Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnehjelp - macho navn ;)


Recommended Posts

Skrevet

Hei hei!

I april tiden ca til neste år får jeg muligens meg en Grand Daois :) Det blir en hanne, og jeg trenger litt navnehjelp. Er jo lenge til, men liker å tenke på det allerede nå.

Fargen på hunden jeg egentlig ville ha skulle være mantel, men det blir nå ganske sikkert gul. Det jeg tenkte jeg skulle kalle den svarte for var Storm. Synes det var dødskult! Men jeg vet ikke om det passer en gul hund.

Ellers vil jeg ha noe som høres stort og sterkt ut. Kanskje noe lignende Storm (som i naturens krefter).

Jeg håper så mange som mulig kunne ha hjulpet meg å lage en liten liste med navn! :D

Elske spesielle navn!

Skrevet

Gul grande - da tenker jeg Brutus fra The ugly Dachshound. Som eieren der sier, Brutus er kraft.

Storm passer nok bedre på svart enn på gul ja, som det nevnes over her, så er Hurricane kraftig, men det er etter min mening tungt å si, og Cane, det har ikke like mye tyngde i seg. I så fall må det bli Kane, som betyr kriger.

Samson var en kraftfull kar.

Conan

Caesar

Zeus

Maximus

Prometheus

Achilles

Samurai

Warrior

eller retten og sletten Power!

Så kan du gå rundt og synge på den gamle Snapsangen: I've got the power ...

Skrevet

Å så mange fine!

Ja, Storm på en gul grande blir litt feil. Men kanskje når jeg møter valpen er det perfekt!

Like Hurricane, men vil ikke ha "2" navn. den får jo kennelnavnet, og så skal den ha et kallenavn. Da blir det litt dumt med to stk :)

Liker ikke sånn Brutus greier, tenker da gammel hund. Haha, vet ikke hvorfor.

Har dere flere forslag? Lager en liste nå! Tusen takk!

Skrevet

Dusty siden den er gul?

Ellers må jeg si at jeg synes det hadde värt kjempekult å kalle den noe veldig lite og sött. Fluffy eller Nurket eller Lillemann (det heter hesten til en kollega som er 180 i mankehöyde), Tiny eller noe :P

  • Like 1
Skrevet

haha, jeg tenkte på noe sånt med et "lite" navn til den store bikkja.. men jeg vil heller ha et mandigt navn som kan passe den :P

Skrevet

Siden du liker Storm:

Orkan

Tornado

Kuling

Bris

Syklon

Tyfon

Stormvind

Fjellbris

Monsun

Scirocco

Fjellbris er jo en liten søt Siberian tispe det ;)

Hva med å kalle din gule GD

Torden/Thunder passer jo på en stor og kraftig hund.

  • Like 1
Skrevet

Boss?

Cowboy?

Trailer :P

Gudfaren?

Samiel/ Duster/ Khamsin/ Haboob (betyr sandstorm)

Sjefen

Majoren

  • Like 1
Skrevet

Mye morsommere med navn som overhode ikke passer!

GD baby her inne f.eks! Eller Knøttet eller noe i den dur. Grander er faktisk veldig små hunder i gigantiske kropper!

Hvor skal du ha hund fra? :)

  • Like 1
Skrevet

Det første som poppet inn i hodet mitt var... THOR :) hehe! Som i Thor med hammern, staut og sterk!

Cane,

King,

Thor,

Tevez,

Tyr,

Big One,

Ivan,

Dollar,

Ozzy,

Caleb,

Oliver,

Isak,

Zacco,

Zarek,

Ravi,

Canto

Det var de jeg kom på nå :)

  • Like 2
Skrevet

He he he, tenkte og akkurat det samme som den forrige, Tor (med hammeren).

Ellers er jo Apollo magisk og en GD verdig, men kanskje for lite orginalt for deg?

Hva med Brak (som i lynnedslag)?

Lyn

Hagl

Lot

Uansett, lykke til med ny hund!

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk! Mange pene navn her! :)

Jo Thor er kult! Men, navnet er "ødelagt" for meg siden min kjære farfar het det, og han døde for 2 år siden. Han tok livet sitt selv, og tror ikke familien hadde vært så veldig glade for at jeg brukte det navnet da :P

Skrevet

Finne navn blant mektige romerske keisere?

Jeg kjente en gang noen som hadde rottweiler, og tradisjonen var å gi dem navn etter romerske keisere. De hadde en Tiberius og en Claudius for eksempel :- )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...