Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag har det vært deilig her, med 14 grader og sol måtte jeg resignere og binde boblejakka rundt hofta! Det popper frem med snøklokker, påskeliljer og løvetann :) Vi tok turen til Richmond igjen idag, denne gangen med speilrefleks. Her er noen bilder.

Endelig kan Aïda løpe som hun vil igjen!

1.jpg

2.jpg

Jeg ser noe mamma!

4.jpg

Masse hjort!

5.jpg

Aïda syns det er kjempespennende! (her tok jeg på bånd før vi gikk nærmere :) )

3.jpg

6.jpg

Milevis med slike stier!

7.jpg

Jeg fikk nærbilde av de londonske papegøyene :D De skriker heletiden!

8.jpg

Jo større, jo bedre!

10.jpg

De gærne har det godt :lol:

9.jpg

Pen, penere, penest!

22.jpg

12.jpg

13.jpg

Det er vår og redebygging på gang!

11.jpg

Mere fugler :D

16.jpg

Myldrene fulgeliv!

15.jpg

Richmond er kjent for sine spesielle og gamle eiketrær

14.jpg

Noen var veldig nærgående til hjorten - MED barnevogn :|

21.jpg

Skog-agility!

20.jpg

Skal det være, så skal det være liksom :lol:

19.jpg

Pinner er for pyser!

18.jpg

En som har storkost seg idag :wub:

17.jpg

  • Like 14
Skrevet
Fine bilder - jeg kan se at hun koser seg skikkelig!! :) Sikkert deilig å kunne løpe rundt løs igjen.

Takk, ja hun storkoser seg :D

Ser ut som dere hadde en fin dag. Liker stilen på det første bildet. :D

:) Ja endelig klarte jeg å fange et flyvende øyeblikk!

Tok litt tid for ipadden å laste ned bildene, men de kom til slutt. Herlige bilder! Ser ut til at frøkna koser seg løs igjen. :)

Ja, litt store bilder kanskje :lol: *lagre mindre neste gang*

Musinner virkelig den flotte turruten der, fantastiske bilder! Og papegøyer i London?! :shocked:

Ja, kult ikkesant :)

For et utrolig fint område! Et sånt område vi jeg også ha her! Med papegøyer :wub:

Hun er helt nydelig!

Heeelt enig såklart :wub:

Herlig sted, fin hund og fine bilder! :D

:D

Engelsk vår :heart: Herlige bilder!

Takk :)

for et fantastisk sted! Og en veldig fin hund og :wub:

:ahappy:

Hærlig med vår, Aïda-en ser jo ut som hun skinner!

Det gjør hun og :P Får ofte skryt for hennes blanke pels!

Oj, så utrolig fint det var der! Misunner deg de turmulighetene! Kanskje jeg må innom London en tur neste år alikevel ;)

Ja du får si ifra, så kan jeg tipse dere ;) Richmond er den desidert beste parken her, bare synd at jeg må sitte over 2 timer i kø for å komme dit :lol: Men hva gjør vi ikke for disse dyra!

Skrevet

Hun er så fin, sånn som staffer skal se ut (IMO :P ). Kjempefine bilder av en helt annen skogtype enn i Norge, er fan av førstebildet også :lol::D

Skrevet
Så fine bilder! Har vært drømme plassen for den fugle gale frøkena mi også ;)

:)

For en koselig skog! Det så skikkelig herlig ut der :D Og vakker hund!

:D

Masse fine bilder og veldig fin hund :D

Håper våren kommer hit snart jeg...

:)

Herlige bilder :)

:)

Hun er så fin, sånn som staffer skal se ut (IMO :P ). Kjempefine bilder av en helt annen skogtype enn i Norge, er fan av førstebildet også :lol::D

Aww, det varmer mammahjertet mitt å høre :wub:

Det der hadde vært himmelen for Zara! Hadde bare hatt los hele turen :lol: Der må jeg gå en gang! :wub:

Nydelige bilder!

:)

kjempefine bilder :)

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...