Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Guest Michellus
Skrevet

Fant en rød terv hanne jeg skal bruke på ene tispa mi. EEEE, men ikke så mange HH som jeg liker.. Men vil man ha rød på linjene sine, så må man :aww:

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet

Nå begynner jeg rett og slett å bli irritert!! Har endel flotte GD kull med level 60+ foreldre, og det ryr inn bud på rundt 10000. Not happening! Det verste er at budene fortsetter å komme selv om jeg har sendt pm og forklart hva jeg forventer å selge de for...

Skrevet

Fargespørsmål: Går det an å lage prikkete creme eller silver? (Ticking) ? Altså helfargete. Eller kommer prikkene alltid bare på det hvite i irish eller piebald? Hvitt kamuflerer vel evt ticking om den er helhvit?

Skrevet

Nå begynner jeg rett og slett å bli irritert! Har endel flotte GD kull med level 60+ foreldre, og det ryr inn bud på rundt 10000. Not happening! Det verste er at budene fortsetter å komme selv om jeg har sendt pm og forklart hva jeg forventer å selge de for...

Hvis jeg skal selge fra kull skriver jeg før valpens navn hva jeg ønsker. F.eks MIN.250K Black 24HH

Men synes egentlig bare det er greit å beholde begge valpene jeg kan selv, og selge etterhvert, så får jeg den prisen jeg vil ha og slipper teite bud.

Skrevet

Fargespørsmål: Går det an å lage prikkete creme eller silver? (Ticking) ? Altså helfargete. Eller kommer prikkene alltid bare på det hvite i irish eller piebald? Hvitt kamuflerer vel evt ticking om den er helhvit?

Jeg tror du bare kan få ticking på hunder som har hvit, kan få det med irish, piebald og extreme piebald. Helfarget så synes det ikke, men vet ikke om de kan få ticking? Bare være bærere?

Skrevet

Lola: Jeg er innpå å sjekker alder på GS tispa di nesten hver dag :lol:

:lol: i morgen!

Fikk pm av en som ville bruke en hannhund, jeg er så dårlig på å si nei, så sa at jeg kunne sende melding når han skal låses opp... men det tror jeg at jeg "glemmer"

Skrevet

:lol: i morgen!

Fikk pm av en som ville bruke en hannhund, jeg er så dårlig på å si nei, så sa at jeg kunne sende melding når han skal låses opp... men det tror jeg at jeg "glemmer"

:D

Haha! Ikke "glem" det til meg da :lol:

Skrevet

Jeg fikk melding i dag av en som ville bruke hannen sin på en av mine tisper, hun håpet at jeg ville det til tross for at han bare hadde en HH.. Eh, nei.. Jeg har en 24HH-hanne sjøl jeg hadde tenkt å bruke, om du vil forbedre genetikken på dine hunder kan du kjøpe en tispe fra det kullet :aww:

Skrevet

Har bare Border Colliene åpen nå. Er level 20, så jeg har slakket litt ned, åpner opp igjen etterhvert :) Blåe Schæfer hannen er åpen også så klart, samt at jeg gjør forarbeid til noen raser jeg vil ha inn i kennelen :)

  • Like 1
Skrevet

Ja, det er den beste, og siste dagen.

Den gordon setter personen maser... jeg har jo ikke lyst til å låne ut, var jo derfor jeg startet med rasen, for å lage de beste hundene selv, ikke gi bort masse HH gratis til random folk :P (mener ikke deg Tones, soniser er ikke random.) Er jo et spill liksom, så hvordan man velger å spille det må være opp til hver enkelt... låner jo ut studs i alle andre rasene mine, til rimelige priser og vil jeg si.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har sendt en gigantisk bestilling på at fra papir til mat, skåler, bånd og krongs, tilsammen ble det vell 750,000$. Men personen nekter å svare på melding nå, jo...

Skrevet

Går det an å avle på dag 100?

Om den ikke levler på dag 100,så lås den,vent en dag før du parrer. Den siste levelen kommer på dag 101 på de som låses dag 100.

Skrevet

Argh. Hvordan kan en 57+56 parring ende på 234 i kvalitet,dag 0? Den burde vært over 280

Kanskje et lite oppheng som retter seg i morra?

Jeg har fått etpar kull i det siste som ikke har oppnådd forventet kval, jeg lurer på om kalkulatoren nå teller E også? Noe er iallefall på gang..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...