Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dagens lærdom: sorellsko tåler ikke silosyre. :aww: De har sprukket i plasten. :( Fiiine gode skoene mine. Jaja, da fikk jeg surra meg til å bestille fjøsstøvler, så får jeg heller skaffe meg nye sorellsko til vintern igjen.

Og jeg angrer bittert på at jeg ikke tok med kamera ut til kaniner :wub: Kaninungene hadde samlet seg i en boks, alle minus to. 19 kaninunger er mange kaninunger. :wub:

  • Like 4
  • Svar 6.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har jeg vært ufin og skummet alt om er skrevet siden sist, men jeg vil så gjerne få dele noen gode nyheter med dere: Jeg sto på eksamen i dag! Og siden jeg har outet meg i en annen tråd, kan j

Jeg hentet kjole i posten i dag jeg

Noomi har HD-A.

Posted Images

Skrevet
Da regner jeg med du kastet det rundt mens du lå på rygg og knurret lykkelig for deg selv? :innocent::aww:

DET tenkte jeg ikke på! Søren og!

Jeg sa vel heller til kelneren at jeg ikke er en hund :P hihi

Skrevet
Det var de 3 mer spenstige kmene jeg har gått... Gikk på stien innover i skogen, men brått var det jo bare is, så vi endte veeeldig offroad, ffant en campingplass (type rumener - looads of søppel), deretter fant vi et stup 10 meter ned i en vei, innså at det var dumt, fortsatte langsetter og kom til slutt etter litt hopp ned på veien :P Issi har også trekt kjetting på turen med et par avbrekk hvor hun gikk løs, men stortsett trakk hun 2kg som bare det. Flinke nøtta :ahappy: dog hun stod igjen på start og bare serr, nei, aldri, jeg sitter her og logrer intenst og håper det går vekk :P nå har hun hatt raptus og sover opp ned i senga :P

Jeg husket ikke hva kjettingen jeg hadde veide, så jeg slang på halvparten (Chico og Iver greide jo begge to uten problemer overhodet). Tja.. når jeg begynte å tenke så veide jo hver av dem 2,6 så da skjønte jeg hvorfor lille frøken ikke ville bevege seg. Men med et stk bak seg gikk det kjempebra :) Men guri så sakte man må gå for å holde frk Luna i skritt!

Da har jeg printet ut Quiz til helgens hyttetur :D Håper folket blir fornøyd. Også er jeg spent på morgendagen når det kommer til bil, har ikke mye å gå på, men det ordner seg nok. Har ihvertfall spesialbilene på plass :)

Nå bør jeg egentlig gå å legge meg, men det frister veldig å se ferdig episoden med Charmed, så da gjør jeg det :) Kan jo sove så lenge jeg vil på lørdag! :D

Skrevet
DET tenkte jeg ikke på! Søren og!

Jeg sa vel heller til kelneren at jeg ikke er en hund :P hihi

Da vet du hva du skal gjøre neste gang :aww::P

  • Like 1
Skrevet

Gubben kunne fortelle meg at mens jeg var i telefonen så hadde ene pinnedyret prøvde å spist på skolebøkene mine.. Jeg har jo ingen skolebøker fremme nå, så jeg måtte spørre hvor hun hadde vært da.. Med tanke på at det andre pinnedyret prøvde å grave seg bak bokhylla tidligere i dag.. Joda, pinnedyret som prøvde å spise bøker hadde vært nedi skolesekken min hun :aww:

kjempe logisk å jobbe seg nedi en sekk for å spise bøker :aww:

Skrevet
Tulip; jo i øs pøs bergensregn så blir regntøy vått. Jakken skal byttes ut på neste lønning men buksen er ikke mer enn 8-9 mnd gml :)

Nå så jeg ikke noe mer av samtalen enn dette her, men jeg blir ihvertfall aldri våt uansett hvor mye det regner.

Alt utetøy jeg har med Dermizax, blir aldri vått igjennom uansett hvor mye det regner. Har gått timer i regn uten å bli våt. Bukse som jakke, og det jeg har nå har jeg hatt i mange år. Eks. Bergans skalljakker, Love alpine osv.

Ellers synes jeg ida er streng i dag. Får ikke lov til å sleike på skje heller nå da! Jeg kan finne på å gjøre det når jeg spiser is :P

Skrevet

Hvit, blå, lilla, blå, lilla, hvit, blå, hvit, lilla. Osv. Sånn er det når Carina prøver å velge mellom jevne og fine valper. :aww: Godt man har noen uker til å holde på sånn. :aww:

  • Like 4
Skrevet

Denne holder ikke å dele i PH tråden. Møt Magne, PH deltaker 2013, hans sanne 'jeg'.

parra_magne-630x420.jpg?fef507

(Han logrer fysisk når han er glad. Ikke tull)

  • Like 4
Skrevet

Åh, kikket innom aussie-tråden nå nettopp, og jeg har jo alltid vært litt nysgjerrig og avstandsforelska i rasen, men aldri undersøkt mer enn at jeg har sett på rasepresentasjonen til AP på youtube og bilder på google. Nå derimot, måtte jeg bare sjekke litt grundigere... Stormforelska :wub:

Eeeer så mange raser jeg kunne tenkt meg! Ih, det er ikke sunt å være medlem på et hundeforum hvor folk har så vanvittig nydelige hunder både inni og utenpå! :wub::drool: (Jeg squeeker ekstremt ofte når folk legger ut bilder og skriver om dottene sine, og føler meg nesten litt fjortis hver gang. :teehe:)

Nuh: Paradise Hotel-tid!

