Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Burde jo gjort det :P Hun blir ikke direkte sur, mer "hvordan kunne du tenke at noe slikt passet meg?". I fjor kjøpte jeg et gavekort på match, og det var krise, helt til hun rasket med seg 4 plagg på salg for det gavekortet ;)

Må tenke litt alternativt, og opptrening av minehund er siste alternativ, men hadde håpet å finne på noe annet i utgangspunktet :)

Ingen? Jeg skal ut på shopping om 30 min :lol:

  • Svar 232
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Holder fortsatt en knapp på at du pakker deg selv inn i kun en rød sløyfe og setter deg på trappa.

Har kjøpt denne til noen venninner - teknikkene som får han til å miste pusten Gleder meg til de åpner den på julaften foran foreldrene sine *ond på selveste julaften*

Altså, finnes denne i motsatt versjon? Jeg har et par stykker som kunne trengt den...

Skrevet

daaa var mannen sin gave bestilt og betalt. 15 uker treningsopplegg&kostholds for å maksimere muskelvekst og så han blir sterkere. Det kostet virkelig shorta, og jeg kommer sikkert til å angre noe ekstremt på at jeg gir han dette senere men jeg håper jeg treffer blink og dette er noe han virkelig blir glad og setter pris på.

  • Like 2
Skrevet

Jeg tror jeg trenger litt hjelp til kjæresteemnet..

Han går ingeniørstudier, liker datating, er veldig handy.

Det eneste han ønsker seg, er sånne kjedelige ting som han trenger. Det kan foreldrene hans få lov til å gi.

Jeg vil gi han noe han blir glad for, noe han ikke visste at han ville ha!

Jeg leste at han likte dating og ble litt bekymret på dine vegne... :P

Guest Gråtass
Skrevet

Straks ferdig med julegavene. Det ble tre hjemmelagde i år likevel, to rettferdige gaver, en veldedig og tre abbonnement fra bladkongen. Dette var ikke så værst syns jeg..

Skrevet

Nå er jeg omtrent ferdig! Mangler bare til lillebror på 9, men det blir bare noe lego av noe slag.
Mamma og pappa ble det to lerret som jeg limte på bilder og pynt. Malte det først brunt.
Tante og onkel lagde jeg også et lite lerret til, men bilde fra da de var unge.
Brødrene mine får kaffekopper og noe pynt, greit når de har egne leiligheter og mangler noe utstyr.
Søskenbarn har jeg kjøpt sjokoladefondant-sett til, også skal jeg ned på rema 1000 å kjøpe sjokolade for en hundrings også til henne.
Typen får et sett med fire lommekniver med motiv av ville dyr på, ordentlige arbeidssokker, også skal jeg kjøpe noe til til han, tror jeg.

Til bestemor har jeg laget lys med julemotiver på, og dikt på hvert av dem.

Typen ordner presang til søstra og mannen hennes, men det blir fra meg også. Samme med barna deres.

Skrevet

Hva kan jeg putte i en matkurv til Mormor og Bestefar? Tenkte type spekemat, som ikke trenger kjøleskap, og kanskje en vin! :)

Ost(trenger kjøleskap da), klementiner, duer, ananas, annen frukt, nøtter, dadler, fiken?

Skrevet

Ost(trenger kjøleskap da), klementiner, duer, ananas, annen frukt, nøtter, dadler, fiken?

On the second day of Christmas,

my true love sent to me

Two turtle doves,

And a partridge in a pear tree.

Skrevet

Hva kan jeg putte i en matkurv til Mormor og Bestefar? Tenkte type spekemat, som ikke trenger kjøleskap, og kanskje en vin! :)

Hva med hjemmelaget marsipan? Farg den, trill den i kuler i forskjellige farger og putt det i et fint, gjennomsiktig papir med en sløyfe på toppen. :) Det samme kan også gjøres med en god nøtteblanding.. Eller karamelliserte mandler.. :)

Skrevet

Nå begynner jeg å nærme meg mål her gitt! Blakk som få, men fornøyd med årets fangst :D

- Mamma: gavekort på spa/hudpleie på 2000 kr (fordi hun er verdens beste mamma!)
- Pappa: Kokebøker om tapas + yatrax løpebrodder
- Kjæresten: En blazer til penbruk + en fin skjorte å ha inni og masse, masse kjææærleik. :P
- Søstern: Hello kitty matboks (hun er gæærn! :P 22 år og elsker hello kitty). Resten av gaven blir nok noe klær hun skal få velge ut selv. Stakkars legestudenten uten penger. Så vi skal handle til hverandre sammen i år vi.
- Lillebrør: Creationary brettspill fra lego og "den store eventyrboka"
- Bestevenninne: Store flasker med frisørbalsam/sjampo (2x759 ml) fra TGI Bed Head
- Venniner: Smågodis til hund/katt og hjemmeheklet pannebånd til begge
- 2 andre venninner: Hjemmeheklede pannebånd i ull
- Venninne: Sko som ikke passer til meg som hun ville kjøpe, men som hun heller skal få
- Svigers: Kokebøker fra Hellstrøm og hjemmeheklet pannebånd til svigermor

