg som en nybegynner igjen . Vi er mye ute -leker og han får sosialisering  vi holder lek til utendørs -inne forsøker jeg mental stimulering .Han klarer ikke roe seg inne .Han har nå vært hos meg i nesten 2 uker .Ble veldig raskt husvarm  Han har leker og tygge ting tilgjengelig inne Er det en ide å fjerne leker inne ? Er heller ikke lett å vite om han er understimulert eller overstimulert Håper på noen innspill her for hva som har fungert for andre           
    • Vi hadde en skikkelig ups and downs tur i går. Skulle "bare" på Posten og hente en pakke. Dr. Jekyll og Mr. Hyde ble med. På tur til bussen vekslet han mellom å være nevnte. Knallbra adferd avbrutt av skikkelig problematferd. Det ble bykset og bjeffet og knurret. Det ble gått aldeles eksemplarisk pent. Vanskelig å si hva som utløste det ene eller det andre. Han reagerte da naboer kom syklende med hund. De var åpenbart også på opplæring, gitt hvordan vi fikk et stresset og angstfylt tilrop bakfra om vi kunne stå i ro mens de passerte. Det skulle gå fint, trodde jeg, og ba Ede om en sitt jeg forventet han skulle mestre. Fysisk nærkontakt med en annen hund har han ikke hatt siden han flyttet fra oppdretter, så ingen forventninger om det når han ser en, og sladretrening på passering av mennesker har resultert i en svært høy suksessrate nå. Han bare overser de fleste uten å engang forvente belønning. Passerende syklister som kommer bakfra er vi IKKE i mål med. De ser antakelig ut som en kombinasjon av leketøy og deilige kjøttstykker, men disse kom så sakte, jeg trodde ikke det skulle trigge noen byttedrift. Til min overraskelse reagerte Ede mer enn han vanligvis gjør på Tour de Finance racerne som pleier trene på denne strekningen. Først ble jeg bekymret for et nyoppstått problem med utagering på hunder. Så forsto jeg at dette handlet om en slags misunnelse og en reaksjon på lovbrudd. Brudd på naturlovene. Hunder og sykler har vi nemlig ikke observert sammen før. Sykler er kjempespennende, og disse hundene fikk altså lov til å løpe sammen med syklene?! "The audacity! Stop in the name of the law! Jeg vil også være med! Hvem **** tror dere dere er?! Er ikke vi i familie? Dere lukter kjent! SVIKERE!" Vel. Han roet seg ned igjen en stund etter at de var forsvunnet ut av syne, og alt gikk vel til vi kom av bussen. Nå var han høy på mestring fra å gå ned trappen og en trang til å undersøke og kontrollere kjente omgivelser han ikke har vært i på en stund. Vanskelig å få kontakt med. Brukte lang tid på å komme oss til Posten fordi han var helt i sin egen verden angående omgivelsene. Ham ville utforske og kontrollere, han ville FREM og han var vokal om det. Det ble full stopp hver gang han strammet båndet uten å stoppe og vente på meg. Det ble full stopp hver gang han bjeffet av frustrasjon. Det ble lange stopper for å vente på kontakt. Heldigvis har han forstått hva som skal til for å utløse fremdrift og hva som er "straffen" for stressbetont dårlig adferd. Jeg trenger knapt be ham, han legger seg rett ned og later som han slapper av - regelrett skuespiller avslappet. Om ikke haka på bakken temmelig umiddelbart utløser videre fremdrift, så slenger han seg på hofta, krøller den ene fremlabben og SKUESPILLER relaxed AF for å komme fortere videre.  Strekningen fra bussen til Posten tok så lang tid fordi han ikke evnet oppføre seg, vi måtte avblåse planen om å busse tilbake, og istedenfor ta beina fatt og trene mer på å gå pent og rolig for å komme oss hjem igjen.  Omsider fremme ved Posten brukte vi også lang tid på å komme oss inn, pga ivrige byks frem fra hver eneste pent utførte straffestopp med bøtesitt. Virker som han gjør det med viten og vilje. Trigger en ny straffesitt i håp om å innkassere. Ikke helt forstått konseptet ennå. At en straffesitt belønnes med videre fremdrift. For ham er en sitt en sitt, foreløpig. Sitt pleier som regel å medføre en eller annen form for belønning, enten ved å holde den en stund eller å bli bedt om noe annet som så belønnes, så han bykser altså ut av sitten når jeg gir klar for å gå videre uten å ha belønnet, for å trigge meg til å be om en ny sitt i håp om belønning. Dette kan ta litt tid. Endelig inne på Posten kom vi oss for første gang gjennom seansen uten lyd, fordi jeg var godt forberedt. Kjørte en sitt med belønning (tørrforkule, jeg prøver fase ut, men lek var malplassert i settingen) for hver halvmeter inn gjennom døren og slapp ikke fokus fra ham mens betjeningen scannet kode og hentet pakke. Han var IVRIG spent, men vi kom oss gjennom det hele uten en lyd og uten poter på disken. Gedigen lettelse. Her er det håp.  Så var det å ta fatt på den 40 minutter lange driiiikjedelige strekka langs bilveien. Nesten strakt. Laaaange rett frem strekker med åker på ene siden og vei på den andre. Veldig lite som skjer og det føles som det går frustrerende sakte fordi en kan se så langt fremover. Denne strekningen har vi gått mange ganger før, både hele og deler av den, og HVER GANG har Ede fått utbrudd. Den er for kjedelig. Det er frustrerende å se bilene fare forbi mens vi nær snegler avgårde på stedet hvil ifht landskapet.  