Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå mai!


Anette
 Share

Recommended Posts

Er det normalt at hunder har litt ørevoks?

Aldri lagt merke til det før, men nå har jeg ikke sett så himla mye inni øret til Ozzy heller. Han har rista litt på huet i det siste så lyste med lommelykt i ørene, og han har jo ørevoks der..

Bør jeg kjøpe ørerens eller noe?

Er det mye og han klør, kan det være midd. Følg med litt,rensk med en stor bommullsdott. Q-tips er fy-fy i ører :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Vanlig voks uten mørk farge bruker jeg å fjerne med en lofri klut med lunkent vann som jeg surrer rundt fingeren. Er voksen brunlig vasker jeg med noen få dråper tetreolje i et par dl vann (for det har Tulip sagt).

Nå tar jeg mitt sedvanlige svalestup med flikkflakk og dobbel helskru rett i bingen. Natta!

Er vanlig voks. Dem er ikke brun.

Er det mye og han klør, kan det være midd. Følg med litt,rensk med en stor bommullsdott. Q-tips er fy-fy i ører :)

Er ikke mye tror jeg (hvor mye er mye?). Bare litt innerst i øret.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag lurer jeg på om den veldig fine silkepelsen bak ørene til Nixe blir borte, eller om jeg må leve med det. Det er på en måte bare å dra litt hardt i så ramler det av. Jeg synes den pelsen er teit, for den tover seg jo for ett godt ord! Noen som vet?

Gratulerer med dagen Argyr!! :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sitter jeg i solen og venter på bussen til jobb. Må få ordnet med ormekurer og slikt også i dag. Etter jobb bærer det rett til Sverige på hytten! :D

Vin, sterk cider, restaurantbesøk, hamstring av aloe vera-vann, jogging, bading og lange turer med hundene langs kysten står på planen og jeg gleder meg!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har akkurat klippet klør på to stk hunder som oppfører seg veldig forskjellig.

Onkel står der pent og pyntelig og lar meg gjøre akkurat som jeg vil. Han hylte til da jeg klippet den ene kloen, jeg aner ikke hvorfor for det begynte ikke å blø, men han forsøkte ikke en gang å trekke til seg poten. :P

Nevø ser derimot på klotangen som det verste torturinstrumentet som finnes. :lol: Han får aldri slippe unna så jeg skjønner ikke at han gidder å prøve en gang. Jeg klarte derimot å klippe ham til blods, og det passet jo i grunnen greit for da fikk jeg testet ut alle blodstoppkjerringrådene som jeg har lest her på sonen. :lol: Konklusjonen var at ingen av de jeg forsøkte så ut til å fungere nevneverdig, og jeg måtte frem med vaskekluten for å tørke opp blodsøl fra gulvet. :P Jaja, nå har det stoppet og han ser ikke det minste anemisk ut, hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag lurer jeg på om den veldig fine silkepelsen bak ørene til Nixe blir borte, eller om jeg må leve med det. Det er på en måte bare å dra litt hardt i så ramler det av. Jeg synes den pelsen er teit, for den tover seg jo for ett godt ord! Noen som vet?

Alle mine belgere har beholdt den. Nå ble ikke det to første så gamle, men nå er Supra passert fem år og hun har silkepels rundt øra enda :)

Gratulerer med dagen, Argyr :flowers:

Endret av AnnikenK
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag lurer jeg på om den veldig fine silkepelsen bak ørene til Nixe blir borte, eller om jeg må leve med det. Det er på en måte bare å dra litt hardt i så ramler det av. Jeg synes den pelsen er teit, for den tover seg jo for ett godt ord! Noen som vet?

Gratulerer med dagen Argyr! :D

Både sheltie og aussie har sånn pels hele livet, som må stusses for å ikke floke (de vokser til slutt i lange dreads, ikke pent og ikke funksjonelt). Det blir som regel mindre flokete etter første røyting, er min erfaring. På aussien er brun pels verre (brune har mykere pels) og på sheltien er tricolour verst (de har også mykere pels). Hvis du ikke vil klippe pelsen kan det være lurt å ha en tynnekniv e.l. så det ikke blir så himla tjukt og langt. Prøv å nappe litt. Gre evt. gjennom med babypudder, spesielt hvis pelsen er fuktig, for fukt gjør at det floker seg.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en fjortis i hus :o

Gratulerer med dagen, Argyr!!!

I dag skal jeg reise tidlig hjem, for å gjøre klar siste rest. Da er det greit å få beskjed når jeg vekker guttungen om at noen av gjestene kanskje kommer tidligere......

