Gå til innhold
Hundesonen.no

Back in the saddle again...


Recommended Posts

Skrevet
Hanna, hehey, det er en fin bit bonus-informasjon. :)

Og takk! Vi gleder oss veldig altså.

Toril, tusen takk for koselige ord! Vi er så spente! Jeg er spent på hva hun blit hetende også. Hun heter Bokka nå, men jeg synes hverken hun ser ut eller virker som en Bokka.

Haha, Bokka :lol: Det var litt.... rart-morsomt liksom. Nesten så rart at det fikk sjarm :P Enig i at Bokka bør endres, men jeg veit jammen ikke i hva! :o

  • Svar 382
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok, da trekker jeg pusten dypt og lar det stå til. Nå må ingen jinxe dette altså. Så her får vi sitte i plenum på sonen og kaste never med salt over skuldre, hamre knyttnever i tre og korse over hals,

Hun er så søøøøt!

Vi er i Stavanger enda. Flyet hjem gratulerer rundt sju, og det vi flyr innom Bergen. Hun er så god og trygg og kosete! Ååh, dette er bare beste dagen!

Skrevet

Oi! Gratulerer! ! Jeg har aldri møtt en mini-bull jeg ikke har likt faktisk, og jeg har vært utrolig svak for bull terrier utseendet siden jeg så den Uendelige Reisen (?) for hundre år siden. Fine hundene!

  • Like 1
Skrevet

Wow.. det var dagens hypotetiske gode nyheter (jeg er syykt redd for å jinxe..)! Masse masse hypotetiske gratulasjoner! Og den hypotetiske hunden var bare å smelte av .. du går fra stygg-sjarmige Fyda til superkul hypotese! I likhet med mange her, synes også jeg at BT er kjempe kjempe kule, jeg simpelthen elsker de der egg-hodene altså. Og at det er en miniutgave er ingen dum ting, den er bulle nok så det holder allikevel! Og så lurer jeg på om ikke den hypotetiske hunden ikke hadde kledd Nirms evige navneforslag: Skrutt!

  • Like 1
Skrevet

Takk igjen alle sammen! Jeg setter pris på antijinxinga, Tonje! Det komer til å bli kjemperart å ha en bulle som ikke blir sett på som farlig. Rart og veldig deilig! Jeg håper det betyr at jeg tør slappe av og slippe kontrollen mer. Denne vil jeg ha løs kjenner jeg, uten å være redd for at det lurer en avlivningsbegjæring rundt hvert hjørne. Herregud, jeg har issues.

Krutsi har en Krutt, Skrutt blir for nært synes jeg.

Boinka? :lol: Å boinke er å ha sex liksom? Måtte kalt henne Ferdigboinka isåfall da, siden hennes seksuelle karriere er over når hun flytter til Trondheim. :D Klart Garm skal hilse på. Men jeg tror ikke han får utløp for sine masochistiske tendenser med henne da, jeg tror hun er litt plagsomt in your face-leken, men ikke knøvlete sånn som han liker.

Det irriterer meg at Julekongen knabbet et navn jeg hadde på hundenavnlista mi altså. Snerk hadde det nemlig vært artig å kalle henne. :)

  • Like 1
Skrevet
Hun kan hete Glufsa :D

Det var vel heller kakaoen som knabbet navnet først!

Æææh, nei, kjære deg. :lol:

Jeg visste ikke at dere var trøndere, Mari! Da har jeg kjempelyst til å komme og hilse jeg også! :D

  • Like 1
Skrevet
Hun kan hete Glufsa :D

Det var vel heller kakaoen som knabbet navnet først!

Det er ikke kødd engang at det står på lista det og! :lol:

Ser for meg mange rare blikk om maribarnet står og roper Glufsa... :P

  • Like 1
Skrevet
Æææh, nei, kjære deg. :lol:

Jeg visste ikke at dere var trøndere, Mari! Da har jeg kjempelyst til å komme og hilse jeg også! :D

Ja, det er vi! Eller, Marimannen er ikke da, men han er fin læll. Klart det skal hilses på!

Great minds and all that jazz :D

So true.

Ååå så gøy Mari! Gratulerer så mye! :D

Tusen takk! Jeg tror det blir kjempebra!

Skrevet
Ser for meg mange rare blikk om maribarnet står og roper Glufsa... :P

:lol: Han er ikke stort bedre egentlig. Jeg spurte han hva han ville hun skulle hete. "Kalv" visstnok. Not happening. :D

  • Like 1
Skrevet
Ja, det er vi! Eller, Marimannen er ikke da, men han er fin læll. Klart det skal hilses på!

Vi er jo ikke trøndere vi heller, men .. juksetrønder? Latetrønder? :lol: Tilflytninger, i hvert fall.

  • Like 2
Skrevet
Vi er jo ikke trøndere vi heller, men .. juksetrønder? Latetrønder? :lol: Tilflytninger, i hvert fall.

Wannabes hele gjengen! :D

  • Like 1
Skrevet
Hvorfor skulle du ikke tørre dette? Det er jo bare koselig! :D :D

Fordi jeg er en omvent Midas, alt jeg tar i blir sykt og konker.

Men jo, akkurat dette skal bli koselig! Uflaksen har snudd nå, jeg kjenner det på meg. Nå blir det bare lykke og fromme med Mari og hennes lille familie. :)

  • Like 7
Skrevet

Hun vil jo være Boinka, liksom :lol: Eirik mener at Kalv var helt kurant, så han syns H skal få bestemme. Garm mener hun heter Wrrruuuuwwwwwwr? (med fistel), men det kan hende det er fordi det står hundekjeks ved siden av ham :P

Skrevet
Siri, ja, de er supersøtekulestygge. Og miniversjon da du, det er jo bare genialt.

Ja, de ER det :D. Jeg har lenge tenkt at Willy helt sikkert ville blitt glad for å få en slik leke i hus :D.

  • Like 2
Skrevet

Grattis Mari :) Hun er nydelig :wub:

Selv endte jeg med miniatyr bullterrier i stede for sbt den gangen for 3 år siden, og merkelig nok skulle jeg også ha Alano for lenge siden også, husker vi snakket litt om de, vi har god smak innen hunder. :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...