Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 499
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi vært på ul og den viste *trommevirvel* Det blir valper i desember!! :-D

For en natt det har vært! De tre første valpene kom mellom 19.30 og 20. Så var det et opphold til 20.50. Disse valpene kom lekende lett og vi trengte bare sitte og observere. Så gikk det 1 time og 30

Dagens glade! Fate har lagt på seg 12 gram siden i morges!

Skrevet

Prikker! :wub: Jeg gleder meg til å se dem som voksne! (Om jeg får muligheten til det da. Send noen til østlandet, eller noen som elsker å ta bilder. Plis.)

  • Like 1
Skrevet

Ååh, gratulerer så mye! Jeg digger å se prikkene in the making, litt mer prikk for hver oppdatering. Herlig! :D

Jeg får bittelitt vondt av den sterke blitzen rett inn i nyåpnete øyne. Det er sikkert ikke berettiget da, de tar neppe noen skade. :)

Har alle fått stamtavlenavn nå? Absolute Absolut er kanskje for obvious?

Skrevet

Er det eneste bildet som er tatt i kassen siden øynene kom og blir det siste på noen dager :-) prøvde å vinkle tlf slik at hun fikk minst mulig lys på seg :-)

Alle har fått navn ja og de kommer så snart jeg kan gå offisielt ut med kennelnavnet mitt :-) og da og forhåpentligvis med bilder av alle :-)

  • Like 1
Skrevet

Har både hannhund og tispe til salgs ;-) Begge farger på begge kjønn ;-) Dvs svarte hannen "No Hurry" vurderes som fórhund :-)

Skrevet

I dag fikk valpene fast føde før første gang. Gå v&h sitt valpefor og det falt virkelig i smak hos de små! De ble rett og slett litt gal alle sammen!

  • Like 2
Skrevet

Hvordan går det med lille Fate nå? (Jeg er jo mental Gudfar for henne :angel: )

Det er virkelig mange fine bilder i denne tråden!

Skrevet

Har ikke knipset så mange bilder av de den siste uken pga nyåpnede øyne :-)

Lille Fate har det bare bra :-) Hun har vokst forbi Kick i vekt og er ikke lenger minst :-P Ellers er hun en herlig liten sjel som vet hva hun vil!

I dag skal valpene flytte ned i stuen! Tiden går så fort! De er jo 3 uker allerede!

  • Like 2
Skrevet

Her kommer bilde og navn av hver valp :wub:


Absolute No Hurry

602912_10152391869785125_907301475_n.jpg

Absolute Sunshine

734245_10152391865710125_1422641321_n.jp

Absolute Amazing

1235_10152391849600125_1658621691_n.jpg

734147_10152391848430125_2062167467_n.jp

Absolute Wow
68609_10152391847335125_473386466_n.jpg

Absolute Kick

23330_10152391816975125_300602959_n.jpg

Absolute Adorable
19900_10152391804570125_591995065_n.jpg


Absolute Fate

407952_10152391816085125_49881247_n.jpg

Absolute Kick (lilla) og Absolute Gentle (blå)

16712_10152391802750125_156981319_n.jpg

Absolute Gentle får nuss av mamman sin
20091_10152391798345125_815730023_n.jpg

Absolute Fabulous

148972_10152391799955125_382647172_n.jpg

Postet for oppdretteren :angel:

  • Like 4
Skrevet

åh gosj, hadde ikke fått med meg at Fate :wub: hadde sorte prikker jeg, hun ser så liten og yndig ut. Er hun fortsatt endel mindre enn de andre, eller er det bare bildet som lyver? Blir spennende å følge med på henne, og hele gjengen fremover :)

Skrevet

Hun har passert Kick i vekt, men de to er en del mindre enn de andré ja. De to fikk halsbånd på først i dag for de har vært alt for store til de. De andré fikk på forrige helg ;-) De to er straks 1000 gram. De andré er nærmere 1500 :-)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...