Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tina virker nesten litt ond... maktsyk iallefall. Og jeg tror heller ikke Magne er hetero... men kjenner en som sier at han hadde en søt jentekjæreste før iallefall... men det trenger jo ikke være noe heterobevis.

  • Svar 441
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fatter det bare ikke, hva er så morsomt med det?? Det er jo bare tragisk.

Jeg ser på Skjønner ikke hvorfor folk må inn i tråden når de ikke engang takler navnet på programmet altså...

Posted Images

Skrevet

Hva er det han jeg ikke husker navnet på akkurat nå har gjort som gjør at Amir er så sint? Barnslig sinne :lol:

Jeg synes årets gjeng er skikkelig kjedelige faktisk. Ingen med noe særlig glimt i øyet, og ingen sympatiske personligheter.Eller, han fra gausdal kanskje, men kan være pga. dialekten.

Det VAR mye bedre i fjor altså :lol:

Skrevet
Hva er det han jeg ikke husker navnet på akkurat nå har gjort som gjør at Amir er så sint? Barnslig sinne :lol:

Jeg er egentlig ikke helt sikker :P

Skrevet

Amir er rotte han. Liksom redda Sander mange ganger.. Når var det? :P gleder meg til i kveld. Det er jo så morsomt!!!! Jeg liker faktisk Magne litt, han er liksom bare ærlig han, og rar da så klart.

  • Like 2
Skrevet
Amir er rotte han. Liksom redda Sander mange ganger.. Når var det? :P gleder meg til i kveld. Det er jo så morsomt!!!! Jeg liker faktisk Magne litt, han er liksom bare ærlig han, og rar da så klart.

Syntes Magne bare er rar jeg :P Skikkelig enkel fyr da. " Jeg syntes isabell ser pen ut også tror jeg hun syntes atte jeg ser pen ut også!"

  • Like 2
Skrevet
Syntes Magne bare er rar jeg :P Skikkelig enkel fyr da. " Jeg syntes isabell ser pen ut også tror jeg hun syntes atte jeg ser pen ut også!"
Hehe, er det jeg liker. Kjempe morsomt synes jeg :D
Skrevet

Måtte le igår da en av jentene (var det Isabell?) sa "Vi må snakke med Magne. Han er sikkelig smart".

Jadda.. :P (tenk å være så smart at man finner på å ha "dra-i-øreflippen-kode" for å snakke taknikk - DA er man smart da) :lol:

Gleder meg til ikveld :D

  • Like 1
Skrevet
Måtte le igår da en av jentene (var det Isabell?) sa "Vi må snakke med Magne. Han er sikkelig smart".

Jadda.. :P (tenk å være så smart at man finner på å ha "dra-i-øreflippen-kode" for å snakke taknikk - DA er man smart da) :lol:

Gleder meg til ikveld :D

Hahaha, jaaa.. Det var Mari som sa det. "Magne finner alltid på så mye smart."

  • Like 1
Skrevet

Elsker hvordan de hele tiden "jeg visste det!"

(Neii, kommer det brev i paradise hotell liksom? :huh: )

"Har man ikke partner så ryker man ut"

10 poeng til lille deg!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...