Gå til innhold
Hundesonen.no

Firerbanden Blitz, Oscar, Happy og Cyan


Sprettballen
 Share

Recommended Posts

  • Svar 820
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går kom det jammen en whippet til i flokken ^^ Pearl's Legacy's Nomi Sunrider, til daglig Happy Hun og broren Sonic(Pearl's Legacy's Luke Skywalker) reiste sammen og skal begge bli vestlendinge

I går var vi ute og lekte oss og trente med ikke mindre enn tre maller! Vi var ute i mange timer, fikk lekt, trent lydighet og byttelånt litt hunder  Her kommer det et skikkelig bilderas   Løpeti

I går ble Blitz 9 uker gammel og har vært her en uke Hun er en snill valp, sover mye, går for det meste på do ute og virker veldig trygg. Hun elsker mennesker, litt tilbakeholden til andre hunder, me

Posted Images

4 timer siden, Raksha skrev:

Åh næmmen hellandussenda! Så utrolig nydelig :wub: Gratulerer! Herlig flokk du har :wub: 

Ja, hun er kjempeherlig! Kjekt med en så fin gjeng med hunder i hus :ahappy:

2 timer siden, Kaisen skrev:

Så det var Cyan Gode venner la ut bilde av på instagram for et par dager siden ja :lol: så skjønn:wub:

Ja, det stemmer det :) Og ja, hun er kjempeherlig!

__________________________________________________________________________

Mer bilder! :D 

For noen dager siden tok jeg litt bilder av Cyan og Blitz som leker i hagen.

I01A6670

 

I01A6675

 

I01A6700

 

I01A6707

 

I01A6753

 

I01A6765

 

I01A6800

 

Så noen bilder fra morgenturen vi hadde i dag etter at jeg kom hjem fra jobb ^^

I01A6893

 

I01A6902

 

I01A6911

 

I01A6957

 

I01A6984

 

I01A6998

 

Og til slutt litt bilder av playdaten i ettermiddag med snille, gode, valpeonkel Hugo, så er super og soslialisere valper med :wub:

I01A7003

 

I01A7013

 

I01A7025

 

Vi vet hvor maten kommer fra! :lol:

I01A7030

 

I01A7033

 

I01A7051

 

:icon_redface:

I01A7064

 

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Gratulerer med nytilskuddet Cyan :)

Men hvor dukket Oscar opp fra? Jeg har jo fått med meg Blitz og Happy så klart, men har visst ikke fulgt med godt nok i timen på en stund :P 

Nei, jeg har kanskje ikke skrevet det heller *ler*. Oscar er sambos hund :) Vi flytta sammen i fjor høst, så da har liksom han også blitt en del av gjengen, hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Sprettballen said:

Nei, jeg har kanskje ikke skrevet det heller *ler*. Oscar er sambos hund :) Vi flytta sammen i fjor høst, så da har liksom han også blitt en del av gjengen, hehe.

I fjor høst ja, en liten stund siden altså. Men gratulerer med samboer skap og "bonushund" :)

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mini spirer og gror, og har snart tatt igjen whippetene i størrelsen nå! Hun er en veldig fin valp, selv om tennene er skarpe og hun helst går litt billig når hun er overtrøtt og setter nålene sine i bare legger :P Men sånn ellers så er hun ganske søt altså! Virker utrolig stødig og fin i hodet. 

På lørdag var vi på lydighetstrening. Vi trente ikke noe avansert, bare kontakt i nytt miljø og litt håndtarget, samt å leke på et nytt sted. På slutten fikk vi hatt litt sosialisering med en annen valp. Hun har kommet seg veldig med andre hunder, og vi måtte igrunnen stoppe de etter ganske kort tid, for Cyan fant ut at hun bare kunne bruke vekta si og ligge på den nye kameraten sin og så kunne hun bite alt hun ville uten at den andre kom seg løs :rolleyes:

I01A7068

 

Er ikke like kult å ha en toller på rygge :lol:

I01A7074

 

I01A7087

 

I01A7093

 

I01A7094

 

I01A7124

 

I kveld gikk vi en tur i nabolaget og så hva det hadde å by på i dag :) Måtte ta det nå i kveldinga, for på dagtid er det alt for varmt for en godt pelsa schäfervalp. 

