Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gira er ei nydelig, rød boxertispe født 10.12.12.

27.02, for to dager siden, var jeg og hentet henne med tog til Oslo. Hele togturen gikk kjempefint! Vi hadde veldig dårlig plass, da vi ble sittende to personer og to valper i to vanlige seter. Valpene fikk hvertfall litt selskap i hverandre, og de var rolige hele turen. Ingen tissing eller noe på toget, men Gira var glad når hun fikk en liten luftepause i Kristiansand.

Hun er ekstremt rolig og grei. Slapper av og sover uten problem gjennom hele natta... Må vekke henne for å få henne med ut om morgenen :) Håper det fortsetter, for jeg er B-menneske :P
Hun har kun hatt 1 uhell inne, noe jeg er ekstremt fornøyd med. Hun er så flink!

Planene med henne er å etter hvert konkurrere lydighet! Kanskje prøve oss på utstilling også? Vi får se hva vi får til... Men, først skal hun få være valp og bli goood venn med både folk og hunder. Og katter... Hun er litt oppgitt for at kattene her ikke vil leke med henne, så det ender med litt frustrasjonsbjeff.

I dag har vi vært i hundeheia, et innegjerdet frislippområde. Her lekte Gira sammen med en blandingshund på 5måneder, så nå ligger hun som et slakt og sover.

2z4l63l.jpg

350a3x0.jpg

vpawed.jpg

Litt raptus må man også ha..
16glwye.jpg

Rottene er veldig spennende...
wv92l5.jpg

Kattene også ;)
344bm8o.jpg

21lnxup.jpg

20759b5.jpg

2ls9xsx.jpg

Omtrent det eneste bildet fra hundeheia som ble brukanes.. Ikke lett å ta bilder av Gira i fullt firsprang :P Her satt hun stille fordi hun ikke visste hvordan hun skulle komme seg ned igjen. Var litt høye steiner der :P

a0hwmu.jpg

  • Like 13
  • Svar 101
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gira er ei nydelig, rød boxertispe født 10.12.12. 27.02, for to dager siden, var jeg og hentet henne med tog til Oslo. Hele togturen gikk kjempefint! Vi hadde veldig dårlig plass, da vi ble sittende

Liten oppdatering om Gira igjen! Hun er enda bare helt herlig! Full av ramp til tider, men ikke mer enn normalt for en valp. Fremdeles veldig flink til å gå til døra når hun må ut. De gangene hun har

Tusen takk! Så gøy, da! Vims ja... Kaller henne bare kløna, for hun tryner og krasjer i noe hele tiden I dag har vi vært i hundeheia igjen og møtt to hunder. Den vi møtte på fre

Posted Images

Skrevet

Å så vakker :D Gratulerer så mye! :)

Boxervalper er bare så ufattelig sukkersøte! :wub:

Gratulerer :D

Nei, åh :wub:

Så nydelig :wub:

Så herlig! Gratulerer! Håper hun er alt du ønsker + litt til :)

Gratulerer med Gira! Håper hun vil gi deg mange gledesstunder :)

Squee!

Åhh de er bare så nusselige boxervalper! Gratulerer, kos deg masse :)

Hun så helt herlig ut :D Mer bilder! Og kan man be om å få se foreldrene? Jeg er svak for boxere kjenner jeg :wub:

Grattis! Dette fortjener du :) Kos dere masse!

Gratulerer! Sjarmerende valp! :wub:

Så skjønn :wub:

Næmmen så fin valp som du har fått deg. :heart: Gratulerer! :ahappy:

Kjempe søt :D Morro at det ble Gira :D

Så søøøøøøøøøøøøøøt :heart:

Så pen hun er :wub: Skikkelig kraftig rødfarge!

Tusen takk alle sammen! Hun er en drøm å ha i hus! Matvrak uten like, så det lover bra for fremtidig trening og innlæring av øvelser.

Her er foreldrene: http://www.boxerdalen.com/images/sider/valpeformidling1.htm

Tispe 3 på bildene er Gira, eller Bianca Carissima som hun heter på stamtavla :)

Idag sov hun til klokka 9. Da var det jeg som ville stå opp, og hun kunne nok gjerne sovet enda lenger. Jeg er så imponert over hvor flink hun er med tanke på renslighet. Hun holder seg hele natta, og på dagen går hun til døra. Hun hadde et uhell i går da, men hun gikk til døra først da også. Bare meg som ikke var rask nok med å komme ut!

I dag satt jeg på foreldrene mine ned til byen, sammen med Gira. De skulle handle så meg og Gira sto utenfor butikken og ventet. Det er så utrolig deilig med en hund som elsker fremmede! Hun satt helt rolig, men når noen kom bort og snakket til henne ble hun helt i 100 :)

  • Like 2
Skrevet
Så søt! Gratulerer med nykomlingen :ahappy:

Gratulerer så mye med herlig liten valp :wub:

Tusen takk! :D

Grattis me valp!

Hvis jeg ikke tar fryktelig feil, så har hilst mye på onkelen til valpen din :)

Sent from my GT-I9100

Så gøy, da! :)

Gratulerer så mye! Hun var jo bare nydelig! :wub: Boxervalper er bare helt uimotståelige! Vimser med armer og bein! :lol: :lol: :lol:

Vims ja... Kaller henne bare kløna, for hun tryner og krasjer i noe hele tiden :P

I dag har vi vært i hundeheia igjen og møtt to hunder. Den vi møtte på fredag og en japansk spisshund. Hun var litt skeptisk til japsen i begynnelsen og holdt litt avstand når de to andre lekte, men ble modigere og modigere og etter hvert var hun også med i leken :)

Hjemme har hun begynt å bli litt mer livlig, og hun finner rett som det er på noe ramp.. Har begynt å trene litt innkalling, og hun er kjempeflink! Ikke så vanskelig når hun er så glad i mat, da!

14a05c.jpg

2s0bt50.jpg

5ulq0z.jpg

13zd3jk.jpg

5tkhs.jpg

6oh8wz.jpg

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...