Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Han er glad i mat han der :lol: Vi prata lenge på om vi skulle beholde en hannhund hvis det kom noe vettug, for det hadde nok gått veldig fint med Trym siden han ikke er noen bråkmaker, og det er 4 år mellom dem. Men så seira fornuften, for vi har jo ikke "bruk" for en hannhund etter Tuva. Men jeg angrer nå altså :lol: Heldigvis kommer han til å bo relativt nære, så vi kommer nok til å ha endel kontakt etter at han har flytta herifra :)

  • Like 1
  • Svar 227
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dag 25 idag, og siden jeg er altfor nysgjerrig så dro vi til dyrlegen for å ta ultralyd idag. 6 stk så vi :D

Brindle hannhund født for 20 min siden, 314 gram

Takk skal dere ha Selvfølgelig Skal ha en tispe her hjemme (hvis det kommer noen, kommer det ingen vurderer vi hannhund ) Herrejesus, vi skal ha valper

Skrevet

Heldigvis sjekka jeg opp registreringsreglene nå før jeg sender inn registreringa, A Great Day For Freedom blir for langt :P

Skrevet
Heldigvis sjekka jeg opp registreringsreglene nå før jeg sender inn registreringa, A Great Day For Freedom blir for langt :P

Blir det? Shoot, da går vel mine planer om en hjemmelaga Okurimono Bakuhatsugama i vasken også. :teehe:

Skrevet
Blir det? Shoot, da går vel mine planer om en hjemmelaga Okurimono Bakuhatsugama i vasken også. :teehe:

35 bokstaver med mellomrom og kennelnavn, så ditt funker nok :)

  • Like 1
Skrevet

Tar litt av med bilder, men men :lol:

Tafatt forsøk på å bite broren sin i øret :lol: Nå er de litt morsomme og prøver å leke med hverandre, ikke det at det går så bra da men :lol:

IMG_1292.jpg

Vigdis i farta!

IMG_1279.jpg

IMG_1270.jpg

Skrevet

Også dobbeltposter jeg siden pc'en har en tendens til å leve sitt eget liv når jeg er inne på fotobøtta.

Vigdis :wub:

IMG_1263.jpg

Lukas :wub:

IMG_1258.jpg

Gjett hvem? :lol:

IMG_1265.jpg

  • Like 2
Skrevet

Tusen takk :) Og jeg er selvfølgelig helt enig, elsker de små klumpene og kan nusse på dem dagen lang :wub: Vigdis arver nok mer enn bare fargen fra mor si, kommer nok til å bli like idiot og :lol: Lukas er en litt mer trøtt type, sitter på rumpa og sniffer på blommorna :lol:

  • Like 2
Skrevet

Blir såååå valpesjuk når jeg ser sånne nuudelige staffebabyer, selv om tøtta her i huset bare er 9 mnd...! Skulle gjerne hatt en tjukk, litt bedagelig staffegutt også :wub: Ble litt forelsker i han der altså!

  • Like 1
Skrevet

For noen søtnoser! Har to staffetisper i nabolaget som bare er så herlige. Den ene av dem skulle jeg bare kidnappet da hun var ute på egenhånd en gang ;)

  • Like 1
Skrevet

Dem har nå flyttet ned på stua om dagen, og tante Bodil er vel i valpehimmelen :lol:

IMG_1535.jpg

Det var det ikke mye melk gitt :lol:

IMG_1534.jpg

Men mamma har!

IMG_1559.jpg

Lukas :wub:

IMG_1566.jpg

Vigdis :wub:

IMG_1541.jpg

Koser seg med mamma :wub:

IMG_1525.jpg

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...