Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Hvor tenker du å gå? Jeg må planlegge sommeren selv :)

Planen er å gå fra Bærum (nærmere bestemt Grini) og opp til familiehytta på Sørsetra (et sted mellom Sundvollen og Sollihøgda og opp i skauen). Tenkte å ta turen neste helg, opp på lørdag og ned på mandag.

Det jeg sliter mest med er hvordan jeg skal komme meg mellom Grini og Lommedalen, man vil jo helst holde seg til grusvei og tursti. Vi har jo heldigvis hele dagen på å komme oss frem :)

Edit:

Freia Melkesjokolade med M er nam!! Digge var at det holdt med tre strimler :)

  • Like 1
Skrevet

Det er lov å hinte litt om rase altså... :aww:

Det er en BC faktisk :o den så jeg ikke komme selv engang :P er vel mer individet som appellerer enn rase, vel, i den grad en hund man ikke har møtt enda kan appellere da :P virker lovende iallefall, så får vi se da :)
  • Like 2
Guest Belgerpia
Skrevet

Stakkars liten kar... Håper antibiotika og kortison tar knekken på uhumskhetene. Men altså - 2500 bare for oppmøte? Jeeeze...

Børsting av hund er foreløpig utsatt :aww:

Ja, de tar 2500 som startpris og så kommer jo resten utover det. Hun anbefalte faktisk å dra til Oslo liksom pga. prisen - nå holdt det for meg å reise til Ås da - og det ble "bare" kr 1000,-

Skrevet

Slutt å snakk om sjokolade :( like før jeg går på butikken og kjøper smarties stratos!

Gjør det, gjør det, gjennomfør det!

934637_10151356164166010_49154781_a.jpg

  • Like 1
Skrevet

Jeg kjøpte den stratosen med smarties i går, ble maks skuffet. :(

Tøfflus: Så trist. Mange klemmer. :hug::icon_cry:

Ikke si det da! Har jo de forventningene til sjokoladen da..

Guest Michellus
Skrevet

Ja, de tar 2500 som startpris og så kommer jo resten utover det. Hun anbefalte faktisk å dra til Oslo liksom pga. prisen - nå holdt det for meg å reise til Ås da - og det ble "bare" kr 1000,-

Jeg elsker Ås dyreklinikk! Vi er heldigvis innom relativt sjeldent, men de har veldig god service også er de attpåtil superhyggelige :ahappy:

Skrevet

Gjør det, gjør det, gjennomfør det!

934637_10151356164166010_49154781_a.jpg

ÅÅÅÅ! Kommer uansett aldri til å rekke å bli sylslank til sommeren... så d kan jeg likegodt kjøpe sjokolade.

  • Like 3
Skrevet

Jeg er også glad i Ås dyreklinikk! Har bare vært innom for vaksine en gang og røntgen+vaksine en annen gang, men likevel. Kjempetrivelige folk og god service. :) Dessuten veldig kjekt for meg å ha gangavstand til veterinæren (evt kort taxiavstand om det skulle være akutt). Også har de så kjekke åpningstider!

Nå er vi hjemme fra trening. Geo har fått til sammen 8 km sykkeltur, et spor og litt lydighet. Flink hund som nå har inntatt horisontalen. :) Jeg har funnet fram litt potetgull, sjokolade og saft og later som om det er helg, selv om jeg skal sitte på lesesalen både lørdag og søndag.

  • Like 1
Skrevet

Damn! Våknet 2 i natt og fikk ikke sove mer. Dro på jobb før 05, og har tekstet med lillesøster i kveld om å gå ut i morgen. Trodde jeg.

Neida, vi avtalte visst i kveld fant jeg ut når jeg hadde lagt meg, så nå skal jeg ut på byen etter 4t med søvn. . Snart døgnet allerede jo! Men svikter ikke lillesøster. ..

  • Like 6
Skrevet

Nei... nå skal jeg bare treige meg skikkelig så jeg ikke rekker noen butikk. Kommer bare til å spise opp en hel sjokoladeplate, og det blir jo ekstra ille så sent på kvelden. Isteden skal jeg vente til det er mørkt og fyllejogge litt isteden.

Skrevet

Nei... nå skal jeg bare treige meg skikkelig så jeg ikke rekker noen butikk. Kommer bare til å spise opp en hel sjokoladeplate, og det blir jo ekstra ille så sent på kvelden. Isteden skal jeg vente til det er mørkt og fyllejogge litt isteden.

Du er litt søt da :lol::lol:

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Damn! Våknet 2 i natt og fikk ikke sove mer. Dro på jobb før 05, og har tekstet med lillesøster i kveld om å gå ut i morgen. Trodde jeg.

Neida, vi avtalte visst i kveld fant jeg ut når jeg hadde lagt meg, så nå skal jeg ut på byen etter 4t med søvn. . Snart døgnet allerede jo! Men svikter ikke lillesøster. ..

Da blir det sikkert en billig tur, i det minste. (Det løser seg, sa kjerringa og dreit i bassenget.) Ser du bor i Drammen. Har du vært på den nye Rekord Bar i Tollbugata?

Skrevet

Du er rar! Jeg er kvalm, den gikk litt fort ned :hmm:

Slutt å snakk om sjokolade :( like før jeg går på butikken og kjøper smarties stratos!

Jeg fikk SÅ lyst på den...

Så jeg kom frem til at jeg jogget meg en tur I DET FIIINE NYE JOGGETØYET MITT, og hvis jeg orket, kunne jeg stikke innom butikken på vei tilbake og kjøpe sjokolade. For hvis jeg orket det, så hadde jeg skikkelig lyst på. :aww:

Gjett hva jeg sitter og spiser nå. :lol:

  • Like 4
Skrevet

Klikker snart litt. Fikk endelig lønn og skulle bestille favorittkjolen til sommerens bryllup, men på grunn av cookies må jeg endre på noen innstillinger(, og det tar sin tid) for å få bestilt den.

VIL, MÅ OG SKAL HA KJOLEN!

Bilder av kjolen for spesielt interesserte:

post-1402-0-48325900-1368214514.jpeg post-1402-0-89889800-1368214527.jpeg post-1402-0-57077300-1368214540.jpeg post-1402-0-70249800-1368214558.jpeg

Kan kjøpes her

  • Like 4
Skrevet

Skal! Alltid skal!

Det så jo kjempespennende ut da!

Ok! :) Melder meg på! Noe sommerferie fortjener tross alt jeg i sommer også!

Skrevet

Sjokolade sjokolade sjokolade. :drool::drool:

Begynner å bli litt kvalm nå og tror jeg har lagt på meg fem kilo sjokolademage. :blink:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...