Gå til innhold
Hundesonen.no

Oslotreff - romjultreff 27 desember


Recommended Posts

Skrevet

Vi drar til Bergen natt til 28. og leverer Calle til tøfflus før dette. Vet ikke hva vi har avtalt, om vi har avtalt noe, men kan jo hende vi kan hive oss med, så blir Calle med tøfflus hjem etter på :)

  • Svar 110
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mtp at jeg er hos Lill er jeg nok med jeg og

Hva med at man slår camp et sted, så kan de som vil bli, og de andre gå en runde og komme tilbake til stedet, så kan vi lage bål, grille og kose oss der?

Jeg synes det er litt sånn derre tett på veien jeg da men.

Skrevet

Hvis jeg får skyss innover kommer jeg den 27 orker ikke dra med meg 3 hunder på toget..Evt hvordan kommer man seg fra Oslo til treffet egentlig?

tbanen går til røa, der kan jeg plukke deg opp :) går også buss opp hit.

Skrevet

Ingen som har mulighet på lørdagen?

Jeg er dessverre en av dem som jobber og kan da ikke komme :(

Og jeg vet av erfaring at dersom hovedtreffet er fastsatt en dato så kommer det sjeldent så mange den andre dagen.

Nå på lørdag? Kan vi evt. være med.

I Romjula er vi borte.

Skrevet

Nå på lørdag? Kan vi evt. være med.

I Romjula er vi borte.

Tja nå på lørdag er også en mulighet :) Men tenkte i hovedsak på i julen, men tenkte som sagt ikke på utstilling. Nå til helgen har jeg jo ikke hund da.

Skrevet

Jeg er med den 27 :) tror gamlemann liker best å ikke gå sånn alt for langt, men så kan jeg jo alltids dra med meg heeler jenta også, så blir det litt mer futt i gjengen min :)

Skrevet

Tja nå på lørdag er også en mulighet :) Men tenkte i hovedsak på i julen, men tenkte som sagt ikke på utstilling. Nå til helgen har jeg jo ikke hund da.

Du må jo skofte jobben for å dra på treff! Hunden først :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg blir med den 27. :)

Ikke frislipp på mine, men trening tenker jeg det blir. Og/ellet tur. Grilling hørtes supert ut!

Skrevet

Da blir det faktisk to brune skrangleverk for Calle-mannen skal jo feire romjul og nyttår sammen med oss han, hurra :D

Imouto blir helt skjelven i hjertet sitt av tanken på BÅDE Mocca og Calle på en gang. :lol::heart: Men jeg jobber den dagen.

Skrevet

Imouto blir helt skjelven i hjertet sitt av tanken på BÅDE Mocca og Calle på en gang. :heart: Men jeg jobber den dagen.

Men vi kan jo få til en tur sammen en gang, oss, tøfflus, og deg! :)

  • Like 1
Skrevet

Har vi noe tidspunkt for dette treffet? Nei? Da foreslår jeg kl 12, fin fin tid da gitt! :D

Hvem er du og hva har du gjort med Margrete?

Hilsen hun som ikke får lov å komme et minutt senere enn 10 om hun skal på tur med nicket over og det er sent nok sier samme nicket.

*men jeg protesterer ikke altså*

Skrevet

Hvem er du og hva har du gjort med Margrete?

Hilsen hun som ikke får lov å komme et minutt senere enn 10 om hun skal på tur med nicket over og det er sent nok sier samme nicket.

*men jeg protesterer ikke altså*

Ferie jo! Selv jeg tar det litt mer med ro da. Dessuten har jeg to andre som skal luftes først, så vi slipper å ha med de to å gjøre :P

  • 2 weeks later...
Skrevet
Får jeg væ'me'? Bompedoberen er fjortis og mongo, men kan godt leke med litt større damer for eksempel..? Det beste for oss er nok å gå tur, da blir det ikke så intenst - også er jeg heeeelt med på bål :)

Jeg jobber i nærheten så kan hver dag før/etter jobb - eller i helger. I julen er jeg fri og frank når som helst.

Bella vil sikkert være med og bumpe litt :angel:

Da ser det ut som tannverken er på vei tilbake(bank i bordet) så da har jeg lurt med meg Dante(er ny) her inne med sin Bc valp..Er det noen som har adresse til der vi skal være og ca hvor lang tid vi bruker fra Drammen??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...