Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Denne kanskje? :lol:

3603_10152351142055486_1809161404_n.jpg

Nei, her får nok ikke hunden noe. Huset er fullt av hunder, så det blir ikke bein på stakkaren en gang :P Men ekstra kos og ekstra tur, det skal han heller få :P

  • Like 2
  • Svar 87
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De skal få 1 år med fôr, kloklipp, pelstell, veterinæroppfølging ved behov, diverse kurs, påmeldinger til utstilling.

Jeg kan ikke skrive her hva hundene mine/våre får til jul, for det vil ødelegge moroa og spenninga for Mona på julaften...

Garm får en helt egen custom-made hylle til stæsjet sitt. Skal komme kroker til bånd og sele under. Den er dekket av bilder fra en kjempegammel amerikansk tegneserie som heter Space Canine Patrol Agen

Skrevet

Hun har jo så få :angel:

Hun har faktisk bare en pysj! Tar vi med alle de andre klærne hennes har hun sikkert fler enn meg, men det snakker vi ikke så høyt om :P

Skrevet

Denne kanskje? :lol:

3603_10152351142055486_1809161404_n.jpg

Jeg har så lyst på! Selv om Geo bare hadde ødelagt dem og Tinka hadde stått rett opp og ned og sett litt betuttet ut. Men åh, så gøy det hadde vært. Jeg elsker at noen faktisk har laget noe slikt!

Jeg innser at Geo trenger refleks av noe slag, så det skal jeg få kjøpt nå når jeg drar til Sverige. Gjerne noe fra Hurtta. Og da tror jeg at Tinka skal få i samme slengen, for det er vel noen år siden reflekstrekanten hennes ble kjøpt. Så da blir det faktisk ordentlige julegaver på småbarna i år!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Garm får en helt egen custom-made hylle til stæsjet sitt. Skal komme kroker til bånd og sele under. Den er dekket av bilder fra en kjempegammel amerikansk tegneserie som heter Space Canine Patrol Agents :)

2012-12-21231124.jpg

Og her er noen detaljer. Legg merke til de rasespesifikke superkreftene :P

2012-12-21231157.jpg

  • Like 4
Skrevet

De skal få kose seg i skog og snø tenkte jeg :-) Springe og leke seg i snøen med eieren sin.

Så skal dere ikke se bortifra at de får en klatt kjøtt hver også :-D

Skrevet

I år har jeg faktisk ikke planlagt noe til dem. Delvis fordi første år med bil rett og slett sluker penger, men finner nok en måte å gi dem en ekstra oppmerksomhet på uansett :)

Skrevet

Mine har alt fått sine julegaver.

Auris fikk et stort stoff-bur, så slipper hun å ligge i det lille bil-buret når vi er på besøk/utstilling/trening.

Buster har fått et teppe å ligge på foran peisen (som han nok må dele med Mira og pus).

Mira har fått et dekken og Rimadyl. Hun virker alt veldig fornøyd med sistnevnte!

Skrevet

Utenom den vanlige langturen sin, og tyggebein så får han en bamse med piper og knitrer i fra oss. Han får også et hjernetrim spill av sin "farmor" også får han litt andrr gaver fra hundevennene sine og diverse andre slektninger :)

Skrevet

Tesh får stoor skinnies med pip

Rio får medium skinnies med pip

Kua får en harebamse med pip

Raptus får en beaglebamse, like stor som han om vi finner en. Og en ball, han elsker baller.

Ellers får alle masse godis (hundegodis) og kos på julaften. Alle som skal feire her er glade i alle hundene, så de skal få feire sammen med oss. Men når vi er 10 mennesker og 6 hunder så får de være på stua på rundgang :P

Skrevet

Vent.. Stemmer! Vi kjøpte tidlig julegave til hundene i år på D4A, hjernetrim, dog fighter :) Så har det egentlig blitt julegave på dem i år allikevel :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...