  • Like 1
Skrevet
Nå så jeg ikke noe mer av samtalen enn dette her, men jeg blir ihvertfall aldri våt uansett hvor mye det regner.

Alt utetøy jeg har med Dermizax, blir aldri vått igjennom uansett hvor mye det regner. Har gått timer i regn uten å bli våt. Bukse som jakke, og det jeg har nå har jeg hatt i mange år. Eks. Bergans skalljakker, Love alpine osv.

Ellers synes jeg ida er streng i dag. Får ikke lov til å sleike på skje heller nå da! Jeg kan finne på å gjøre det når jeg spiser is :P

Hvor har du kjøpt disse fine klærne da? Regntøyet mitt blir vått etter en times tid det :innocent:

Får vel snart legge meg vel..Opp tidlig og dra til pappa/mamma å leke sykepleier da pappa har fått en låsning i ryggen med betennelse stakkars.Også er det Lp trening i morgen kveld..

Skrevet

Det irriterer meg sånn at oppdrettere av dalmatinere konsekvent skriver dalmation på de engelske versjonene av hjemmesidene sine, og når de omtaler rasene i engelske innlegg... synes det er innmari rart at folk som har drevet på med rasen i 10 år og mer ikke klarer skrive rasenavnet sitt riktig jeg altså...er ikke alle, men det er for mange...seriøse folk, for all del, men ja...sånn, måtte bare si det. Nattaaaa

  • Like 2
Skrevet

Sovna fra House og våknet nå. Akk ja. Altså, nå lurer jeg på om det går an å spise sånt grusomt, søtt egg med hvit guffe i, uten å slikke på skjeen :icon_redface: Tror jeg samler seriøse data på det i morgen :D

  • Like 1
Skrevet

Leste nettopp dette i en finn-annonse..og bare..what?! :huh: Tror noen har misforstått konseptet med vaksinering her.

Han har ikke blitt jevnlig vaksinert ettersom det ikke har vært nødvendig. Han er aldri syk og er sjeldent hos dyrlegen.
Skrevet
Hvor har du kjøpt disse fine klærne da? Regntøyet mitt blir vått etter en times tid det :innocent:

Får vel snart legge meg vel..Opp tidlig og dra til pappa/mamma å leke sykepleier da pappa har fått en låsning i ryggen med betennelse stakkars.Også er det Lp trening i morgen kveld..

I sportsbutikker, salg på villmarksmessa osv. Det som er viktig er at det er vanntett og ikke vannavstøtende. Klær med merket Dermizax er vanntette og vindtette. De tåler veldig mye. De koster, men jeg kjøper alltid når det er salg eller halv pris på villmarksmessa. Da kan en skalljakke koste 1500kr på slag, men som du til gjengjeld har i årevis uten at du ser at den er brukt en gang. De skalljakkene jeg har brukt mest har jeg hatt i 4 og 5 år, og de ser ikke slitt ut en gang. Bruker den ene nesten hver dag på tur osv :)

Skallbuksa er nå 5 år gammel og del har allid vært litt for stor. Nå er den slitt mellom bena og jeg er for kort i bena til alle bukser omtrent, så den er slitt i filler nederst. Men det er fordi jeg tråkker på den om jeg ikke går med digre fjellstøvler :P

Den er fortsatt helt vanntett, har aldri blitt våt og den har også vært i vaskemaskinen. Den var billigere enn jakkene er. Kostet 1500kr full pris.

Siden jeg er så mye ute uansett vær, vil jeg ha tøy som holder og betaler derfor det det måtte koste for vindtett og vanntette klær. Men jeg kjøper litt og litt, helst på salg og så over år så har jeg klær til enhver uteanleding i dette landet som har så mye forskjellig vær :P

Skrevet

...venter jeg på tørketrommelen min. Mellom 13 og 17 ble plutselig til mellom 8.30 og 9, og så 8 og 9. Kjekt at de har oversikt, liksom.

Nå skal det igjen bli slutt på hårete klær og håndklær, endelig! :D

  • Like 2
Skrevet
Jeg husket ikke hva kjettingen jeg hadde veide, så jeg slang på halvparten (Chico og Iver greide jo begge to uten problemer overhodet). Tja.. når jeg begynte å tenke så veide jo hver av dem 2,6 så da skjønte jeg hvorfor lille frøken ikke ville bevege seg. Men med et stk bak seg gikk det kjempebra :) Men guri så sakte man må gå for å holde frk Luna i skritt!
Ja. Jeg begynte med 1 kg og da travet hun. Så da måtte vi tyngre til verks. Hun gikk jo skritt og økt skritt. Så tror nok fint hun kan trekke mer for hun virker ikke nevneverdig sliten :-P dog hadde hub start problemer :-P men når vi stoppet underveis osv dro hun i gang selv.
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...