- Besteforeldre til kjæresten: hjemmelaget konfekt og julekort

- Bestemor: En vinflaske og hjemmelaget konfekt

- Farmor: 2x krydderkvern fra Rosendal

Skrevet

Ost(trenger kjøleskap da), klementiner, duer, ananas, annen frukt, nøtter, dadler, fiken?

Ost funker ikke, men frukt holder vel ikke så lenge? Sendes på Lørdag, så blir jo liggende en stund før det blir åpnet..

Hva med hjemmelaget marsipan? Farg den, trill den i kuler i forskjellige farger og putt det i et fint, gjennomsiktig papir med en sløyfe på toppen. :) Det samme kan også gjøres med en god nøtteblanding.. Eller karamelliserte mandler.. :)

Har jeg ikke tid, lyst eller ork til :P Men takk for forslag!

Skrevet

Har jeg ikke tid, lyst eller ork til :P Men takk for forslag!

Nøtter tar jo virkelig ikke noe tid :P

Edit: Og ellers så er det vel populært nå til jul at div folk selger spekemat, krukker med hjemmelaget honning, syltetøy, etc står på kjøpesenter og sånn. :)

Skrevet

Lyst, ork... :P :P

Altså, når du først er på butikken er det virkelig minimalt med arbeid å plukke med seg noen nøtter :P (Pst, se redigert innlegg).

Søsters gave er klar. Hun er alltid vanskelig å kjøpe til, for hun må få noe til seg selv som hun ikke kan bruke på hest eller hund, for der går alle penger til hest og hund ellers :P Derfor får hun:

- Som lærling i travstall er hun ute i kulda hele vintern. Så da får hun en sånn: http://www.coolstuff.no/Oppladbar-Handvarmer

- Så elsker hun slush like mye som meg. Jeg gleder meg til å se hvor misunnelig hun blir når jeg får en sånn til jul av mannen før hun ser at hun får lik :lol:http://www.coolstuff.no/Slush-Mug

- I fjor hadde hun det såå gøy med å gi samboern min en million småpakker. De bestod av masse små plastfisker, fiskestang, etc. Til slutt fant vi ut at det var et minibasseng med fisker og stang så man kunne fiske mens man satt på do. Mannen kunne jo ikke være noe dårligere og har i år kjøpt etthullsgolf til å ha på do: http://www.coolstuff.no/Toilet-Golf

  • Like 1
Skrevet

Altså, når du først er på butikken er det virkelig minimalt med arbeid å plukke med seg noen nøtter :P (Pst, se redigert innlegg).

Takk for redigert innlegg :)

Skrevet

Vi tenker å gi bort etiske julegaver til onkler og tanter i år, men jeg ser at nå blir det for sent å kjøpe fra røde kors' nettsider og sånt, siden gavene må postlegges før 16. Desember. Er det noen som vet om noen steder i oslo hvor man kan kjøpe sånt? Tenker først og fremst Røde Kors, Redd Barna, Unicef, førerhundkalender eller noe slikt.

Guest Gråtass
Skrevet
Vi tenker å gi bort etiske julegaver til onkler og tanter i år, men jeg ser at nå blir det for sent å kjøpe fra røde kors' nettsider og sånt, siden gavene må postlegges før 16. Desember. Er det noen som vet om noen steder i oslo hvor man kan kjøpe sånt? Tenker først og fremst Røde Kors, Redd Barna, Unicef, førerhundkalender eller noe slikt.

Sally Ann på Majorstua er ihvertfall frelsesarmeen sitt utsalg som har rettferdige gaver.

Skrevet

Jeg skal gi en symbolsk gave til en mann (gutt? Hvor går aldersgrensen), og tenkte å gi noe båtrelatert. Er det noen som kan komme med innspill til noe artig eller fornuftig som har med båt å gjøre, og som ikke koster mye mer enn en femtilapp?

Guest Gråtass
Skrevet
I dag ble det lagt ut Bruce springsteen billetter, så da er gaven til foreldrene mine i boks!

Jeg vil også ha!!!!!!!!!!!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...