Gå til innhold
Hundesonen.no

Kumagai No H'Shintora (Akita)


Recommended Posts

Skrevet

Da kan jeg presentere Shintora eller Shinya til daglig, han er en brindel Akita han valp født 1 oktober. Han kommer fra kennel Kumagai No i Frankrike og jeg reiser ned i uke 48 for å hente han.

Jeg har jo lenge hatt en drøm om en brindel Akita og nå går drømmen i oppfyllelse. Så da blir Iwi storesøster, kommer til å bli en overgang for henne men håper det kommer til å gå bra.

Mor Torahana go Shun'you Kensha og far Shinzan go Kanzakiya Kensha.

Det ble født 3 hanner, 1 brindel og 2 hvite og 1 brindel tispe.

Han ser veldig fin ut på bildene og oppdretter mener han ser veldig lovende ut, men det er jo tidlig ennå men så langt ser det bra ut.

Jeg vil stille ut Shinya og håper han kan bli en god spor/blodspor hund. Vil også prøve å få han godkjent som ettersøkshund etter skadet vilt om han viser anlegg for dette.

Noen bilder 7 og 18 dager gammel

post-8286-0-61991300-1350591192.jpg

post-8286-0-72996000-1350591219.jpg

  • Like 7
Skrevet

Så fiin! Hadde aldri sett en brindle Akita før, men måtte google litt og de var jo utrooolig fine! Gleder meg til å følge med videre (:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå er valpene blitt 6 uker og det er bare 2 uker til jeg reiser nedover for å hente Shinya, gleder meg utrolig mye.

Iwi kommer til å få en kjempe overraskelse når jeg kommer hjem med han, håper bare at det går bra da hun ikke er vant med valper og ikke er noe glad i små hunder. Vi får ta introduksjonen sakte så håper jeg hun venner seg til han.

Nye bilder:

post-8286-0-74120200-1352757041.jpg

post-8286-0-53496600-1352757075.jpg

  • Like 6
Skrevet (endret)

Du er så utrulig heldig, hun ser kjempesøt ut :D

Er det ikke en hannhund?

Jo, Monica skriver "han" hele veien. :P Satser på at kjønnspreget blir litt mer markant når han blir eldre. :D

Endret av SandyEyeCandy
  • Like 1
Skrevet

Er det ikke en hannhund?

Jo, Monica skriver "han" hele veien. :P Satser på at kjønnspreget blir litt mer markant når han blir eldre. :D

Fysjom, jeg helt bortevekke. Jeg mente jo selvsagt en kjempesexy hannhund og ikke en supersøt hundetøs!

  • Like 2
Skrevet

Takk alle sammen.

Joda, det er en hannhund!

Nå håper jeg bare at SAS holder seg på beina til jeg er kommet meg nedover og hjem, så vi ikke blir sittende strandet i Frankrike i slutten av november :whistle:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er trygt for dem å være i bilen så er det bedre å la dem være hjemme. Du får grinder til bilvindu og lås til bagasjeromsluker som gjør at du kan ha dem åpne uten at folk får tilgang.
    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...