Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tenkt at vi stapper alt i bilen til Lill og står opp kvalmende tidlig for å faktisk få plass :D

Correcto! Tenket å være der veldig veldig tidlig, å stå klar i køen med engang hallene åpner :lol:

  • Svar 553
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dere bør elske meg litt nå, fordi jeg irriterte meg slik over at ringoppsettningen forsvant i hallkartet har jeg nå oppdatert siden sikkert 100 ganger for å greie trykke printscreen akkurat tidsnok ti

Og så blir det maasse huskyer på utsiden av bygget

Nå satser jeg på murermannen klarer å skjønne hva han skal

Posted Images

Skrevet

Togfølge?? Eller er du ikke på Ås den helga, kanskje. Jeg skal oppover på søndag i alle fall, men ser an PM før jeg bestemmer meg for når jeg skal dra.

Mest sannsynlig er jeg hjemme på Lørenskog den helgen. Mulig jeg må ta toget ut igjen på søndag etter utstillingen da. :) Vi snakkes sikkert uansett, så får vi se. Blir gøøøy!

Skrevet

Jeg har ofte vurdert å parkere billigere på andre siden, og heller ta en taxi over.

Ergo, mest sannsynlig billigere parkering, og rett til døra!

Jeg håper å bli kjørt bort, har parkeringsplass hos meg, og det er jo egentlig bare 6minutter ekstra å gå, men da må jeg få kjørt bort utstyret først :lol:

Gleder meg til denne, har knapt vært på utstillinger i år :P

Og planen er klar, to wheatenhannhunder lørdagen, min egen Oscar i veteran og lånehunden i åpen klasse,

og søndag skal jeg stille mopsen Melis i junior klasse!

  • Like 1
Skrevet

Istedenfor å bli 200kr fattigere :lol: (eller hva det nå koster :P )

Husker bare det var dyrt og jeg gikk veldig langt første året :-P

Men når det er d4a er det ett år siden jeg flyttet :-P for jeg flyttet jo under d4a ifjor :-P

  • Like 1
Skrevet

Men, altså - det er da ikke noen astronomiske parkeringsgebyr der vel?

"1 time: kr. 20,-, 2 timer: kr. 40,-. 3 timer: kr. 60,-. Påfølgende timer: kr. 10,- Døgn: kr 140"

Man kan vel bare sette seg inn i en drosje for en hundrings, liksom...

Nei, dropp å kjøpe en brus eller mat der - så har du parkeringsprisen betalt uten mere styr. Kom tidlig (sånn litt før 8) så får du parkert på den store parkeringen foran hallenog har asfalt helt inn (rene hunder).

Susanne

  • Like 5
Skrevet

Jeg har heller ikke reagert nevneverdig på prisen på selve parkeringa, bare det styret å få parkering! 140 kr døgnet er jo ingenting i forhold til, som du sier, maten der inne! Eller kanskje noen godbitposer e.l.!

Skrevet

..for meg som bor så nærme er det waste of money når jeg heller kan bli sluppet av ved døren, det mest irriterende er vel køen for å i det hele tatt komme inn på parkeringsplassen.. Og jeg bruker heller de 140kr. på noe annet ;)

Skrevet

Blir visst bare en hund og stille siden Arla har bestemt seg for og få løpetid nå så hun skal parres..Så da får jeg krysse fingrene for at Tindra holder på pelsen hvis ikke er det mye penger rett i dass.

Guest Dratini
Skrevet

Har ikke kommet PM enda, men her er link til pdf med oversikt over rasene og dommere (samt hvilken dag de går).

Skrevet

Er en ganske sinna person akkurat nå, sender mail til NKK i september og spør hvordan det blir med for mange påmeldte, får til svar

"Skulle det bli for mange påmeldte vil eventuelt junior tisper bli flyttet til en annen dommer. Irving vil da dømme alle hannhunder samt flest mulig tisper og BIR"

Og i dag leser jeg

"Flat Coated Retriever hannhund alle klasser dømmes av Svein Helgesen"

Jajaaaaa, vi tar vel turen uansett for å møte oppdretter, og reservedommer er grei han altså - men da kan de heller si at de ikke vet hvordan det blir med dommer :( :(

Det er så dritt.. '

Vi har også fått dommerendring, og tro det eller ei- men vi som har blitt en så tallmessig liten rase melder også iblandt på for spesielle dommere.. Veldig skuffa!

Skrevet

Dommerendring, som forventet - en dommer på berner er altfor lite. Jaja, jeg hadde tenkt til å være ute i god tid uansett, og nå som jeg skal først i ringen blir en i hvert fall fort ferdig og kan slappe av etterpå. Jeg får liksom ikke senket skuldrene før jeg er ferdig å stille egne hunder (takk og lov for at jeg ikke har veterantispe, liksom...), og i år har jeg bare juniortik.

Skrevet

Dommerendring, som forventet - en dommer på berner er altfor lite. Jaja, jeg hadde tenkt til å være ute i god tid uansett, og nå som jeg skal først i ringen blir en i hvert fall fort ferdig og kan slappe av etterpå. Jeg får liksom ikke senket skuldrene før jeg er ferdig å stille egne hunder (takk og lov for at jeg ikke har veterantispe, liksom...), og i år har jeg bare juniortik.

Jeg som skulle sove lenge... :lol:

Jeg skal vel stå litt på standen til NSBK også, en gang i løpet av dagen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...