Gå til innhold
Hundesonen.no

Vildmarksracet 2013 - Alle polarhundrasene + alaska husky er representert


Recommended Posts

Skrevet

Siden torsdag har jeg og Mayah vært hos oppdretter i Sverige der jeg har jobbet med Vildmarksracet. Løpet er 2 x 60 km med 4 timers obligatorisk pause i mellom. Dette kvalifiserer til Femunden400.

Det er første gang dette løpet startet i år. Klassene er A (alaska husky), B (malamute, samojed og grønlandshund) og C (siberian husky). Disse var også delt inn i begrenset klasse og åpen klasse.
Under løpet var jeg funksjonær, og fikk anledning til å ta endel bilder mellom slagene, så her kommer noen smakebiter fra helgens begivenhet. Flere bilder er å finne i bloggen.

20012013121_zpsbb17525f.jpg

20012013143_zpsd3cce271.jpg

20012013167_zpsa15543ae.jpg

20012013170_zpsb813ed64.jpg

20012013172_zps35e59c25.jpg

20012013187_zpsd03aad4d.jpg

20012013214_zpsd935d769.jpg

20012013219_zpsd3aec658.jpg

20012013224_zps3ab18f12.jpg

20012013243_zps0f9cfe29.jpg

20012013253_zps7ddfad87.jpg

20012013257_zps50137449.jpg

20012013267_zpsb0f03b72.jpg

20012013281_zps61e1c6bf.jpg

20012013330_zps98238328.jpg

07012013240_zps60722889.jpg

20012013346_zpsa048c749.jpg

20012013362_zpsc8a5ad8c.jpg

20012013367_zps92d592b6.jpg

20012013379_zps62a58ce7.jpg

  • Like 13
Skrevet

Herlige bilder! Ser helt fantastisk ut! Likte spesielt godt bildet av de to hundene hvor den ene har blå øyne og den andre har nydelige brune. :heart:

  • Like 1
Skrevet
Siden torsdag har jeg og Mayah vært hos oppdretter i Sverige der jeg har jobbet med Vildmarksracet. Løpet er 2 x 60 km med 4 timers obligatorisk pause i mellom. Dette kvalifiserer til Femunden400.

Det er første gang dette løpet startet i år. Klassene er A (alaska husky), B (malamute, samojed og grønlandshund) og C (siberian husky). Disse var også delt inn i begrenset klasse og åpen klasse.

Under løpet var jeg funksjonær, og fikk anledning til å ta endel bilder mellom slagene, så her kommer noen smakebiter fra helgens begivenhet. Flere bilder er å finne i bloggen.

20012013121_zpsbb17525f.jpg

20012013143_zpsd3cce271.jpg

Dette må være spannet til Henrik Søeborg?

Skrevet

Takk dere! :)

Det var en fin opplevelse. Jeg er så heldig å ha engasjerte oppdrettere som vil ha meg med på løp. Veeldig heldig der! Det blir flere løp på meg utover våren :)

Dette må være spannet til Henrik Søeborg?

Det er jeg ganske sikker på at det er ja :)

Skrevet
Takk dere! :)

Det var en fin opplevelse. Jeg er så heldig å ha engasjerte oppdrettere som vil ha meg med på løp. Veeldig heldig der! Det blir flere løp på meg utover våren :)

Det er jeg ganske sikker på at det er ja :)

Synes jeg kjente igjen Bulle, Sue og Buddy på det første bildet. Selv om det bare er Bulle jeg har møtt i virkeligheten. Og Zigzag som jeg tror er bakerst i spannet (den grå SH'en ikke den svarte mutten). Så lurer jeg på om det ikke er Yngle som er i point/swing sammen med Bulle, men vanskelig å si når jeg ikke ser hele hunden :)

  • Like 1
Skrevet
For en opplevelse! Det er noen av de trynene her som er så sinnssykt morsomme! Som den blåøyde i rød kondomdrakt: "They're making me wear this shit. The bastards..." :D

om jeg ikke husker feil så er den hunden operert, sårene har grodd, men det er lite pels rundt operasjonssåret. :=) (møtte den på løp tidligere i år)

Skrevet

Så utrolig kult! Kunne jeg veldig gjerne tenkt meg å være funksjonær på neste år! Du får rope ut så får du kanskje selskap!! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...