Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 6.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har jeg vært ufin og skummet alt om er skrevet siden sist, men jeg vil så gjerne få dele noen gode nyheter med dere: Jeg sto på eksamen i dag! Og siden jeg har outet meg i en annen tråd, kan j

Jeg hentet kjole i posten i dag jeg

Noomi har HD-A.

Posted Images

Skrevet

Pizzaen står i ovnen og besøk nr 2 i dag er vel i hus. Er fortsatt ikke sulten, da. Og middagsalarmen har akkurat gått av. Håper jeg blir sulten til pizzaen er ferdig, nå begynner jeg å bli litt lei av å ha null glede av mat. Ikke engang vårrullene i går hjalp på appetitten. Tror Khelas småspisthet (er det et ord?) har smitta over på meg :getlost:

Skrevet
Jeg syns Cita kunne gitt bort litt av de bli kunnskapene sine til Blondie altså :aww: Slipper jeg å trene på den kjedelige fellesdekken! :lol:

Jeg har sovet i 4 timer etter jobb :ahappy: Spist deilig smørbrød og en Nutrilett (blitt avhengig!). Nå skal jeg dra på tur med Blondie, så til en venninne for å bake kake :ahappy:

Aller først må jeg få henne til å dele det med Tia og Face :lol:

Skrevet

....driver jeg banner i kirken og titter på en hannhund i Nederland som er 50% WK. Men ikke sånn østeuopeisk tull med D hofte avl o.l.

Skrevet
Jeg er klar med mine. Vært å satt opp telt og veldig spent på om det står der i morgen. Er ikke mye plass rundt ringen heller så tror man må stue seg sammen rett og slett der det er plass :P

Tar med meg bare en parasoll og bur jeg, tror jeg :D.

Jeg har skrudd sammen plenklipper som kom i posten i dag, børstet og fønet Willersen - og vært ute og tatt bilder av ham :D. Ready for show!

Skrevet

Hjemme fra folkemøte om ny jernbanetrase. Full oppslutning om å legge den i tunnel langt oppi marka et sted. Det betyr ikkeno tog mellom tomta mi og vannet, og turvei langs fjorden! Og det beste av alt: jeg har minst ti år på meg til å glede meg til det blir ferdig! :lol:

Nå er det bare fredagskveld her. Ut og gå en tur først, så skal vi se om vi har noe snasent i skapet som er egnet til å putte i fjeset.

  • Like 4
Skrevet
*TSSSST* - *kile deg i midja (med en pinne, iflg smileyen)* - ikke lov å psyke seg selv ned :poke:

Mantra til seg selv: hva de andre gjør bryr jeg meg ikke om, hva de andre gjør bryr jeg meg ikke om. Vi skal ha det fint, vi er flinke, vi kan! Jeg meg og mine er best! (Og det har du da bevist at dere både KAN og ER også! :flowers: )

Tusen takk, søte du!

Men helt objektivt sett så ER noen av Foenix sine konkurrenter som jeg vet kommer virkelig lekre representanter for sin rase.

Når det er sagt, så er hun ikke så aller verst hun heller... :whistle: Men det er flere tisper som kan få stå foran henne i morgen uten at det gjør meg noe. Jeg er myrsnipe, men jeg har fingeren i jorda også. Jeg kan godt bli slått av bedre hunder. Så får vi bare håpe det er noen dårligere der som vi kan slå også :D

:lol:

Le, du!

Gjørme viste seg også å være vårt minste problem, for hun hadde fanene full av borrer. Hvorfor Gud skapte den planta har jeg enda ikke skjønt.

:lol:

Jeg er klar med mine. Vært å satt opp telt og veldig spent på om det står der i morgen. Er ikke mye plass rundt ringen heller så tror man må stue seg sammen rett og slett der det er plass :P

Du vet jo hvor forfengelig og dollete jeg er med hundene mine :D

Foenix ble egentlig ganske pen, henner - men det er ikke ofte jeg må shampoonere snutepartiet rent og pille inni neseborene på dem...

Jeg har igjen litt klipping, men det tar jeg i morgen tidlig når hun er helt tørt og det har lagt seg litt mer.

Det fine med morgendagen er at jeg kommer til å ha god og fast plass hele dagen - i premieutleveringen :D

Også innser jeg nå at jeg kanskje skulle ha vasket gulvene før jeg badet jentene, ikke bare feid og støvsugd. Jaja, det er jo ikke pyrenéerhund jeg har.

Skrevet
Le, du!

Gjørme viste seg også å være vårt minste problem, for hun hadde fanene full av borrer. Hvorfor Gud skapte den planta har jeg enda ikke skjønt.

Guri, nei, den der har jeg heller aldri skjønt.

Og man er nødt å le når du skriver morsomme ting på en morsom måte, for tenk. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Idag kom småen på besøk igjen! Så idag var en spennende dag for henne. Først fikk hun vite vi skulle få oss hund!Glede! SÅ fikk hun sin første mobiltelefon ;)

  • Like 4
Skrevet
Irriterende med folk som ALLTID kommer senere enn avtalt...

Irriterende å bo sammen med en skal jeg si deg!

"Vær på jobben 18.05" sa jeg. 18.18 dukket han opp!

Skrevet

Har vært i skogen med Thorvald, lenge sida vi har kosa oss i skogen :heart: Prøvde å ta vårbilder til fotokonkurransen, men innså at alt bare ser ut som oktober/november, så jeg får spare bildene til da og gi opp april :lol:

  • Like 1
Skrevet
Irriterende å bo sammen med en skal jeg si deg!

"Vær på jobben 18.05" sa jeg. 18.18 dukket han opp!

Neste gang sier du "Vær på jobben 17.50", da kommer han tidsnok ;)

Skrevet
Neste gang sier du "Vær på jobben 17.50", da kommer han tidsnok ;)

Har forsøkt, funka en stund men så skjønte han greia. :(

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...