Gå til innhold
Hundesonen.no

Kumagai No H'Shintora (Akita)


Recommended Posts

Skrevet

Da kan jeg presentere Shintora eller Shinya til daglig, han er en brindel Akita han valp født 1 oktober. Han kommer fra kennel Kumagai No i Frankrike og jeg reiser ned i uke 48 for å hente han.

Jeg har jo lenge hatt en drøm om en brindel Akita og nå går drømmen i oppfyllelse. Så da blir Iwi storesøster, kommer til å bli en overgang for henne men håper det kommer til å gå bra.

Mor Torahana go Shun'you Kensha og far Shinzan go Kanzakiya Kensha.

Det ble født 3 hanner, 1 brindel og 2 hvite og 1 brindel tispe.

Han ser veldig fin ut på bildene og oppdretter mener han ser veldig lovende ut, men det er jo tidlig ennå men så langt ser det bra ut.

Jeg vil stille ut Shinya og håper han kan bli en god spor/blodspor hund. Vil også prøve å få han godkjent som ettersøkshund etter skadet vilt om han viser anlegg for dette.

Noen bilder 7 og 18 dager gammel

post-8286-0-61991300-1350591192.jpg

post-8286-0-72996000-1350591219.jpg

  • Like 7
Skrevet

Så fiin! Hadde aldri sett en brindle Akita før, men måtte google litt og de var jo utrooolig fine! Gleder meg til å følge med videre (:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå er valpene blitt 6 uker og det er bare 2 uker til jeg reiser nedover for å hente Shinya, gleder meg utrolig mye.

Iwi kommer til å få en kjempe overraskelse når jeg kommer hjem med han, håper bare at det går bra da hun ikke er vant med valper og ikke er noe glad i små hunder. Vi får ta introduksjonen sakte så håper jeg hun venner seg til han.

Nye bilder:

post-8286-0-74120200-1352757041.jpg

post-8286-0-53496600-1352757075.jpg

  • Like 6
Skrevet (endret)

Du er så utrulig heldig, hun ser kjempesøt ut :D

Er det ikke en hannhund?

Jo, Monica skriver "han" hele veien. :P Satser på at kjønnspreget blir litt mer markant når han blir eldre. :D

Endret av SandyEyeCandy
  • Like 1
Skrevet

Er det ikke en hannhund?

Jo, Monica skriver "han" hele veien. :P Satser på at kjønnspreget blir litt mer markant når han blir eldre. :D

Fysjom, jeg helt bortevekke. Jeg mente jo selvsagt en kjempesexy hannhund og ikke en supersøt hundetøs!

  • Like 2
Skrevet

Takk alle sammen.

Joda, det er en hannhund!

Nå håper jeg bare at SAS holder seg på beina til jeg er kommet meg nedover og hjem, så vi ikke blir sittende strandet i Frankrike i slutten av november :whistle:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...