Gå til innhold
Hundesonen.no

Kumagai No H'Shintora (Akita)


Recommended Posts

Skrevet

Da kan jeg presentere Shintora eller Shinya til daglig, han er en brindel Akita han valp født 1 oktober. Han kommer fra kennel Kumagai No i Frankrike og jeg reiser ned i uke 48 for å hente han.

Jeg har jo lenge hatt en drøm om en brindel Akita og nå går drømmen i oppfyllelse. Så da blir Iwi storesøster, kommer til å bli en overgang for henne men håper det kommer til å gå bra.

Mor Torahana go Shun'you Kensha og far Shinzan go Kanzakiya Kensha.

Det ble født 3 hanner, 1 brindel og 2 hvite og 1 brindel tispe.

Han ser veldig fin ut på bildene og oppdretter mener han ser veldig lovende ut, men det er jo tidlig ennå men så langt ser det bra ut.

Jeg vil stille ut Shinya og håper han kan bli en god spor/blodspor hund. Vil også prøve å få han godkjent som ettersøkshund etter skadet vilt om han viser anlegg for dette.

Noen bilder 7 og 18 dager gammel

post-8286-0-61991300-1350591192.jpg

post-8286-0-72996000-1350591219.jpg

  • Like 7
Skrevet

Så fiin! Hadde aldri sett en brindle Akita før, men måtte google litt og de var jo utrooolig fine! Gleder meg til å følge med videre (:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå er valpene blitt 6 uker og det er bare 2 uker til jeg reiser nedover for å hente Shinya, gleder meg utrolig mye.

Iwi kommer til å få en kjempe overraskelse når jeg kommer hjem med han, håper bare at det går bra da hun ikke er vant med valper og ikke er noe glad i små hunder. Vi får ta introduksjonen sakte så håper jeg hun venner seg til han.

Nye bilder:

post-8286-0-74120200-1352757041.jpg

post-8286-0-53496600-1352757075.jpg

  • Like 6
Skrevet (endret)

Du er så utrulig heldig, hun ser kjempesøt ut :D

Er det ikke en hannhund?

Jo, Monica skriver "han" hele veien. :P Satser på at kjønnspreget blir litt mer markant når han blir eldre. :D

Endret av SandyEyeCandy
  • Like 1
Skrevet

Er det ikke en hannhund?

Jo, Monica skriver "han" hele veien. :P Satser på at kjønnspreget blir litt mer markant når han blir eldre. :D

Fysjom, jeg helt bortevekke. Jeg mente jo selvsagt en kjempesexy hannhund og ikke en supersøt hundetøs!

  • Like 2
Skrevet

Takk alle sammen.

Joda, det er en hannhund!

Nå håper jeg bare at SAS holder seg på beina til jeg er kommet meg nedover og hjem, så vi ikke blir sittende strandet i Frankrike i slutten av november :whistle:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...