Gå til innhold
Hundesonen.no

Prevensjonsmiddel uten mens


Benedicte
 Share

Recommended Posts

  • Svar 145
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hos meg var det motsatt med p-ring.. Den var veldig (alt for lett) å få ut, og under trivelige stunder byttet den ofte partner, for si det sånn.. :angel: Første gangen etter at jeg hadde bytta hadde

P-sprøyte. Bruker depo-provera. Mistet både mens og smerter. Jeg har heller ingen bivirkninger av denne

Jeg brukte p piller noen år før jeg gikk over på sprøyte. I mange år hadde jeg ikke mensen, men kronisk uvi. Etter å ha blitt sjekket for alt konstaterte urologen idag at det var hormonene sin skyld (

Å herlighet man blir koko av å prøve å orientere seg i alt dette. Klarer virkelig ikke å bestemme meg for hva jeg vil. Har veldig lyst til å sette inn en p-stav fordi jeg har hørt mange gode erfaringer med denne, og fordi jeg da slipper å tenke på prevensjon de neste 3 årene.

Men denne Cerazette, må den tas hver dag? Er den reseptbelagt?

Jeg bruker Cerazette, fordi den sykdommen jeg har kan forværres av østrogen, som det ikke er/er lite av i cerazette. Veldig grei fordi den har en slækk på 12 t (tror jeg, du bør sikkert lese bruksanvisningen;), og er da uten østrogen. Ulempen er at en del får litt sånn til og fra blødninger, ganske ofte. Da jeg begynte fikk jeg blødninger som varte nesten sammenhengende i et halvt år, men så var det slutt, og etter det hadde jeg kun småblødninger med flere mnd mellomrom. Den må altså tas hver dag, og er reseptbelagt, men er litt enklere å gå på enn andre minipiller, fordi den har et slingringsmonn på 12 t.

Red; og en annen fordel; ceracette slutter å virke veldig fort når du sluttet. Jeg sluttet, fikk mensen etter en dag eller to, og tre (?) uker senere tok jeg en positiv graviditetstest;) Men det er jo litt skummelt hvis du er litt glemsk og IKKE vil bli gravid da...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Risky å snippe mannen da, HVIS noe skulle skje i fremtiden. Tenker både død og evt. brudd, selv om man såklart alltid håper det beste. Jeg tenker det i forhold til mitt eget forhold, hvertfall :) . Vi er jo fortsatt relativt unge.

Tja, det var hans forslag i første omgang. Han er ikke glad i "mine dine våre barn" og vil veldig gjerne at barna hans skal ha samme mor og far. Itillegg så synes han tre unger er mer enn nok og har sagt at han føler seg nok veldig ferdig når vi får nr tre :) da er han jo rundt 34 også, kontra meg som enda er i midten av 20 årene :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg brukte Loette i "alle år" etter at jeg hadde testet ut en del merker som gjorde meg til en ildsprutende drage :bug:

Hoppet lett over menstruasjon dersom jeg ville det, og smertene var mye mindre enn uten piller.

Men etter å ha blitt gravid intet mindre enn to ganger på p-piller måtte jeg innse at kroppen min er en luring som vi ikke kan stole på :bug:

Så da lar jeg kroppen være uten hormonstyret og går for god gammeldags latex.

Kanskje ikke helt det du spurte om, men jeg ville prøvd Loette, jeg synes det var en veldig grei pille med lite bivirkninger.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hormonspiraler skal gi mindre bivirkninger enn andre hormonpreparater fordi den sitter i livmoren og skal virke lokalt. Det skal bli mindre hormoner ellers i kroppen sånn som man får med feks p-piller.

Edit: Apropo p-piller for menn, så tror jeg ikke at jeg hadde stolt på at mannen hadde husket på de... det er noe jeg vil ha styringen med selv.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenkte å få mannen til å snippe seg (Altså, han har sagt det selv da ikke bare mine tanker :lol: ) Men jeg vil først ha tre unger før det gjøres. Så jeg får tenke ut noe bedre, for latex fungerer veldig dårlig... Får prøve ut hormonspiral isteden (erfaringer please :lol: ? ) og håpe at jeg ikke reagerer så grusomt på de hormonene.

