Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Marvel er kjekk! Han kommer til å bli en stor og kraftig boerboel!

En gang kanskje, når jeg bor på en helt annen plass. Og om jeg noen sinne klarer å fortrenge sikkelproblemet til boerboelen jeg kjente og var glad i. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Takk alle! Marvel hilser i søvne og sier kjekkastakk!

Marvel er kjekk! Han kommer til å bli en stor og kraftig boerboel!

En gang kanskje, når jeg bor på en helt annen plass. Og om jeg noen sinne klarer å fortrenge sikkelproblemet til boerboelen jeg kjente og var glad i. :lol:

Ja, men jeg så noen bilder idag av et par på hans alder, og jeg må jo si som fornøyd mamma at typemessig syns jeg han er ganske fin :whistle:

Se på den her, 70kg og 70cm, 11 mnd!

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/207245_605693459448218_2105755104_n.jpg

Han sikler bare hvis jeg er ond og får han til å sitte mens jeg vifter med ting foran han :D .

Skrevet
Her er masse, nesten helt like bilder av Marvel, bare fordi han er ekstra kjekk idag!

10 mnd om en ukes tid :)

IMG_1278_zpsd392a1ff.jpg

Vakker!! Er han ikke eldre enn 10 mnd? Var helt overbevist om at han var over året jeg.

Edit: æsj, til den hunden du la ut! Marvel er hunk og slår alle de andre boerboelene i hele europa!

  • Like 2
Skrevet

Neida, han er fortsatt en liten kid :) . Lenge igjen enda!

Ja, men da er det vedtatt, sonen har bestemt! Offentlig tittel er det nok også, hunkest i Europa!

  • Like 4
Skrevet

Skikkelig Hunk!!

Han og Oabba er skåret over samme lest ser jeg, de ligner mer på søsken enn Oabba og Valpis :lol:

Og 70 kg på den andre?? Da er det isåfall skjelettet som veier såpass, han har ikke muskler sammenlignet med Marvel :)

  • Like 2
Skrevet

Han er kjekk, altså :heart:

Skjønner ikke hvorfor jeg ikke ender opp med sånn bullehund-hund, jeg er jo en sucker for utseendet dems. Men neida, jeg ender opp med sånne skrantne pelshunder jeg.. It's a hard knock life :aww:

Skrevet

Man kan forresten kjøre gjennom Danmark, men ikke dra på ferie der :) . Vi fant dette:

Det skal bemærkes, at forbuddet mod visse hunderacer ikke omfatter hunde, der alene er i transit her i landet. Transport af hunde, der er omfattet af forbuddet, er således fortsat tilladt, hvis hundene ikke forlader transportmidlet – bortset fra ganske kortvarige ophold uden for transportmidlet, når det er nødvendigt at lufte hunden – og transporten foregår uden unødige ophold her i landet.
Skrevet

Artige bilder! Han har vokst mye! Og spesiellt med ekstra klør på bakbeina. Det har ikke Nitro. Utrolig for en ulik kroppsbygging hunder kan ha. Marvel som er tung og kompakt, Nitro som er lett og slank. Arti å se forskjellene :) Tror egentlig ikke de hadde lekt så godt sammen haha :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...