Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 826
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ganske tydelig at dette forumet har flest kvinnfolk, ALLE vil ha bilde av RunkePer! Her er han sist jeg så han, klarte til og med å skremme en hund i skogen!

Egentlig finner jeg bare bilder på google og faker alt mulig! Marvel også. Egentlig bor jeg i Sveits og er mann!

Woho, dette lovar godt . ØYH! Kva har eg sagt om å publisere det biletet der!?

Skrevet

Storkoser meg. Og lurer fælt på hvilken sonehund det var bilde av sittende på rumpa. Det må være en ny sonebruker? Eller var det en sonis?

  • Like 1
Skrevet

Hahaha, hvem sin "hund" er den litt spesielle som sitter med rødt fjes der? :lol: .

Også ler jeg virkelig av de som skulle skrike svarene høyest.. jeg ser det for meg!

Dere kommer til å sove godt nå som dere har blitt trent ;) .

  • Like 1
Skrevet

Herlig Soppen!

Småbarnsmødrene(pluss Synnøve? Er det noe du ikke har fortalt oss? :lol: ) har kastet seg over pepperkakebaksten ser jeg. :P

Jeg tipper at mannestøvelen er en mannestøvlett som tilhører OlavEmil og minskjørtet!

Såfall vet Soppen mer enn meg :lol:

Det er jo et par (?) år siden nå, men da den pepperkakebyen i Bergen ble ødelagt, så ble Synnøve så sint, for hun hadde laga pepperkakehus til den!

Og nei.. jeg hadde ikke laget til den.. jeg hastelaget ett hus til den nye etter den gamle ble smæsjet :aww:

Soppen :heart:

Skrevet

Soppen :heart:

Yodelmannen holder på å gå på veggen når jeg bruker 5 min på å forflytte med 100 m på tur :lol: Og gutta vil gjerne lage peppekraker! Oppskriften så god ut!

Også begynner man jo å tenke litt på HVEM som vil finne på å kidnappe nissen?? Finnes det noen nissefiendtlige blant oss? :huh:

En nissekidnapper i blandt oss! Det er klart det er en av våre egne. Men hvem... *skule stygt og mistenksomt rundt seg* :shifty:

Ganske tydelig at dette forumet har flest kvinnfolk, ALLE vil ha bilde av RunkePer! :lol:

Her er han sist jeg så han, klarte til og med å skremme en hund i skogen!

flasher.jpg

:lol:

Skrevet

Håper sonen-korpset blir godt nok trent til å finne nissen! Godt å få trent flesket og trimmet hjernen for både hunder og eiere! Treningscamp og skryt og oppfølging fra RunkePer må gi supermotivasjon!

  • Like 1
Skrevet

Øyh, folkens...gjett hvem som kom innom chatten igjen i går, etter lang tid borte. Svein Tore! Litt tilfeldig eller, rett etter at nissen blir borte og RunkePer har blitt sett.... :shifty:

Kanskje det er samme person alt sammen? Ååååh, konspirasjonene!

  • Like 10
Skrevet

Kanskje nissen bare er oppmerksomhetsyk fordi det er noen uker igjen til jul at han har iscenesatt det hele selv :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...