Hormonspiral funka bedre for meg enn hva kobberspiral gjorde, og det funka bedre enn p-piller og mini-piller, selv om det var litt smårusk med den og. Jeg tåler ikke å preventere meg jeg, det syns jeg er tåpelig når jeg åpenbart ikke har en kropp som tåler å gå gravid heller :P

Jeg ville forøvrig sterilisere meg etter at datterbarnet ble født, men der ble vi overtalt av fastlegen til at eksen skulle gjøre det i stedet. Det var både en mindre operasjon, og det var lettere å reversere. Han sa også at han ikke ville ha flere barn (eksen altså, ikke fastlegen :P ), han hadde fått de han skulle ha han.. Jada, så ble vi skilt da, og så traff han en yngre og barnløs dame, så nå har han reversert det, og har fått barn nr 3 og 4 med henne. Tipper jeg like gjerne kunne sterilisert meg jeg - jeg har nemlig hverken hatt helse eller lyst til å få flere barn jeg. Jeg har både sterilisert meg og kastrert meg etter det, sånn for sikkerhets skyld.. Så.. Det er min erfaring med å overtale menn til å snippe seg :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg satte inn kobberspiral etter unge nr 1 og tok den ut etter første måned med mens, da jeg blødde som jeg aldri har blødd før eller siden! Nå i juni satte jeg inn hormonspiral og har hatt en del bivirkninger som mens som startet en eller to ganger i uken.... blødde ikke mye men ofte. Og en del smerter i ryggen, jeg pleier ikke å ha smerter når jeg går på prevensjon. Men alt minker, nå er det litt blødning av og til, sjeldnere og sjeldnere.

Jeg brukte i en periode p-ring og var kjempefornøyd. Den skal tas ut etter 3 uker og en ny settes inn uken etter. Hvis du vil hoppe over mensen er det bare å sette inn når du tar ut den gamle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min søster som var en aggressiv ***** på p-piller er rene skytsengelen på hormonspiral (fått lov til å skrive det :lol: )

Det er fordi kroppen "venner seg til" hormonene visstnok :)

Ellers så snippet min kjære far seg når han var 29 :lol: Det har jeg fått høre i ganske mange år.. OM mannen er litt skeptisk får de visst tilbud om å fryse ned sperm (?) Hvertfall har alltid min far sagt når jeg var en jævelunge "Fader at du var beste svømmer.. tror jeg skal tine opp noen å prøve på nytt" :lol: (vi har litt creepy humor i familien :lol: )

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Cerazette er egentlig ganske geniale, gikk på de i to år, og hadde nesten ikke mensen på de to årene, bortsett fra da jeg var surrete og glemte å ta de ett par dager på rad. I fjor høst fikk jeg pluselig masse problemer med bivirkninger, svimmel og kvalm hele dagen lang. Før jeg fikk Cerazette var jeg vært noen uker på Mercilon og Yasminelle og slet veldig med bivirkningene på de, kvalme og svimmelhet, igjen. Derfor fant jeg og legen ut i fjor høst at jeg skulle prøve kobberspiral for å muligens minske bivirkningene. Herregud for en smerte det var å sette den inn og herregud så smertefullt det har vært det siste året. Har hatt kraftige menssmerter, gjerne fra en uke før mensen og under hele perioden (som gjerne varer i 5-6 dager) Sliter fortsatt med hyppig kvalme og ømme pupper nå og da. På mandag har jeg time hos legen for å trekke ut proppen og heller sette inn stav. Krysser fingrene for at den vil være litt snillere med meg, selvom jeg begynner å tro at jeg enten a) skal joine Smiths venner og få en hel haug med unger eller b) grave ut alle invollene. Neida, joda. :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har prøvd p-ring. For det første fikk jeg helt hysterisk hud, for det andre var det utrolig vanskelig å ta den ut igjen, så der måtte jeg alltid ha hjelp... :icon_redface:

Nei ikke si det da! Tenkte jeg skulle bytte fra p-piller til ringen jeg nå. Legen skrøt sånn av den og det virker jo så genialt. Menneh, vil helst slippe å få hjelp til å få den ut :P

For meg fungerte p-sprøyta kjempebra. Null blødninger eller bivirkninger. Det samme med pillen (diane), men det hadde vært deilig å slippe å ta den hver dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei ikke si det da! Tenkte jeg skulle bytte fra p-piller til ringen jeg nå. Legen skrøt sånn av den og det virker jo så genialt. Menneh, vil helst slippe å få hjelp til å få den ut :P

For meg fungerte p-sprøyta kjempebra. Null blødninger eller bivirkninger. Det samme med pillen (diane), men det hadde vært deilig å slippe å ta den hver dag.

