Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Starter dagen med å slumre i senga, klokka er ca halv 9

2013-02-01%2000.36.59.jpg

Mens jeg slumrer videre konstanterer jeg at Aïda ikke har noe ekstra fett

2013-01-30%2021.28.57.jpg

Jeg spiser frokost (det er bare en teskje med sukker, jeg lover!) Og krysser av 1 februar på kalenderen min. Jeg er ferdig med 1 av 6 måneder i praksis allerede!

2013-02-01%2008.39.31.jpg

2013-02-01%2008.49.26.jpg

På vei til jobb i den legendariske londonske rushen, og siden jeg kjørte innom postkontoret klarte jeg å kjøre meg vill!! GPSen er ikke oppdatert på et par år, så den mente bestemt at jeg kunne svinge til høyre, men det kunne jeg ikke altså!

2013-02-01%2009.52.14.jpg

Vel fremme på jobb bare 2 minutter for sent, og Aïda er innlosjert i hulen sin :) Idag skal stingene tas, og hun skal få en leptovaksine.

2013-02-01%2010.08.26.jpg

Hilser på en av dagens pasienter, har dere sett noe så vakkert?? Denne lille pusen skulle steriliseres.

2013-02-01%2010.48.01.jpg

Lunsjtid - digg med middagsrester!

2013-02-01%2012.57.53.jpg

Kjører blodprøver, og blir ikke noe klokere på blodets eier egentlig...

2013-02-01%2014.29.42.jpg

Stingene til Aïda er fjernet! Se så fint det gror :D

2013-02-01%2015.40.21.jpg

Jeg arkiverer papirer mens jeg beundrer dyrene

2013-02-01%2016.30.09.jpg

Ferdig på jobb for idag, og Aïda forteller hvor mye hun gleder seg til å komme hjem til maten sin :lol:

2013-02-01%2017.11.27.jpg

En typisk londonsk gate! Klokken er halv 6 og det begynner å bli mørkt.

2013-02-01%2017.15.33.jpg

Vi har kommet hjem og går vår lange tur på hele 30 minutter - restriksjoner er noe dritt. Aïda utnytter dog minuttene godt, med å trekke og galloppere samlet :lol:

2013-02-01%2018.04.56.jpg

Jeg beundrer kjolen jeg hentet på postkontoret idag...

2013-02-01%2018.16.15.jpg

...og lurer på hvilken farge på neglene som vil passe til den imorgen...

2013-02-01%2018.43.57.jpg

...og går og farger håret for 3 gang denne uka!

2013-02-01%2019.41.05.jpg

Aïda må trikse litt for middagen sin! *bamse*

2013-02-01%2021.54.39.jpg

Kvelsmat - fredagsmys :heart:

2013-02-01%2022.07.11.jpg

Til slutt velger jeg blodrøde negler...

2013-02-01%2022.55.21.jpg

...mens jeg koser meg med snuppa i fanget...

2013-02-02%2000.20.40.jpg

...og X-men!

2013-02-02%2000.21.40.jpg

Og nå er det natta :lol:

  • Like 9
Skrevet
Jobber du på dyrlegekontor? Jeg er dødsmisunnelig på den kjolen, den var rååålekker!

Ja jeg har praksis, studerer veterinary nursing :)

Åh, misunner deg den praksisen der! :D Og den kjolen var virkelig nydelig :) Noen spesiell anledning den er til?

Jeg skal på sånn posh middag med jobben i helgen, de har 25 års jubileum og har invitert alle ansatte på et flott hotell slott og spanderer 3 retters, overnatting, og fri bruk av spa fasilietene! Og det beste av alt - Aïda får være med :D

Ååå, som jeg savner england! Og så søt Aida er! Spørs om vi ikke må ha et lite sonentreff når typen, Terho og jeg tar en englandstur neste år :)

Det hadde vært morro!

Du har så fine EFIT! Og så deilig å se at Aida gror så fint. Men så lurer jeg på, føler du deg noen gang ensom "over there"?

Så hyggelig å høre :ahappy: Ja jeg gjør jo det innimellom, men ettersom nettverket gror så blir det mindre. Det største savnet er egentlg norsk natur :heart: Skype gjør at jeg føler meg nærmere familie og venner :)

  • Like 2
Skrevet

Så fint det ble under stingene! Kommer jo til å bli nesten helt borte!

Trodde først du spiste rester av fruktsalat til lunsj... så hjernen skjønte ingenting da den så en agurk. Og så en tomat?! Det passer jo ikke med KREM? Så skjønte jeg at det var taco og rømme :lol: .

  • Like 2
Skrevet
Så fint det ble under stingene! Kommer jo til å bli nesten helt borte!

Trodde først du spiste rester av fruktsalat til lunsj... så hjernen skjønte ingenting da den så en agurk. Og så en tomat?! Det passer jo ikke med KREM? Så skjønte jeg at det var taco og rømme :lol: .

Ja det blir finere enn jeg trodde! Isj grønnsaker og krem :lol:

Det er så åpenbart at Aïda og du koser dere veldig sammen. :heart:

Det skal jeg love deg at vi gjør :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...