Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 448
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har VERDENS beste hund!!! Dette blir ikke noe problem. Hun vil jo bare hilse og leke!

Gah, det er irriterende å måtte gjøre dette på mobilen, dere får unnskylde alle skrivefeil og autokorrekturer. Men ja, Putle har vært helt utrolig flink i dag! Vi har jo hatt noen gode dager, og hu

Snart skal jeg slutte å spamme. Eller, sannsynligvis ikke, men jeg kan late som. A w e s o m e Putle-dag! Sett to hunder uten å utagere, bare litt pip og bust, ga seg med et kremt. Vært på besøk

Skrevet

Jeg er så glad og stolt jeg. Nesten litt overdrevet. :D

Se! Vi er ute!

Postet bilde

Postet bilde

Postet bilde

Og så vil jeg bare si at Putle er utrolig snasen til å ha 11uker gamle valper altså. Min egne lille hottie. :P

  • Like 10
Guest Belgerpia
Skrevet

Guri så innmari liten hun er *ler*

Jeg vet jo at de er små, men hun er liksom liten allikevel :)

Skrevet

Så utrolig gøy å lese at det har gått så bra! :D

Har fulgt tråden hver dag, og det er så herlig at dere har hatt så stor fremgang! Hun er så ufattelig herlig :D

  • Like 1
Skrevet

Hun er bitteliten! Enn at hun har maxhøyde for rasen? Oppdretter synes hun er stor! :lol:

Takk alle sammen, det er så koselig å ektefølt at dere bryr dere sånn.

Si hva man vil om tonen på forumet, men da må man jammen meg regne med tråder som dette også, som er stappfull av støtte, gode råd og fantastiske mennesker. :heart:

  • Like 8
Skrevet

Hun er bitteliten! Enn at hun har maxhøyde for rasen? Oppdretter synes hun er stor! :lol:

Takk alle sammen, det er så koselig å ektefølt at dere bryr dere sånn.

Si hva man vil om tonen på forumet, men da må man jammen meg regne med tråder som dette også, som er stappfull av støtte, gode råd og fantastiske mennesker. :heart:

skulderhøyden må ikke overskride 35,5 cm. Ingen vekt grense, hunden skal være velbalansert.

http://www.norskterrierklub.no/Userfiles/Sites/files/bullterrier-011.pdf

Skrevet

skulderhøyden må ikke overskride 35,5 cm. Ingen vekt grense, hunden skal være velbalansert.

http://www.norskterrierklub.no/Userfiles/Sites/files/bullterrier-011.pdf

Jepp, jeg vet. Putle er 35 cm høy. :lol:

Gleder meg til helga jeg :ahappy:

Herregud så glad jeg ble!

nå ble jeg skikkelig glad på deres vegne :D Herlig lesning!

Så artig å se at møtet gikk bra Mari:) Dette går rette veien skal du se!

Åh, så herlig å lese. :) Kjempeherlige bilder. Fine, flinke, gode Kira og fine, søte, artige Putle. :heart:

Det var veldig hyggelig oppdatering :)

Håper virkelig alt har snudd seg for dere nå, og at dette bare var det første store steget i riktig retning :)

Tusen takk! VI har vært ute igjen nå i et par timer, og det gikk kjempebra! Fine, gode Kira indeed. :heart:

Skrevet

Jeg har VERDENS beste hund!! Dette blir ikke noe problem. Hun vil jo bare hilse og leke! 2y7yhy6y.jpg

Så utrolig deilig å lese og se, herlig med slik fremgang. Jippi for Putle :bananas:

  • Like 1
Skrevet

Åh, så bra! Lille Putle-dama! Nå ble jeg så kjempeletta på dine vegne :)

Edit: og herre så liten hun er! Det så jeg først på det siste bildet, men hun er jo piiiiiittelita. Gud at det går an å være så søt <3

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...