Nå har jeg både litt spesiell skjedefasong som heller bakover med en slags knekk på og høyrevendt livmor, så det er ikke gitt at du ikke får tak i den, sjøl om jeg sleit, altså! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har prøvd p-ring. For det første fikk jeg helt hysterisk hud, for det andre var det utrolig vanskelig å ta den ut igjen, så der måtte jeg alltid ha hjelp... :icon_redface:

Hahaha, syns jeg ser deg: "Jepp, da er det på tide å ta ut den ringen igjen. Hvem er klare til å hjelpe?" :P

Nei ikke si det da! Tenkte jeg skulle bytte fra p-piller til ringen jeg nå. Legen skrøt sånn av den og det virker jo så genialt. Menneh, vil helst slippe å få hjelp til å få den ut :P

Da jeg gikk på p-ring syns jeg det forsåvidt gikk greit å ta den ut selv. Så det kommer til å gå fint :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har prøvd p-ring. For det første fikk jeg helt hysterisk hud, for det andre var det utrolig vanskelig å ta den ut igjen, så der måtte jeg alltid ha hjelp... :icon_redface:

Hos meg var det motsatt med p-ring.. Den var veldig (alt for lett) å få ut, og under trivelige stunder byttet den ofte partner, for si det sånn.. :angel:

Første gangen etter at jeg hadde bytta hadde jeg glemt å fortelle exen at den var der og han bare... "Øøøøhm... det datt noe ut av deg..." :icon_redface: Monster turn off jah..!

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hos meg var det motsatt med p-ring.. Den var veldig (alt for lett) å få ut, og under trivelige stunder byttet den ofte partner, for si det sånn.. :angel:

Første gangen etter at jeg hadde bytta hadde jeg glemt å fortelle exen at den var der og han bare... "Øøøøhm... det datt noe ut av deg..." :icon_redface: Monster turn off jah..!

Sorry, men :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden tråden først er oppe liksom så kaprer jeg den litt.

Dere som evt har soriasis, atopisk eksem e.l. blir det værre ved p-pille bruk?

Jeg har atopisk eksem, men har ikke vært plaget på mange år. Nå syns jeg at jeg siden 1-2 mnd etter jeg begynnte med det har hatt utbrudd. Spesiellt plagsomt siden det er rundt øynene.

Noen som har opplevd det samme?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har atopisk eksem, men har ikke merket så mye i forhold til p-pillene, men jeg har generelt merka lite til de da, og har nå gått i 7 år sammenhengende (hjelpes! Lenge).. Altså, jeg merker at eksemet til tider nesten popper frem igjen, men har ikke hatt skikkelige utbrudd på årevis. Men ser ikke bort fra at det kan forverres noe, hormoner styrer mye rart liksom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har atopisk eksem, men har ikke merket så mye i forhold til p-pillene, men jeg har generelt merka lite til de da, og har nå gått i 7 år sammenhengende (hjelpes! Lenge).. Altså, jeg merker at eksemet til tider nesten popper frem igjen, men har ikke hatt skikkelige utbrudd på årevis. Men ser ikke bort fra at det kan forverres noe, hormoner styrer mye rart liksom.

Googlet litt rundt og noen har reagert i starten og noen ikke. Tipper det har litt med hvilken pille man går på kanskje?

Ja det har hendt det brått bare har poppet opp igjen hos meg også, men ikke konstant over så mange mnd som det har gjort med meg nå. Det har vart i ca 5 mnd, og det er 6 mnd siden jeg begynnte på pillen igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Googlet litt rundt og noen har reagert i starten og noen ikke. Tipper det har litt med hvilken pille man går på kanskje?

Ja det har hendt det brått bare har poppet opp igjen hos meg også, men ikke konstant over så mange mnd som det har gjort med meg nå. Det har vart i ca 5 mnd, og det er 6 mnd siden jeg begynnte på pillen igjen.

Vil tro det ja, sikkert i forhold til hormonnivået ellernoe. Det er jo så villt mye virkninger en kan få av p-piller, så er ikke overraska over at det kan påvirke atopisk eksem også, selv om ikke jeg merker noe. Mitt utløses av mye annet rart da, første gang var pga et marsvin jeg passet.

