Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag har det vært deilig her, med 14 grader og sol måtte jeg resignere og binde boblejakka rundt hofta! Det popper frem med snøklokker, påskeliljer og løvetann :) Vi tok turen til Richmond igjen idag, denne gangen med speilrefleks. Her er noen bilder.

Endelig kan Aïda løpe som hun vil igjen!

1.jpg

2.jpg

Jeg ser noe mamma!

4.jpg

Masse hjort!

5.jpg

Aïda syns det er kjempespennende! (her tok jeg på bånd før vi gikk nærmere :) )

3.jpg

6.jpg

Milevis med slike stier!

7.jpg

Jeg fikk nærbilde av de londonske papegøyene :D De skriker heletiden!

8.jpg

Jo større, jo bedre!

10.jpg

De gærne har det godt :lol:

9.jpg

Pen, penere, penest!

22.jpg

12.jpg

13.jpg

Det er vår og redebygging på gang!

11.jpg

Mere fugler :D

16.jpg

Myldrene fulgeliv!

15.jpg

Richmond er kjent for sine spesielle og gamle eiketrær

14.jpg

Noen var veldig nærgående til hjorten - MED barnevogn :|

21.jpg

Skog-agility!

20.jpg

Skal det være, så skal det være liksom :lol:

19.jpg

Pinner er for pyser!

18.jpg

En som har storkost seg idag :wub:

17.jpg

  • Like 14
Skrevet
Fine bilder - jeg kan se at hun koser seg skikkelig!! :) Sikkert deilig å kunne løpe rundt løs igjen.

Takk, ja hun storkoser seg :D

Ser ut som dere hadde en fin dag. Liker stilen på det første bildet. :D

:) Ja endelig klarte jeg å fange et flyvende øyeblikk!

Tok litt tid for ipadden å laste ned bildene, men de kom til slutt. Herlige bilder! Ser ut til at frøkna koser seg løs igjen. :)

Ja, litt store bilder kanskje :lol: *lagre mindre neste gang*

Musinner virkelig den flotte turruten der, fantastiske bilder! Og papegøyer i London?! :shocked:

Ja, kult ikkesant :)

For et utrolig fint område! Et sånt område vi jeg også ha her! Med papegøyer :wub:

Hun er helt nydelig!

Heeelt enig såklart :wub:

Herlig sted, fin hund og fine bilder! :D

:D

Engelsk vår :heart: Herlige bilder!

Takk :)

for et fantastisk sted! Og en veldig fin hund og :wub:

:ahappy:

Hærlig med vår, Aïda-en ser jo ut som hun skinner!

Det gjør hun og :P Får ofte skryt for hennes blanke pels!

Oj, så utrolig fint det var der! Misunner deg de turmulighetene! Kanskje jeg må innom London en tur neste år alikevel ;)

Ja du får si ifra, så kan jeg tipse dere ;) Richmond er den desidert beste parken her, bare synd at jeg må sitte over 2 timer i kø for å komme dit :lol: Men hva gjør vi ikke for disse dyra!

Skrevet

Hun er så fin, sånn som staffer skal se ut (IMO :P ). Kjempefine bilder av en helt annen skogtype enn i Norge, er fan av førstebildet også :lol::D

Skrevet
Så fine bilder! Har vært drømme plassen for den fugle gale frøkena mi også ;)

:)

For en koselig skog! Det så skikkelig herlig ut der :D Og vakker hund!

:D

Masse fine bilder og veldig fin hund :D

Håper våren kommer hit snart jeg...

:)

Herlige bilder :)

:)

Hun er så fin, sånn som staffer skal se ut (IMO :P ). Kjempefine bilder av en helt annen skogtype enn i Norge, er fan av førstebildet også :lol::D

Aww, det varmer mammahjertet mitt å høre :wub:

Det der hadde vært himmelen for Zara! Hadde bare hatt los hele turen :lol: Der må jeg gå en gang! :wub:

Nydelige bilder!

:)

kjempefine bilder :)

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...