I01A7137

 

I01A7140

 

I01A7149

 

I01A7169

 

I01A7186

 

Vi fant en forlatt fotball, den måtte jo utnyttes :D 

I01A7225

 

I01A7238

 

I01A7243

 

I01A7261

 

I01A7284

 

I01A7290

 

I01A7339

 

I01A7386

 

I01A7428

 

I01A7437

 

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 timer siden, Midas skrev:

Hun er så herlig søt! Og så ser man på hele henne at hun er en liten rampert :wub: Og så likte jeg såklart den lille røde der og veldig godt :wub: Fine bilder! 

Ja, hun er kjempesøt ^^ Og det er ikke bildet som bedrar, hun er en skikkelig ramp :lol: Skal ikke stå på initiativ! Timon ja, han er også veldig søt! Blir nok å se mer til han!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I går traff vi @Mirai og whipsene, siden de var på ferie på disse kanter :) Veldig koselig! Hadde bare med meg Blitz og Happy, siden det liksom skulle være whippet-treff. På parkeringsplassen møtte vi storpuddelen Ecko og flat'en Balder, som også skulle på tur, så vi slo følge med dem en stund :)  Skikkelig vanskelig fotovær denne dagen, men strålende sol. I tillegg var det ikke sånn kjempemasse futt i hundene, i og med at det var nesten 30 grader i skyggen og null vind.

I01A7465

 

I01A7485

 

I01A7520

 

Happy og Bambi ^^

I01A7547

 

Happy var vel den som orka å løpe mest. Når vi kom ned i skyggen i skogen, dro Happy med seg Mirai og Bambi på en real løperunde. Hun var rimelig fornøyd med å være raskest :lol:

I01A7554

 

I01A7557

 

I01A7568

 

I01A7583

 

I01A7590

 

I01A7613

 

En nykommer fant veien til gjengen vår. Den var spennende!

I01A7623

 

I01A7640

 

Lukte i rumpa-kø :P

I01A7656

 

I01A7681

 

Noen timer senere tok jeg, sambo og alle fire hundene turen til hytta til ei venninne. Der fikk de løpe og leke alt de orka på en naturtomt nede i vannkanten, sammen med to andre unge hunder. De lå som slips hele gjengen resten av kvelden. 
_________________________________________________________________________________________________________

I dag reiste jeg og Cyan ut for å hilse på Lea, en portugisisk vannhund-tispe på 11 mnd. Hun er en del av hundegjengen her, så henne må vi bli gode venner med :) Cyan syntes Lea var dritkul, og det så ut til å være gjensidig, så de blir forhåpentligvis gode venner etter hvert.

I01A7694

 

I01A7700

 

Cyan har nå blitt 12 uker, og har fått vaksine og ormekur. Vekta viste hele 12,2 kg :o 

I01A7703

 

I01A7715

 

I01A7724

 

I01A7737

 

I01A7796

 

I01A7851

 

I01A7860

 

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

16 timer siden, Ozzy skrev:

Fine bilder av fine hunder :wub:

Kan jeg spørre om det er noe "bak" Blitz og Happy sine navn? Cyan (og Nemi) regner jeg med er fra Nemi, men nysgjerrig på om de andre to er oppkalt etter noe spesielt :lol:

Cyan er oppkalt etter bestevenninna til Nemi i tegneserien ja. Blitz er oppkalt etter foto-blitz, fordi whippeten er rask og pga. fargen hun har. Happy ble det fordi Blitz var en aktiv liten lykkepille som elska alt og alle (er forsåvidt det enda, bare litt roligere), og da tenkte jeg at neste whippet må da hete Happy, hehe. Hun lever virkelig opp til navnet!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag kom svigermor og hentet Oscar for å ta han med på fjelltur, så da tok vi med oss jentene og hadde planlagt en strandtur. Det ble en kort affære, for jeg hadde jo ikke tenkt på at det var søndag i dag :P Stranda flomma over av folk. Kan ikke slippe løs crazy-gjengen her på en strand full av lekende barn, pikniker, flyvende frisbeer og det som verre er. 

Etter en noe stressende strandtur, der Happy var klink kokos kenguru, fordi strand betyr jo LØPE!, så tok vi turen til en fotballbane i nærheten, så fikk de frese av seg litt der i stedet. Happy er litt ufin med Cyan i leken, så vi slipper ikke alle løse sammen med mindre Oscar er med, for da plager Happy og Oscar hverandre i stedet for Cyan og Blitz :lol:

I01A7940

 

I01A7941

 

I01A7943

 

I01A7953

 

I01A7955

 

I01A7989

 

I01A7993

 

I01A8009

 

I01A8023

 

I01A8030

 

I01A8050

 

I01A8056

 

I01A8063

 

I01A8080

 

I01A8087

 

I01A8095

 

I01A8107

 

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...