Tenker det er godt mulig deg stabiliserer seg, særlig om du ikke har mange andre bivirkninger, er jo ikke helt uproblematisk å bytte plutselig heller alltid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Massiv milepæl nådd: Ede mestrer å gå av turbuss på egne bein 🥳 Det startet med at jeg holdt på å falle ned trappen med ham i armene. Løftet ham for tidlig. Bussen ble uventet stående i kø foran rundkjøring før holdeplassen. Det meste jeg hadde av krefter var allerede brukt på å løfte ham fra gulvet. 30 kg med lealaus teddybjørn i den fasongen der viste seg å være i overkant av min bæreevne over tid. Ikke bare armene, men alt av stabiliserende muskulatur fikk kjørt seg mens bussen stod, hakket og rykket, deretter ga full gass og svingte fort og brutalt gjennom den rundkjøringen, for så å svinge like brutalt inn i busslommen og nær bråstoppe. 30 kg ekstra på overkroppen er uvant å balansere på en buss i store bevegelser. Jeg forstår nå de som utfører brystreduksjon på en annen måte. Da det endelig ble tid for å gå av den ufrivillige karusellen der holdt jeg på å falle ned trappen og Ede fikk en overraskende bråslutt på mammadalttilværelsen på gullstol midt i den, uten noen annen mulighet enn å adlyde tyngdekraften og fartsretningen og fortsette ned trappen på egne bein — og det gikk FINT, til hans store overraskelse. Ny motivasjon til å lære Mr.T å gå ned den trappen der var født, og vi har nå, en uke senere lykkes med avstigning fra turbuss på egne ben 🥳 Det ble feiret med Vom og softis 🥰
    • Jeg forer på 4 ulike typer tørrfor, som jeg varierer utfra andel Vom fra dag til dag. På vom alene får han steinhard avføring han uttrykker ubehag med å klemme ut og han begynte beite gress som om han var en hest da jeg ga for stor andel Vom. Ser ut som et rent instinkt han har for å regulere fordøyelsen. På tørrforene til stor valp fra Dilaq, Farmina, Happy Dog og Alpha Spirit har han kjempefin avføring. Små mengder, fast og passe tørr, lett å trykke ut, lett å plukke opp. På Eukanuba (fikk en sekk, ikke kjøpt den selv), der kommer det mengder av en konsistens som griser til gresset. Ideelt her også er max 1/2 Vom og resten tørrfor. De er alle forskjellige da 🤷🏼‍♀️ Edit: Angående råfor som treningsgodis: Jeg kjøpte en sånn silikon godbitpung med magnetlukking i toppen. En standard teskje står godt oppreist oppi den, så en slipper masse gris på hendene. Klarer seg med en serviett i lomma til det lille en får på seg innimellom, om en er litt klønete, som meg. Lett å vrenge og vaske. Fant den på Amazon UK. 
    • Var 50/50 som ikke fungerte så godt. Har nå gått over til kun tørrfor, ser ut som magen har stabilisert seg nå. Gir vom i blant. Fortsatt en del avføring, men det er vel naturlig med mer avføring av tørrfor enn vom?   Takk for innspill uansett!:)
    • Eddie har lagt inn søknad om å få de nusselige spanielørene erstattet med pønkråkk hanekam. I en alder av bare 6,5 mnd setter han seg heldigvis fortsatt ned som en jente når han tisser - og når han markerer, som han gjorde for første gang i dag. Det er stille før pubertetsstormen, men små vindkast kommer de mørke tordenskyene i forveien, og forsurer den prepubertale idyllen iblant.  I dag skulle jeg ha filma. Ikke første gangen en potensiell YouTube-million gikk i vasken. En av mitt livs store regrets er å ikke ha filma første gangen jeg ga chihuahuaen en hel roastbeefskive. Jeg kunne vært millionær, men har åpenbart ikke næringsvett. Glemte å filme i dag også. Ord er fattige, men kamera og power-PC til å redigere videoer på koster, så ord får klare seg. Unge Edeward har slitt en stund, med en indre kamp mellom nature og nurture. Fornuft og følelser. Det instinktive ressursforsvaret hans er så sterkt at han har store vansker med å få gjennomført sin egen vilje. På den ene siden vil han gjerne ha meg til å kaste lekene hans, fordi