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med dagen Argyr! :ahappy:

Har jeg en veldig merkelig dag. Har vært våken hele natten, og nettopp kommet inn fra 2 timers tur med bikkjene oppi "fjellet". Vet ikke om det kan regnes som fjell, men bratt var det. Og veldig fin tur. :wub:


Når vi kom inn døren igjen, så dusja jeg Kiwi (hun skal bade i alt) og nå har jeg enda energi til overs. Skulle gjerne støvsuget eller noe, men det sover noen andre her i huset også, som sikkert ikke hadde satt pris på det.
Ryggen skriker og bærer seg, men jeg ber den holde kjeft, klage kan den gjøre en annen dag. :ahappy:


Mobilbilder fra turen:

Turbilde_2.jpg

Turbilde_3_.jpg



Bikkjene har sovnet og jeg regner med at jeg også kræsjer snart. :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vært på tur med hundene og nå skal jeg straks dra på jobb. Må innom butikken å kjøpe noe frukt først, greit som mellommåltid. Etterpå er det helg :D

I går kom jeg forresten hjem til ferdig middag, lufta hunder, oppvasken borte og en bukett roser. Liker menn jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med dagen Argyr!! :D :D

Kan forresten flått gjøre en hund halt? Vigdis var tufs i hele går og halta på ene forbeinet, på kvelden etter at vi hadde lagt oss (grøss) fant jeg en flått på skulderen hennes og plukka den av, idag er hun i myyyye bedre form og halter nesten ikke.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Viftereima blir satt på bilen i dag, og deretter kan Mekonomen ta inn bilen for å finne ut av ristinga i bilen med en gang etterpå. Antagelig må hjulene avbalanseres, og så er den good to go!

I hope :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn, da er koffert pakket, lukket og låst. Nå gjenstår det bare å putte papirer i veska, trekke på seg regnjakken og gå til bussen. Eller - overføre litt penger er vel også en ide, så jeg får være med på flybussen og sånn..

