Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 181
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjører tiiiiiiidlig i morgen, men jeg skal bare kjøre i sånn 10 min, også tar L8L seg av resten, høhø! Satser på at vi kommer levende og hele frem!

Vi er framme nå, har kjørt fra Sørumsand og ikke merket noe til hverken kaos eller spesielt dårlige veier.. Gleder meg til hotellfrokost i morgen!

Utendørs i mars hadde vært litt for spenstig tror jeg, til og med i kristiansand...

Skrevet
Kan du gainne sånn at det gjelder for samboeren til Danger Mouse også, eller, altså hun røde nakne? :P

Døh,du må jo selvfølgelig henvende deg til Siri når det gjelder "gainning" :D

52 bernere,med Jäger som første hann :)

Skrevet
Døh,du må jo selvfølgelig henvende deg til Siri når det gjelder "gainning" :D

12 shibaer. Tilsvarer omtrent mengden hårstrå som sitter igjen på utstillingsstjerna... :P

*Uuuups.... litt seint å gainne nå, skjønner jeg :lol:*

Bare 6 briarder - to championhanner, en juniorhann og en juniortispe iallefall - og om jeg skal gjette litt så er det en hannhund til og muligens ei åpenklasse tispe... Men jeg likte at vi er siste rase i ringen i en ring med 91 påmeldte hunder - da holder det at jeg kjører grytidlig på morran, da jo :). Tror jeg :D.

Skrevet
27 engelske bulldog må da være et vanvittig høyt påmeldingstall?

Neeei, ikke så veldig. De øker jo i antall, er ikke uvanlig med rundt 20 på en NKK-utstilling nå om dagen, tror jeg.

1 hel Perro Dogo Mallorquin, og førstemann inn i ringen! Oh my.

  • Like 2
Skrevet

"bare" 11 wheatens, det er vel litt typisk der nede, men det er veldig få, jeg gleder meg, første gang siden lenge før Only ble drektig at hun skal stilles,
og datteren hennes debuterer på terrierutstillingen på valpeshow :)

Skrevet

14 boston'er, dommerendring og møtetid kl. 12.

23 beardiser og møtetid kl. 12.

Lurer på hvordan parkeringen er der, jeg - om man kommer sent, må man parkere i Lillesand eller noe? (De siste gangene vi har stilt der har vi bodd på hotellet ved siden av, ergo bare latt bilen stå der..)

Håper på godvær!

Susanne

Skrevet
14 boston'er, dommerendring og møtetid kl. 12.

23 beardiser og møtetid kl. 12.

Lurer på hvordan parkeringen er der, jeg - om man kommer sent, må man parkere i Lillesand eller noe? (De siste gangene vi har stilt der har vi bodd på hotellet ved siden av, ergo bare latt bilen stå der..)

Håper på godvær!

Susanne

Tror parkeringen er ganske grei, er jo stor parkering foran travparken rett ved siden også. Så burde jo gå greit skulle jeg tro .

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet
Hvem andre blåser i hvor hipt det er med hytte og hotell, og heller bor i vogn på området?? :D

Jeg vurderte løsningen, men siden garasjedøra inn til campingvogna har litt mye snø foran seg ennå, så gikk brått det alternativet ut... Kjører i stedet på morgenen - jeg regner med det går helt fint siden Willy er tredje siste hund i ringen (med totalt 91 hunder i ringen) :D.

Skrevet
Mener flyet går sånn 20-ish herifra! Yes! :D

Og da er du framme rundt 21 eller noe? :D

Lurer nesten på om jeg skal trekke dyret mitt jeg. Synes hun har så grusomt stygge tenner! Hvor nøye er de på tannsten egentlig? Det skal fjernes om et par uker, rakk ikke få time denne uka :lol: Også synes jeg hun er småfeit og har lite muskler. Har ikke LYST til å trekke henne da. Siden det er du, Synnøve, som skal vise henne, kan du kanskje ta en titt på henne og se om du tør vise deg i ringen sammen med henne? :lol:

Skrevet

Og da er du framme rundt 21 eller noe? :D

Lurer nesten på om jeg skal trekke dyret mitt jeg. Synes hun har så grusomt stygge tenner! Hvor nøye er de på tannsten egentlig? Det skal fjernes om et par uker, rakk ikke få time denne uka :lol: Også synes jeg hun er småfeit og har lite muskler. Har ikke LYST til å trekke henne da. Siden det er du, Synnøve, som skal vise henne, kan du kanskje ta en titt på henne og se om du tør vise deg i ringen sammen med henne? :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...