Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 441
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fatter det bare ikke, hva er så morsomt med det?? Det er jo bare tragisk.

Jeg ser på Skjønner ikke hvorfor folk må inn i tråden når de ikke engang takler navnet på programmet altså...

Posted Images

Skrevet
Jepp, fått krangla meg til TV'en til og med! :D Gleder meg, elsker hjernedød TV :D

Jeg å . Måtte skifte sengetøy så han kunne legge seg å slippe:p

Skrevet

Jeg ser på :D Skjønner ikke hvorfor folk må inn i tråden når de ikke engang takler navnet på programmet altså... :lol:

  • Like 7
Skrevet

Jeg ser på, og kjenner jeg blir fysisk kvalm av det :lol: Psykisk voldtekt av hjernecellene mine, blir jo bare dummere og dummere for hvert minutt, haha!

  • Like 2
Skrevet
Jeg fatter det bare ikke, hva er så morsomt med det?? Det er jo bare tragisk.

Akkurat det som er gøy! Godte seg over alle brødhodene som faktisk har meldt seg på!

  • Like 1
Skrevet

Akkurat det som er gøy! Godte seg over alle brødhodene som faktisk har meldt seg på!

Jeg blir bare flau over å være menneske jeg. Syns det er trist, ikke noe å godte seg over i det hele tatt.

  • Like 1
Skrevet
Jeg ser på :D Skjønner ikke hvorfor folk må inn i tråden når de ikke engang takler navnet på programmet altså... :lol:

Jeg tenkte at kanskje endelig det var noe vettugt om prigrammet, hvordan skulle jeg vite at det var en heia-tråd??

Skrevet

"Jeg er vant til å være med skjendisser og sånn i jobben" :lol:

Synes deltagerne blir værre for hvert år, men jeg elsker å komme hjem fra jobb og se på hjernedød underholdning allikevel :D

  • Like 4
Skrevet
"Jeg er vant til å være med skjendisser og sånn i jobben" :lol:

Synes deltagerne blir værre for hvert år, men jeg elsker å komme hjem fra jobb og se på hjernedød underholdning allikevel :D

Jeg tror det er vi som blir eldre :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg heier ihvertfall sålangt på hu svenske brunetta (Charlotta?). :D Av guttene har jeg ikke fått noe særlig inntrykk av noen, men får vel heie på Mads siden han er herfra og søstra mi har gått på barneskole med han :P

Skrevet

Syns dere er flink som kan klare å la dere underholde. Hjernedød underholdning har vi ikke vondt av etter en arbeidsdag og tur med bikkjene. Men selv klarer jeg ikke annet enn å irritere meg, og da lar jeg likeså godt være.

Hva er det kule med å annonsere på riksdekkende TV at man er bifil da? Syns ikke at det kanskje burde vært fortalt til familie og venner først da?

Og at disse ungdommene virkelig virkelig ikke forstår at de risikerer at denne serien kan ødelegge for de senere. Har vi virkelig oppdratt og undervist de så dårlig at de ikke forstår faren ved slik eksponering?

Syns det er virkelig skremmende jeg. Ungdommer i dag nekter å dusje etter gymmen, men å stille opp naken og ha sex på TV er greit. Hallooooen, hvor er logikken??

Jeg syns virkelig synd i slike ungdommer som tror at det eneste riktige og viktige her i livet er å få eksponert seg slik. Og så på en så utrolig lite flatterende måte da!!

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...