Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurer rett og slett på hvilke forsikringer dere har og hvorfor. Hva burde enn ha av forsikringer? Hvilket forsikringsselskap har dere og hvorfor valgte dere det selskapet?

Skrevet

Innbo - Fordi det er idiotisk å ikke ha det, selv når man leier.

Bil, kasko - Fordi det er påkrevd og kasko fordi jeg måtte ha det da jeg fullfinansierte med lån.

Reise - Fordi det er idiotisk å ikke ha det, selv om man ikke reiser.

Helse - Fordi jeg får den billig via jobben, og jeg gidder ikke å vente et halvt år på operasjon, utredelse etc hvis det skulle være nødvendig.

Livsforsikring - Alle ansatte får det via jobben

De tre første er gjensidige da jeg får en del rabatt som NITO-medlem. Helseforsikringen husker jeg ikke, livsforsikringen trooor jeg er Vital.

Skrevet

Har Geo forsikret i Agria, Tinka er ikke lenger forsikret.

Jeg dekkes av minde foreldres innboforsikring fordi jeg har samme folkeregistrerte adresse som dem og er under utdanning.

Reiseforsikring har jeg ikke, men burde jeg definitivt skaffe meg, jeg har bare ikke fått summet meg til det.

Skrevet

Villaforsikring - har hus og vil gjerne ha et nytt hvis det brenner ned.

Innboforskring bør alle som bor for seg selv ha, jeg har gjennom fagforeningen

Reiseforsikring (gjelder også i fritiden, ikke bare lange reiser)

Bilforsikring

Er yrkesskadeforsikret gjennom jobben

Har kombinert livs- og uføreforsikring privat, primært for å sikre datteren min hvis noe skulle skje

Hundeforsikringer

Skrevet

Vil bare nevne at enkelte mastercard gir deg reiseforsikring om du betaler et % av reisen med det kortet :)

Greit å sjekke ut som alternativ for noen kanskje? :)

Skrevet

Codan White label:

Villa

Innbo

Bil med full kasko

2xhund

reise

Vurderer skrive en helse/kritisksykdom forsikring også.

Skrevet

Vi har hus ekstra, bil ekstra og innbo hos IF.

Og det har vi hatt i årevis, da det ikke har vist seg å lønne seg å bytte.

Vi sjekker dette stort sett annet hvert år.

Hadde tidligere hundene også der, men hundeforsikringa deres er ikke god nok synes jeg.

Så hunden er i Agria.

Sykdom / uførhet / livsforsikring har gubben gjennom jobb.

Jeg er jo 100% ufør, og får forsåvidt allerede måndtlige utbetalinger på uføredelen av IF.

Takk gud for gode forsikringsordninger på jobben!

Reiseforsikring har vi via Mastercard, men jeg tror også gubben har noe i Europeiske via jobb.

Skrevet

Har innbo, reise og bil igjennom fagforening. Utrolig rimelig og ingen kan konkurrere på prisen jeg får der. Katten er vel også gjennom de. Har sendt anbud på hunden, må sjekke litt hva de forskjellige dekker av utgifter.

Dere må huske at kredittkort ofte bare dekker tap av utgifter av evt avbestilling av reise og ikke dekker evt sykehusopphold på ferie! Reiseforsikring er en veldig billig forsikring i forhold til hvor mye den dekker. Jeg har både fått dekket sykehusopphhold og avbestilling av reise med den, uten å betale egenandel.

Skrevet

Hus, bil (delkasko), innbo, grunnforsikring og reise gjennom jobben, Symra i Agria, Pippin er ikke forsikret. Jeg minner alle på at hvis man skal si opp en forsikring må det skje før 31 desember. Jeg skal si opp en reiseforsikring, den jeg har gjennom jobben er grei nok når man reiser så lite som meg.

Guest Gråtass
Skrevet

I Sparebank1 med LO-favør har jeg:

Ett hus

En låve

to biler

en traktor

en hestehenger

reiseforsikring for 2 pers

Livsforsikring for 2 pers

Ulykkesforsikring for 2 pers

Dette betaler jeg kr 2800 pr mnd for. Det er ingen som matcher den prisen!

Igjennom fagforeninga har vi innbo og kollektiv gruppeforsikring.

Skrevet

Jeg har en slik "student i utlandet"-pakke hos Gjensidige. Den inkluderer blant annet:

Innboforsikring

Ulykkesforsikring

Reiseforsikring

I tillegg har jeg bilforsikring(kasko) hos et annet forsikringsselskap.

Hundene er forsikret i Agria.

Skrevet

IF

Bilen

tryg

reise forsikring

innbo

gjennom fagforeninga til t har vi også reiseforsikring og innbo.

Og jeg er ulykkesforsikret gjennom jobben

hundene i agria.

Har lurt litt på å samle alt kanskje :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...