Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ikke sant! Men AnetteH er vrang og vil ikke bo sammen med så mange! :o Jeg synes vi kunne gått sammen 8 stykker og leid det (A&T deler jo soverom, så da blir vi 8 :aww: ). :lol:

Men altså, nå vi på snitt har 2-3 hunder hver.. :P så ville det blitt 16+++ hunder :P tenkte over den? :P

Sant!

Men tror det lønner seg å lydisolere alle rom egentlig :lol:

:blink:

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Men altså, nå vi på snitt har 2-3 hunder hver.. :P så ville det blitt 16+++ hunder :P tenkte over den? :P

:blink:

Ja det ville vært skrekkelig egentlig :lol:

Men lydisolert kommer av 8 mennesker og 16 hunders som kommer og går til alle døgnets tider :innocent:

Skrevet

Jeg skulle bare si at Pia har verdens beste kinadame! :ahappy:

Signeres! :D Har jo helt glemt å takke Pia, men TAKK PIA :D Jeg har kun hatt reaksjon på allergien min 2 ganger denne våren, forrige vår klødde jeg på øyene hele tiden og de var røde og hovne. I tillegg har jeg nesten ikke noe eksem lengre takket være kinadamen :D Jeg tenker å kanskje ta noen runder til og se om all eksemen kan gå bort :ahappy:

Våken og det er nydelig vær ute! Skal snart inn til byn å ligge i en park og kose meg :ahappy: Deretter skal jeg spise på et cafe med utendørsservering!

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Marthe: har gått plass på Cecilie sin sporgruppe. Mail kom i dag.

Skrevet

Æsj, vis nytt innhold fungerer ikke :( Jeg har sikkert trykka på noe rart noe, men veit ikke hva.

Skrevet

Kinadamen til Pia bor i nærheten av Bergen sentrum, er verdens kosligste, og setter fast kopper på kroppen din mens hun setter nåler :D

Nålene er ikke vonde en plass! Det er mer godt enn vondt :ahappy:

Kopper? Hva hjelper de for? :D

Sendt PM

Takk

Skabb som jeg misstenkte. Hurra...

Men da får han slutte å klø så ille

...

Behandler du dine egne hunder også da?

Skrevet

Men altså, nå vi på snitt har 2-3 hunder hver.. :P så ville det blitt 16+++ hunder :P tenkte over den? :P

Jeg har bare én! Og jeg har kjæreste, så da er det ennå en til å dele husleia! Så får vi bare se bort fra det at Kuro gjerne kødder seg med andre hanner og blir en real drittbikkje iblant - men på den andre siden hadde vi kanskje ikke merket stort til separasjonsangsten :aww::lol:

  • Like 1
Skrevet

Hei igjen :P Hvilken sag har du? og er det håndsag eller elektrisk? Når jeg søker på kjøttsag på biltema og clasohlson får jeg ingen søkeresultat. På jula får jeg kun opp en håndsag. Hehe

Elsag ja, hadde ikke gidda håndsag :P Det heter bajonettsag, mange har denne og er kjempefornøyde:

http://www.biltema.no/no/Verktoy/Elverktoy/Stikksag-og-Bajonettsag/Bajonettsag-850-W-17041/

Jeg har en kreftigere type, men det er fordi jeg hadde kjempeflax og fant til halv pris ;)

:

Skrevet

Selvsagt kommer alle på kenneltreff og MH.. Mammaen, sannsynligvis alle søsknene, en hannhund jeg vurderer til trollet, men ikke vi..

Sånt er så himla kjipt og bittert!!

Skrevet

Og siden jeg jobber natt, må dere være stille på dagen, og med fler kjærester, får vi fler på samme rom og da er det til slutt nesten gratis å bo der. :lol:

Sitter jeg og venter på at politiet skal bli ferdig med å leke. :P

Skrevet

Æsj, vis nytt innhold fungerer ikke :( Jeg har sikkert trykka på noe rart noe, men veit ikke hva.

Hos meg har det ikke funka på en evighet, derfor er jeg omtrent ikke på sonen mere, for jeg mister jo helt oversikt over hva som er int og hvor jeg har svart/lyst til å svare... Så jeg hopper inn her og der og blir borte igjen :lol:

Skrevet

Nå er jeg ferdig med mesteparten på eksamensoppgaven, og det er utrolig deilig! Nå må jeg bare bruke studiekravene og artiklene, og finne ut hvordan oppgaven skal se ut. Det er ganske vanskelig å vite hvor mye jeg skal skrive der det står "beskriv"/"gjør rede for", det eneste jeg vet er at "gjør rede for" skal inneholde mer enn "beskriv"... Vanskelig altså :P Straks ut på tur med vofsene!

Skrevet

Sånt er så himla kjipt og bittert!

Ja. Jeg har ingen planer hele sommeren, bortsett fra den uka der. Det er så ****** typisk at det er latterlig.

Guest Belgerpia
Skrevet

Ja. Jeg har ingen planer hele sommeren, bortsett fra den uka der. Det er så ****** typisk at det er latterlig.

Er det ikke da bedre å dra dit man aller helst vil dra?

Guest Belgerpia
Skrevet

Nå har jeg spist lunch....... kjedeligste matpakka i verden...

Så da er det vel bare å jobbe litt til da.

Og så hadde det egentlig vært veldig mye greiere å ikke ha hund av og til kjenner jeg.

Skrevet

Hos meg har det ikke funka på en evighet, derfor er jeg omtrent ikke på sonen mere, for jeg mister jo helt oversikt over hva som er int og hvor jeg har svart/lyst til å svare... Så jeg hopper inn her og der og blir borte igjen :lol:

Skjønner det, jeg gidder liksom ikke leite gjennom hele forumet for å finne uleste tråder :P Anette!!! Fix it :lol:

Skrevet

Er det ikke da bedre å dra dit man aller helst vil dra?

Du veit at det ikke er det det handler om? Det var de to tingene jeg ville gjøre i sommer, jeg har lov til å synes at det er leit at jeg ikke får gjort begge deler, særlig når det kommer så mange av slekta hennes. Det trodde jeg du forsto.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...