Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sophia på 2 år synes det er fryktelig urettferdig at hun ikke får lov å gå i ringen og stille hund idag... Så når vi kom hjem fikk hun plukke ut bånd selv, og trene med Oliver. Jeg trodde det kom til å bli mest tulling og rulling på gresset men hun har tydligvis fulgt veldig med når vi var på utstilling idag :)

Stilte han opp helt selv, og han fikk godbit for å stå pent.

943414_10151589106125256_2023020319_n.jp

Var vanskelig å få til det med å både stille opp og holde båndet, men hun husket båndet når man skal løpe :)

941741_10151589103425256_159920786_n.jpg

"Å neei... Utstillingstrening.." Tenker Oliver :P

425181_10151589104210256_2003820621_n.jp

Vi er veldig strenge på det med å gå på veien, så hun var VELDIG glad når hun fikk lov idag :P

432014_10151589103360256_26686036_n.jpg

Oliver var så flink til å jobbe med seg selv for å holde tempo med henne for å ikke dra henne avgårde! Hun på sin side strålte veldig :P

198716_10151589104550256_653839091_n.jpg

Synes den hånda hun holder båndet på var veldig søt, hun var så påpasselig på at den skulle være sånn der :P

575486_10151589104680256_1534890577_n.jp

En kos må til når man er ferdig!

261658_10151589105975256_1734764598_n.jp

Og litt rulling på gresset blir det alltid :heart:

575793_10151589106310256_2025624805_n.jp

  • Like 40
Skrevet

Så herlig :D

Noen barn og hund-ekvipasjer er bare så vanvittig søte at man nesten får litt frysninger over hvor gode de er sammen :)

  • Like 1
Skrevet

Herregud, så søtt! Hva er nedre aldersgrense på barn og hund? Hun må jo snart få prøvd seg, Stålkontroll jo! Flinkere enn meg :lol:

  • Like 2
Skrevet

Hihi takk! Det blir nok enda noen år før hun får lov til å løpe i barn og hund tenker jeg... Vil så gjerne ha gode opplevelser til henne og etter å ha vært vitne til noen stygge opplevelser der små unger holdt hunden og plutselig satt to hunder i hverandre. Men hun fikk lov til å være med mammaen som dømte barn og hund på spesialen da. (Og der alle 5-10 år fikk delt førsteplass, jeg hadde ingen planer om å skuffe noen :aww: )

Må begynne å spare ja, fordi hun mente veldig at hun skulle løpe med Arya idag.. "Min mamma! Slipp!" Men vi ble enige om at hun fikk trene litt med henne etter rasebedømmelsen isteden ;)

Hadde ikke gjort meg noe om hun beholdt interessen. Men skal passe på å ikke tvinge på henne noe :)

  • Like 2
Guest Christine
Skrevet

Så herlige bilder! Virker som om Sophia vokser opp med en fantastisk flokk og familie :heart:

Hun tipper jeg blir en råflink handler med tiden!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Neimen så skjønn! Hun må jo bare bli en vinner om interressen fortsetter da! :D Herlig ekvipasje! :)

Hihi takk! Det blir nok enda noen år før hun får lov til å løpe i barn og hund tenker jeg... Vil så gjerne ha gode opplevelser til henne og etter å ha vært vitne til noen stygge opplevelser der små unger holdt hunden og plutselig satt to hunder i hverandre. Men hun fikk lov til å være med mammaen som dømte barn og hund på spesialen da. (Og der alle 5-10 år fikk delt førsteplass, jeg hadde ingen planer om å skuffe noen :aww: )

Må begynne å spare ja, fordi hun mente veldig at hun skulle løpe med Arya idag.. "Min mamma! Slipp!" Men vi ble enige om at hun fikk trene litt med henne etter rasebedømmelsen isteden ;)

Hadde ikke gjort meg noe om hun beholdt interessen. Men skal passe på å ikke tvinge på henne noe :)


Ligger det ikke noe i idrettsreglene ang barn og konkurranse? Alle under 12 år skal ha premie uansett? Er det ikke slik i barn og hund også? (Selvfølgelig kan de jo også plasseres etter 1,2,3 osv plass også da i tillegg.)

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...