Og så må jeg kaste søpla, det må jeg huske!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Massiv milepæl nådd: Ede mestrer å gå av turbuss på egne bein 🥳 Det startet med at jeg holdt på å falle ned trappen med ham i armene. Løftet ham for tidlig. Bussen ble uventet stående i kø foran rundkjøring før holdeplassen. Det meste jeg hadde av krefter var allerede brukt på å løfte ham fra gulvet. 30 kg med lealaus teddybjørn i den fasongen der viste seg å være i overkant av min bæreevne over tid. Ikke bare armene, men alt av stabiliserende muskulatur fikk kjørt seg mens bussen stod, hakket og rykket, deretter ga full gass og svingte fort og brutalt gjennom den rundkjøringen, for så å svinge like brutalt inn i busslommen og nær bråstoppe. 30 kg ekstra på overkroppen er uvant å balansere på en buss i store bevegelser. Jeg forstår nå de som utfører brystreduksjon på en annen måte. Da det endelig ble tid for å gå av den ufrivillige karusellen der holdt jeg på å falle ned trappen og Ede fikk en overraskende bråslutt på mammadalttilværelsen på gullstol midt i den, uten noen annen mulighet enn å adlyde tyngdekraften og fartsretningen og fortsette ned trappen på egne bein — og det gikk FINT, til hans store overraskelse. Ny motivasjon til å lære Mr.T å gå ned den trappen der var født, og vi har nå, en uke senere lykkes med avstigning fra turbuss på egne ben 🥳 Det ble feiret med Vom og softis 🥰
    • Jeg forer på 4 ulike typer tørrfor, som jeg varierer utfra andel Vom fra dag til dag. På vom alene får han steinhard avføring han uttrykker ubehag med å klemme ut og han begynte beite gress som om han var en hest da jeg ga for stor andel Vom. Ser ut som et rent instinkt han har for å regulere fordøyelsen. På tørrforene til stor valp fra Dilaq, Farmina, Happy Dog og Alpha Spirit har han kjempefin avføring. Små mengder, fast og passe tørr, lett å trykke ut, lett å plukke opp. På Eukanuba (fikk en sekk, ikke kjøpt den selv), der kommer det mengder av en konsistens som griser til gresset. Ideelt her også er max 1/2 Vom og resten tørrfor. De er alle forskjellige da 🤷🏼‍♀️ Edit: Angående råfor som treningsgodis: Jeg kjøpte en sånn silikon godbitpung med magnetlukking i toppen. En standard teskje står godt oppreist oppi den, så en slipper masse gris på hendene. Klarer seg med en serviett i lomma til det lille en får på seg innimellom, om en er litt klønete, som meg. Lett å vrenge og vaske. Fant den på Amazon UK. 
    • Var 50/50 som ikke fungerte så godt. Har nå gått over til kun tørrfor, ser ut som magen har stabilisert seg nå. Gir vom i blant. Fortsatt en del avføring, men det er vel naturlig med mer avføring av tørrfor enn vom?   Takk for innspill uansett!:)
    • Eddie har lagt inn søknad om å få de nusselige spanielørene erstattet med pønkråkk hanekam. I en alder av bare 6,5 mnd setter han seg heldigvis fortsatt ned som en jente når han tisser - og når han markerer, som han gjorde for første gang i dag. Det er stille før pubertetsstormen, men små vindkast kommer de mørke tordenskyene i forveien, og forsurer den prepubertale idyllen iblant.  I dag skulle jeg ha filma. Ikke første gangen en potensiell YouTube-million gikk i vasken. En av mitt livs store regrets er å ikke ha filma første gangen jeg ga chihuahuaen en hel roastbeefskive. Jeg kunne vært millionær, men har åpenbart ikke næringsvett. Glemte å filme i dag også. Ord er fattige, men kamera og power-PC til å redigere videoer på koster, så ord får klare seg. Unge Edeward har slitt en stund, med en indre kamp mellom nature og nurture. Fornuft og følelser. Det instinktive ressursforsvaret hans er så sterkt at han har store vansker med å få gjennomført sin egen vilje. På den ene siden vil han gjerne ha meg til å kaste lekene hans, fordi å jage etter dem er det aller, aller morsomste han vet, men han har ikke lyst til å gi dem fra seg. De er verdisaker for han. Han vet kognitivt at det er nødvendig å hande meg gjenstander for å få dem kastet, og han ELSKER å få dem kastet. Leker er ikke morsomme når de ligger i ro. Da er de bare potensiell moro. Litt som penger i banken. Det er selvsagt mer gøy å bruke penger enn å bare ha dem, men det føles godt å ha dem, og en er redd for å miste dem ved å bruke dem. På samme måte som jeg gjerne vil reise og shoppe og drikke frappuccino og spise ute, så vil han helst ha de lekene flyvende gjennom lufta og sprettende bortover bakken. Han ber meg kaste dem. Han maser om å få dem kastet. Lyser opp i euforisk livsglede når han ser at jeg er i ferd med å kaste. INGEN tvil om hva som er høydepunktene i livet hans, men han har en slags malplassert økonomisk sans, hvor han vokter lekene som om de kan forsvinne dersom han bruker dem. Ressursforsvaret hans er så sterkt at det er et handikap for ham. Den absurde kampen han kjemper hver gang han vil ha lekene kastet, men ikke har lyst til å gi dem fra seg. Kan ikke beskrives med ord. You had to be there, for jeg har ikke filma det.  Dette har ihvertfall pågått en stund nå. Den indre kampen mellom følelser og fornuft. Så, i dag.. Vi har fått nytt utstyr i posten. Grime og kortere bånd for å ferdes i folksomme miljøer. Grime fordi jeg liker være på den sikrere siden. Han begynner bli stor og tung og sterk. Den ene gangen han DRO i båndet for å hilse på storebror er ikke noe jeg ønsker reprise på. Han kan tydeligvis være virkelig sterk om han plutselig finner ut at han ikke vil høre på meg, så grime er en potensielt nødvendig sikkerhet. Det, og så har vi kjøpt kjettingbånd, fordi jeg liker tyngden. Hunden kjenner også at båndet er der. Det er bedre kontakt. Dessverre, som vanlig ved netthandel, har vi fått noe annet enn jeg trodde jeg bestilte. 