Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag er det 3 uker siden første parring (hadde frivillig parring på dag 15 og dag 16 med heng i 20 min på begge). Era drikker mye mer enn vanlig, prøver å stjele alt hun kommer over av mat, leker mindre med Risk og tar det roligere på tur, i tillegg kastet hun opp i gårkveld og nå i kveld, så alt tyder jo på at hun er drektig :) Skal på UL med henne på torsdag, så da får vi se :)

Her er i hvert fall magebilde av henne fra i dag og Era pleier ikke å ha sånn bul på magen!

020-9.jpg

  • Like 4
  • Svar 499
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi vært på ul og den viste *trommevirvel* Det blir valper i desember!! :-D

For en natt det har vært! De tre første valpene kom mellom 19.30 og 20. Så var det et opphold til 20.50. Disse valpene kom lekende lett og vi trengte bare sitte og observere. Så gikk det 1 time og 30

Dagens glade! Fate har lagt på seg 12 gram siden i morges!

Skrevet

Litt vanskelig å se, har du et stå bilde av henne?

ut i fra tegnene så må hun jo enten være drektig eller veldig innbildt. Noe er hun ihvertfall :lol:

Skrevet

Jeg tipper det er prikkebabyer inni der! Jeg tror faktisk det er 8 :fear:

Vitti at du sier 8 egentlig! Era er fra et kull på 8 og Nico fra et på 9 :)
  • Like 1
Skrevet

Litt vanskelig å se, har du et stå bilde av henne?

ut i fra tegnene så må hun jo enten være drektig eller veldig innbildt. Noe er hun ihvertfall :lol:

Har ikke ståbilde av henne fra denne uken, men man ser ikke så mye når hun står hehe. Skal prøve å få tatt i morgen, men trenger hjelp til å ta det! Era kan ikke stå i ro så lenge skjønner du for hun må jo få maaat! :D
Skrevet

Har ikke ståbilde av henne fra denne uken, men man ser ikke så mye når hun står hehe. Skal prøve å få tatt i morgen, men trenger hjelp til å ta det! Era kan ikke stå i ro så lenge skjønner du for hun må jo få maaat! :D

Dårlig servering hjemme hos dere? :P

Skrevet

å hellan :heart: jeg SKAL ha en prikk en gang, men bare vet ikke når..

Hvor mange bebiser håper du på da? Jeg tror det kommer 9-10 stk jeg.

Skrevet

Jeg håper på 8 stk :) 5 tisper og 3 hannhunder! 3sorte tisper og 2 brune tisper og 2 brune hannhunder og 1 sort hann. :angel:

Ingen her ingen som tipper farge også da?? Både brun og sort kan komme :D :D

Skrevet

Hehe! Begge farger kan komme ja, da mor er brun og far er sort :-)

Jeg håper jo det kommer flest tisper jeg da :-) 8 er vel et fint tall :-)

Skrevet

"Bul" på magen så tidlig betyr helst falsk drektighet. De andre symptomene du nevner, kan bety både ekte og falsk drektighet. Den dagen du ser blank, seig utflod kan du rope hurre. Magen vokser i bredden, ikke i dybden, og i hvertfall ikke så tidlig. Det er lett å stirre seg blind på enparret tispe, men det gjelder å ha litt tålmodighet. ved 4 uker skal du se tydelig forandring på pattene, de blir større og mer rosa, og strutter litt.

Skrevet

Er det noen der, er de veldig velkommen, er det ikke noe der, er det greit det og :-) skal som sagt på ul på torsdag så får vi se :-)

Jeg laget tråden for at dere skulle få gjette om det er eller ikke :-)

Skrevet

Hehe! Begge farger kan komme ja, da mor er brun og far er sort :-)

Jeg håper jo det kommer flest tisper jeg da :-) 8 er vel et fint tall :-)

Med mindre Nico er dobbelt sort da :P

Jeg tror Casper og får ca 8 valper, nå har de lik mage :lol:

9.

3 tisper, 6 hannhunder. 7 sorte og 2 brune.

(Må kanskje forandre svaret mitt etterhvert som synskheten min tuner seg inn.)

Skrevet

"Bul" på magen så tidlig betyr helst falsk drektighet. De andre symptomene du nevner, kan bety både ekte og falsk drektighet. Den dagen du ser blank, seig utflod kan du rope hurre. Magen vokser i bredden, ikke i dybden, og i hvertfall ikke så tidlig. Det er lett å stirre seg blind på enparret tispe, men det gjelder å ha litt tålmodighet. ved 4 uker skal du se tydelig forandring på pattene, de blir større og mer rosa, og strutter litt.

Jeg har hatt tispe med innbildt som det har kommet utflod fra, så dem trenger ikke å være drektig for det om. Spurte tilogmed veterinæren, og det var "normalt"

Selvfølgelig er det prikke bebbiser der!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...