Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 473
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har vært litt usikker på om jeg skulle lage tråd før det lå noen valper i valpekassen min men.. Hell with it, jeg jinxer jo ikke ved å lage en tråd på hundesonen liksom Første gangen ble hun kon

Herregud. Tror jeg drømmer. 6 tisper og 1 hannhund!!

Lettere å skrive her enn å oppdatere alle Første er født, blue merle tispe klokken 20.18 326 gram

Posted Images

Skrevet

Magebilder, dag 44.

Ser forskjell fra dag 36 ja :P Får henne ikke til å ligge på ryggen, totalt uaktuelt sier Lyra. Tror hun synes det er ubehagelig :)

1235372_10151806022975256_19244342_n.jpg

9959_10151806022970256_239363743_n.jpg

Fiiine magen sin det, tenker jeg! :heart:

  • Like 2
Skrevet

7 valper, 5 hanner og 2 tisper. 3 tricolor og 4 bluemerle. Begge tispene er bluemerle.

Hahah, det første som poppet opp i hodet mitt. Du kan trøste deg med at jeg sjeldent gjetter riktig da :lol:

  • Like 1
Skrevet

Fire jenter blir det. To tric og to blue merle. Og krystallkulen sier at tre av dem kommer til å gjøre det godt på utstilling, en av dem usedvanlig godt. Den fjerde har en liten, ikke alvorlig utstillingsfeil, men blir en god lydighetshund!

  • Like 1
Skrevet

Man ser jo skikkeligbollemage der jo!

Veldig spennende med bebiser og jeg gjetter på 9 jeg, 4 BM og 5 TC, 3 hanner (2 BM og en TC) og 6 tisper (2 BM og 4 TC).

:| Tror jeg må skaffe meg valpe-aupair isåfall :lol:

Vi skal røntge på tirsdag!

  • Like 4
Skrevet

:| Tror jeg må skaffe meg valpe-aupair isåfall :lol:

Vi skal røntge på tirsdag!

Du får trøste deg med at jeg aldri gjetter rett på slikt, hadde litt lyst å gjette 12, men vil ikke gi det hjerteinfarkt :P

Spennende med røntgen!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...