50 cm var ikke lengden på kjettingen, men total lengde. Det der trenger tilvenning. Heldigvis har vi også fått oss et strikkbånd med såkalt trafikkhåndtak, som jeg tenkte det kunne være greit å koke frosken sakte med for å unngå at likheten med visse grupper i Pride-paraden blir for påfallende. Det holder liksom å kle seg i lakk og lær i offentligheten, vi trenger ikke lage et SM show også, mener jeg. Det er hva som trolig vil skje om vi legger ut på tur blant folk med det veldig, veldig korte kjettingbåndet der uten noen tilvenning, så her må trenes, det var planen for dagen.  For å senke potensielt stress før vi gikk avgårde i nabolaget, så skulle vi leke litt. Få på litt gode biokjemikalier. Erstatte kortisol med endorfiner. Når matmor er utstyrt med vom og tørrfisk på lomma er det nødvendig å leke før vi går avgårde, for å få ned forventningsstress. Biokjemien i dette ble forklart meg, men jeg er ikke stø nok på detaljene til å gjenfortelle korrekt. I grove trekk flommes han umiddelbart av dopamin fra forventning om belønning, så utløser det raskt en masse adrenalin og kortisol når forventningene ikke innfris fort nok (for ham). Han blir agitert og opplever en slags smerter, og mat som belønning får ikke dette stresset ned igjen. Lek derimot gjør. Fikk teorien forklart, sett det fungere i praksis. Å leke på tur fungerer fint på vanlig turbånd, men jeg vil ikke tilvenne ham at det går an å leke på så kort bånd. Ulike båndlengder har ulike regelverk for adferd. Derfor må vi leke før vi legger ut på en potensielt stressende treningstur med SM-lenke, mat i lommene og KRAV for å få den.  KRAV et noe Eddie har problemer med å forholde seg til. Han kunne vært kryssordløsningen på nøkkelordet assertive. Meningers mot og egen vilje. Tar det å bli stilt KRAV til som en trussel. Frosken må kokes sakte, ellers går den i maktkamp. Det fikk jeg bekreftet på den harde måten i dag ved å stille et urimelig krav for å starte leken: Jeg ba ham om utgangstilling.  Istedenfor fikk hele nabolaget konsert med Dickhead and The Pønk Råkk Assertiveness.  Til å begynne med ble jeg irritert. Han var så TEIT. Noe så ufattelig simpelt som å bare sette seg i utgangstilling for å få det han så inderlig intenst ville ha. Han hadde SÅ lyst på både leken og maten, men istedenfor å kjapt, enkelt og greit sette seg i utgangstilling som han VISSTE ville gi uttelling, så valgte han å kjefte meg huden full for å ha the audacity til å ikke bare gi ham hva han ville ha.  Jeg fikk omsider noe som liknet utgangstilling og han fikk umiddelbart leken sin kastet. Fløy avgårde som om han hadde sluppet fri fra Guantanamo. Gjorde meg klar til å belønne ham for levering, fordi middagen var en time på overtid. Favorittmaten. Han er vill etter Vom. Villig til å utstå både kloklipp og frisering i ansiktet så lenge det står Vom på hylla. Han har vanligvis INGEN selvrespekt når det lukter Vom i premie. Vanligvis.  Han slapp favorittleken et par meter fra levering. "Ta med!" responderte jeg, og så var ******* løs igjen. Ikke snakk om. Sikker på det tok mange minutter med utskjelling. Han synes jeg er en herskesyk HURPE med et sykt "behov" for å dominere. HVORFOR skulle han levere meg den leken for å få maten jeg hadde i hånden? "Herskesyke hurpe! Det der handler bare om å ydmyke meg! Ser jeg ut som undersåtten din? Den leken er MIN og den maten er også MIN! Vil du ha leken i hånden kan du plukke den opp selv!" Jeg endte med å plukke den opp selv. Han ble stille noen øyeblikk. Innså at han hadde tapt. Jeg hadde nå både leken og maten og han hadde bare stoltheten. Det gikk ikke mange sekunder før nederlaget ble erstattet med forventning om kast. - Link! Unge Eddies verden raste sammen igjen. Usikker på HVA som er problemet hans, for han går SÅ fint i utgangstilling for kjipe tørrforkuler, bare de er i hånden som lure. Han HAR gått FINT i utgangstilling med Vom på hylla og i vinduskarmen også. Hvorfor ikke nå? Hva er problemet? Svaret er et intenst autonomitetsbehov. Han ga så TEΙΤΕ liksom-nesten kreative alternativer til en faktisk utgangstilling, etter å ha gitt ham flere invitasjoner til å plassere seg riktig valgte jeg å gripe halsbåndet for å veilede ham ordentlig på plass - for å kunne rose og belønne. Verste overgrepet jeg kunne begått mot ham. Han strittet imot, og jeg ville ikke gi meg, så det utviklet seg til en brytekamp jeg til slutt vant ved hans surrender. Var han et menneske ville han HYLGRÅTT. Hikstet og hulket i bunnløs sorg over dette sjokkerende sviket. Var jeg ikke hans beste venn? Hva slags venn og partner GJØR noe sånt? Jeg kunne jo ikke gi meg, for jeg hadde faktisk lagt på et krav, og han trenger VITE at et krav er et KRAV og når det innfris, så blir det ALDRI problemer og ALLTID godt humør og belønning. Å la en nær pubertal riesenschnauzer få lov til å kjempe seg fri fra et (i utgangspunktet bare veiledende) grep i halsbåndet var 100% uaktuelt, samme hvor såret og sjokkert han var. Det ble til slutt en utgangstilling. Leken fikk jeg også levert i hånden, men ikke uten en psych kamp om hvem som bestemmer over ressursene. Ede er IKKE fornøyd med å måtte jobbe for mat og lek.  Tur ble det ikke, men en god latter ble det, fordi Ede er absurd sta. Håper jeg ser samme humoren i det når han begynner skape seg pga endret båndlengde. Fra 2-1 meter i første omgang, med bare korte partier på "trafikkhåndtak". Grime har vi prøvd på. Den sitter det litt lenger inne å gå hjemmefra med ennå. 
    • Hvis det funker med 50/50 kan du jo da bare fortsette med det. For helgeturer går det jo fint å ta med i kjølebag, det gjør ikke noe om det tiner så lenge det blir spist innen en dag eller to. Men ville prøvd forsiktig med et annet tørrfôr som er beregnet for valp.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...