Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat Nå Januar


Mirai
 Share

Recommended Posts

Du har fått til grei opplæring av Mozza, ser jeg. Vi sitter og ser mgp sammen foreldrene mine, og frøkna logrer og lytter oppmerksomt hver gang Gromth og han Solli- Tangen spiller. Alt det andre er uinteressant :lol:[/quote

Jeg aner ikke hva du snakker om, men solli Tangen slår meg som dårlig læring!

Venter spent på at paraceten skal virke så man kan få seg litt søvn... ]

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Jeg tror du trenger en :hug:

Takk :)

:console:

Men håper dette er løsningen og at du kan bli helt frisk! :D

Det håper jeg også :)

Ting er litt lettere i dag. Ser enda ikke bare positivt på dette men er i hvert fall glad at jeg slitter å bekymre og bli redd når jeg merker at synet sakt med sikkert blir helt tullete når av og til. Jeg ser vell mer positivt på det etter hver som alle følelsene rundt det har blitt klarere og mer fornufige når sinne og sjokket har lagt seg.

Nå skal jeg legge meg for i morgen skal vi trene lydighet og Ivo skal lære å rundere skjul(sånn ipo skjul). Han kan rundere så håper han tar dette lett. :) Begynne å lære inn melding på Lea og ellers bare kose oss masse med mine herlige treningsvenner. Blir koselig med besøk i morgen kveld også. Jeg er faktisk utrolig glad i de personene som gjør livet mitt verdt å leve. De holder meg oppe på dårlige dager, får meg til å smile og er der hele tiden. Jeg har noen fantastiske personer i livet mitt jeg. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Drit i ham, det var de andre hun reagerte på. Svartmetall fra Ås, visstnok. :P Med han dimmu borgir- fyren, hva nå han heter.

(ikke at jeg aner hva du egentlig pleier å høre på, men Mozza reagerer i hvert fall med logring og oppmerksom lytting på det meste som er mer heavy enn... Metallica, sånn ca. :) )

Uff. God bedring til Ask!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Drit i ham, det var de andre hun reagerte på. Svartmetall fra Ås, visstnok. :P Med han dimmu borgir- fyren, hva nå han heter.

(ikke at jeg aner hva du egentlig pleier å høre på, men Mozza reagerer i hvert fall med logring og oppmerksom lytting på det meste som er mer heavy enn... Metallica, sånn ca. :) )

Uff. God bedring til Ask!

Ååå! Da skjønner jeg ! Flink jente :D

Gratulerer til Margrete!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis med dagen til verdens beste reservemamma Margrete! :flowers::jump::bananas::sorcerer::banana::hyper::cheer::devilbanana::punk::lama::super: :running: :dog_running::cheerleader::bow::koos::blissysmile:

Sitter å hører på Ole Paus i bakgrunnen og da rant tårene, nå hulker jeg. Tusen takk for gratulasjonen Anette :ahappy:

Gratulerer med dagen Margrete!!

http://youtu.be/Mmke73EQZ08

Fine valpene! Tusen takk!

Også gratulerer så mye med dagen Margrete :banana::banana::banana::banana:

Takk for fin banandans!

Gratulerer med dagen, Margrete!

Tusen takk :D

Gratulerer med dagen, Margrete! :):flowers:

Tusen takk for fin blomst og gratulasjon!

Gratulerer med dagen, Margrete :ahappy:

Tusen takk 2netroll!

Gratulerer til Margrete!

Tusen takk!! :D

Gratulerer med dagen til reserve mamma Margrete :-D :-D

Tusen takk! Av en eller annen grunn er det faktisk litt godt å bli kaldt reservemamma :ahappy:

*slette langt innlegg om små små mennesker som har ekstremt dårlig mentalitet* Nysgjerrige? Sojjy, men de er ikke verdt tiden dere bruker å lese det en gang ;)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå lurer jeg på hva jeg skal finne på. Skulle ha kjøpt nytt nøste til pleddet mitt, så det ikke hadde føltes så bortkasta å sitte på ræv og se tv-serie eller film. Tror jeg må ha tidenes mest spennende liv for tiden. :lol:

Har trent hund da, og oppdatert litt på hjemmesiden. Valpen min er nemlig ikke spesielt mye valp lengre:

IMGP6168-kopiera.jpg

Vakkerpia!!

GRatuLEreR meD daGEn mARgrEtE!!!! HUrrAAA foR DEG :D :D Måtte dagen bli riktig så fin!!

Jeg har forresten en morsom kjæreste. I går hadde vi noen mange glass vin og noen drinker sammen med en kompis, og jeg la meg først. De ble mer og mer høyrøstede, så til slutt sendte jeg en sms og spurte om de kunne være så snille å ta volumet bittelitt ned. Får sms tilbake: "det er stille nå" :lol: Ja, takk for at du sier fra kjære M, for ellers kunne det jo hende at jeg ikke fikk det med meg :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og jeg er kjempemisunnelig..
Skuffa over at de gikk tom for battery så tidlig. Rakk jo bare en jäger+battery før de gikk tom. Men formen ble fin :P også tror jeg det var litt mangel på damer der :lol:

Jeg er våken!

Gratulerer så mye med dagen, Margrete! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppe. Sånn delvis våken - som jeg har vært den siste timen. Fremdeles sliten etter gårsdagens eskapader, og gleder meg ikke til å fortsette. Men må gjøres, og jeg blir heldigvis ferdig i løpet av noen timer i dag. Så er det å vaske, sparkle og pusse... Jaja, om fire uker har jeg ferie, kan slappe av da, for da er forhåpentligvis huset solgt også :aww:

Men aller først skal jeg ut og rusle meg en tur med småsnuppene i deilige 4 minusgrader :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

GRatulerer med dagen, Margrete! :happy1:

Hund børstet

Frokost inntatt

Føggler matet

.... da får man vel smøre sine ski og snøre sin sekk - og dra seg ut på skitur i dag også :).

Åh, nå fikk jeg et lite flashback til første klasse og sangen læreren min elsket, og hence vi måtte synge ofte. "Jeg snører min sekk, jeg spenner mine ski, nå lyser det så faaagert i heien!"

Gratulerer med dagen Margrete :flowers:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Jeg kan være med i klubben, med bruksrase hann på 8.5 mnd. ..men for tiden er min veldig snill og god gutt. Det vil antakelig endre seg snart. 
    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...