I tillegg lukter det tydeligvis hund fra enkelte av bilene. Jeg forstod det da en schæferoppdretter kom fra treningsbane og kjørte ut på hovedveien ~20 meter foran oss. Det tok sekunder før Ede ble merkbart alert og gikk opp i stress. Han forbinder lukten av andre hunder med trening. Utløser sterke forventninger i ham. Jeg innså med ett at dette antakelig er tilfellet med mange av bilene som passerer på veien. De eimer av hund. Ga meg delvis svar på hva som får ham til å gå så opp og ned i stress langs den strekningen der. Det har tidligere vært en gåte for meg hvorfor han plutselig stresser, så roer seg ned og går avslappet, for så å plutselig gå opp i stress igjen. Den passerende schæferoppdretteren ga meg svaret på det.  Men, så hadde Ede noen virkelig stygge utbrudd. Plutselige raptuser med påfølgende aggresjon mot meg pga frustrasjon med de selvpåførte rykkene i halsbåndet, tror jeg. Raptusene starter med vill byksing og så vender han seg mot meg i raseri fordi han sitter fast i båndet. I sele har han ikke blitt aggressiv mot meg under disse plutselige raptusene. Halsbåndet er tydeligvis mer smertefullt når han rykker til sånn. Nå var han direkte truende. RASENDE. Truet med å gjøre alvor av å rive meg i filler i sinne. Såpass skremmende at jeg vurderte om han kanskje skal gå med munnkurv en stund fremover. Han nærmer seg pubertet.. Men han roer seg fort og oppfører plutselig eksemplarisk igjen. Avslappet kroppsspråk. Går pent. Massivt hodebry å prøve forstå triggerene for både stress og ro. Det hele ga lite mening for meg. Omtrent halvparten av turen var eksemplarisk adferd. Utbruddene utgjorde kun en liten del. Det i mellom der var irriterende, men tolererbar vimsing, stramt bånd uten å trekke i fremdriftsstress. Han er flink til å ikke trekke, men det bygger seg tydelig opp frustrasjon over min ufattelige treghet. Hvorfor kan jeg ikke alltid løpe? Han vet at jeg KAN løpe. Har gjort det før, så hvorfor gjør jeg det ikke hele tiden? Antakelig en tung medvirkende trigger for utbrudd mot meg.  Han var glad da vi nærmet oss hjemme. Lettet og glad og ville inn. Vel inne forventet jeg at han skulle sovne som en stein, som han pleier gjøre. Istedenfor å sovne forble han stresset. Peste. La seg ned, men sluttet ikke pese. Ble turen for lang? Nope. Dette har vi gjort før. Resultatet pleier å være rett i søvn. Det slo meg etterhvert at han kan ha fått i seg noe. Han har beitet en del i det siste, også tidligere på dagen. En lengre konsultasjon med Grok senere er jeg sikker på at den merkelige Jekyll og Hyde adferden, hvor han vekslet uforutsigbart mellom eksemplarisk avslappet adferd og voldsomme utbrudd skyldes ubehag fra smørblomst og hundekjeks. Jeg kan erindre at han var borti den ene hundekjeksen langs veggen rett utenfor her, og han kan ikke ha unngått å få i seg smørblomst sånn som han har gresset midt i klaser av dem. Han holdt på å kveles av å drikke vann (krampe i øsofagus?) da vi kom hjem, hvilket passer symptomene fra smørblomst.  Regner det som en case solved. Han hadde sterkt ubehag i slimhinnene og muligens også noe ubehag fra hundekjeks. Han ble frustrert de gangene han var oppmerksom på det, og avslappet når han hadde fokus på annet og ignorerte det. Antar munnkurv er unødvendig på tur så lenge vi klarer unngå beiting. Smørblomst har høysesong frem til juli og er ALL OVER THE PLACE her hvor vi bor, så dette blir spennende. 
    • Massiv milepæl nådd: Ede mestrer å gå av turbuss på egne bein 🥳 Det startet med at jeg holdt på å falle ned trappen med ham i armene. Løftet ham for tidlig. Bussen ble uventet stående i kø foran rundkjøring før holdeplassen. Det meste jeg hadde av krefter var allerede brukt på å løfte ham fra gulvet. 30 kg med lealaus teddybjørn i den fasongen der viste seg å være i overkant av min bæreevne over tid. Ikke bare armene, men alt av stabiliserende muskulatur fikk kjørt seg mens bussen stod, hakket og rykket, deretter ga full gass og svingte fort og brutalt gjennom den rundkjøringen, for så å svinge like brutalt inn i busslommen og nær bråstoppe. 30 kg ekstra på overkroppen er uvant å balansere på en buss i store bevegelser. Jeg forstår nå de som utfører brystreduksjon på en annen måte. Da det endelig ble tid for å gå av den ufrivillige karusellen der holdt jeg på å falle ned trappen og Ede fikk en overraskende bråslutt på mammadalttilværelsen på gullstol midt i den, uten noen annen mulighet enn å adlyde tyngdekraften og fartsretningen og fortsette ned trappen på egne bein — og det gikk FINT, til hans store overraskelse. Ny motivasjon til å lære Mr.T å gå ned den trappen der var født, og vi har nå, en uke senere lykkes med avstigning fra turbuss på egne ben 🥳 Det ble feiret med Vom og softis 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...