å jage etter dem er det aller, aller morsomste han vet, men han har ikke lyst til å gi dem fra seg. De er verdisaker for han. Han vet kognitivt at det er nødvendig å hande meg gjenstander for å få dem kastet, og han ELSKER å få dem kastet. Leker er ikke morsomme når de ligger i ro. Da er de bare potensiell moro. Litt som penger i banken. Det er selvsagt mer gøy å bruke penger enn å bare ha dem, men det føles godt å ha dem, og en er redd for å miste dem ved å bruke dem. På samme måte som jeg gjerne vil reise og shoppe og drikke frappuccino og spise ute, så vil han helst ha de lekene flyvende gjennom lufta og sprettende bortover bakken. Han ber meg kaste dem. Han maser om å få dem kastet. Lyser opp i euforisk livsglede når han ser at jeg er i ferd med å kaste. INGEN tvil om hva som er høydepunktene i livet hans, men han har en slags malplassert økonomisk sans, hvor han vokter lekene som om de kan forsvinne dersom han bruker dem. Ressursforsvaret hans er så sterkt at det er et handikap for ham. Den absurde kampen han kjemper hver gang han vil ha lekene kastet, men ikke har lyst til å gi dem fra seg. Kan ikke beskrives med ord. You had to be there, for jeg har ikke filma det.  Dette har ihvertfall pågått en stund nå. Den indre kampen mellom følelser og fornuft. Så, i dag.. Vi har fått nytt utstyr i posten. Grime og kortere bånd for å ferdes i folksomme miljøer. Grime fordi jeg liker være på den sikrere siden. Han begynner bli stor og tung og sterk. Den ene gangen han DRO i båndet for å hilse på storebror er ikke noe jeg ønsker reprise på. Han kan tydeligvis være virkelig sterk om han plutselig finner ut at han ikke vil høre på meg, så grime er en potensielt nødvendig sikkerhet. Det, og så har vi kjøpt kjettingbånd, fordi jeg liker tyngden. Hunden kjenner også at båndet er der. Det er bedre kontakt. Dessverre, som vanlig ved netthandel, har vi fått noe annet enn jeg trodde jeg bestilte. 50 cm var ikke lengden på kjettingen, men total lengde. Det der trenger tilvenning. Heldigvis har vi også fått oss et strikkbånd med såkalt trafikkhåndtak, som jeg tenkte det kunne være greit å koke frosken sakte med for å unngå at likheten med visse grupper i Pride-paraden blir for påfallende. Det holder liksom å kle seg i lakk og lær i offentligheten, vi trenger ikke lage et SM show også, mener jeg. Det er hva som trolig vil skje om vi legger ut på tur blant folk med det veldig, veldig korte kjettingbåndet der uten noen tilvenning, så her må trenes, det var planen for dagen.  For å senke potensielt stress før vi gikk avgårde i nabolaget, så skulle vi leke litt. Få på litt gode biokjemikalier. Erstatte kortisol med endorfiner. Når matmor er utstyrt med vom og tørrfisk på lomma er det nødvendig å leke før vi går avgårde, for å få ned forventningsstress. Biokjemien i dette ble forklart meg, men jeg er ikke stø nok på detaljene til å gjenfortelle korrekt. I grove trekk flommes han umiddelbart av dopamin fra forventning om belønning, så utløser det raskt en masse adrenalin og kortisol når forventningene ikke innfris fort nok (for ham). Han blir agitert og opplever en slags smerter, og mat som belønning får ikke dette stresset ned igjen. Lek derimot gjør. Fikk teorien forklart, sett det fungere i praksis. Å leke på tur fungerer fint på vanlig turbånd, men jeg vil ikke tilvenne ham at det går an å leke på så kort bånd. Ulike båndlengder har ulike regelverk for adferd. Derfor må vi leke før vi legger ut på en potensielt stressende treningstur med SM-lenke, mat i lommene og KRAV for å få den.  KRAV et noe Eddie har problemer med å forholde seg til. Han kunne vært kryssordløsningen på nøkkelordet assertive. Meningers mot og egen vilje. Tar det å bli stilt KRAV til som en trussel. Frosken må kokes sakte, ellers går den i maktkamp. Det fikk jeg bekreftet på den harde måten i dag ved å stille et urimelig krav for å starte leken: Jeg ba ham om utgangstilling.  Istedenfor fikk hele nabolaget konsert med Dickhead and The Pønk Råkk Assertiveness.  Til å begynne med ble jeg irritert. Han var så TEIT. Noe så ufattelig simpelt som å bare sette seg i utgangstilling for å få det han så inderlig intenst ville ha. Han hadde SÅ lyst på både leken og maten, men istedenfor å kjapt, enkelt og greit sette seg i utgangstilling som han VISSTE ville gi uttelling, så valgte han å kjefte meg huden full for å ha the audacity til å ikke bare gi ham hva han ville ha.  Jeg fikk omsider noe som liknet utgangstilling og han fikk umiddelbart leken sin kastet. Fløy avgårde som om han hadde sluppet fri fra Guantanamo. Gjorde meg klar til å belønne ham for levering, fordi middagen var en time på overtid. Favorittmaten. Han er vill etter Vom. Villig til å utstå både kloklipp og frisering i ansiktet så lenge det står Vom på hylla. Han har vanligvis INGEN selvrespekt når det lukter Vom i premie. Vanligvis.  Han slapp favorittleken et par meter fra levering. "Ta med!" responderte jeg, og så var ******* løs igjen. Ikke snakk om. Sikker på det tok mange minutter med utskjelling. Han synes jeg er en herskesyk HURPE med et sykt "behov" for å dominere. HVORFOR skulle han levere meg den leken for å få maten jeg hadde i hånden? "Herskesyke hurpe! Det der handler bare om å ydmyke meg! Ser jeg ut som undersåtten din? Den leken er MIN og den maten er også MIN! Vil du ha leken i hånden kan du plukke den opp selv!" Jeg endte med å plukke den opp selv. Han ble stille noen øyeblikk. Innså at han hadde tapt. Jeg hadde nå både leken og maten og han hadde bare stoltheten. Det gikk ikke mange sekunder før nederlaget ble erstattet med forventning om kast. - Link! Unge Eddies verden raste sammen igjen. Usikker på HVA som er problemet hans, for han går SÅ fint i utgangstilling for kjipe tørrforkuler, bare de er i hånden som lure. Han HAR gått FINT i utgangstilling med Vom på hylla og i vinduskarmen også. Hvorfor ikke nå? Hva er problemet? Svaret er et intenst autonomitetsbehov. Han ga så TEΙΤΕ liksom-nesten kreative alternativer til en faktisk utgangstilling, etter å ha gitt ham flere invitasjoner til å plassere seg riktig valgte jeg å gripe halsbåndet for å veilede ham ordentlig på plass - for å kunne rose og belønne. Verste overgrepet jeg kunne begått mot ham. Han strittet imot, og jeg ville ikke gi meg, så det utviklet seg til en brytekamp jeg til slutt vant ved hans surrender. Var han et menneske ville han HYLGRÅTT. Hikstet og hulket i bunnløs sorg over dette sjokkerende sviket. Var jeg ikke hans beste venn? Hva slags venn og partner GJØR noe sånt? Jeg kunne jo ikke gi meg, for jeg hadde faktisk lagt på et krav, og han trenger VITE at et krav er et KRAV og når det innfris, så blir det ALDRI problemer og ALLTID godt humør og belønning. Å la en nær pubertal riesenschnauzer få lov til å kjempe seg fri fra et (i utgangspunktet bare veiledende) grep i halsbåndet var 100% uaktuelt, samme hvor såret og sjokkert han var. Det ble til slutt en utgangstilling. Leken fikk jeg også levert i hånden, men ikke uten en psych kamp om hvem som bestemmer over ressursene. Ede er IKKE fornøyd med å måtte jobbe for mat og lek.  Tur ble det ikke, men en god latter ble det, fordi Ede er absurd sta. Håper jeg ser samme humoren i det når han begynner skape seg pga endret båndlengde. Fra 2-1 meter i første omgang, med bare korte partier på "trafikkhåndtak". Grime har vi prøvd på. Den sitter det litt lenger inne å gå hjemmefra med ennå. 
    • Hvis det funker med 50/50 kan du jo da bare fortsette med det. For helgeturer går det jo fint å ta med i kjølebag, det gjør ikke noe om det tiner så lenge det blir spist innen en dag eller to. Men ville prøvd forsiktig med et annet tørrfôr som er beregnet for valp.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...