Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

Ikke lenge igjen nå!

Veldig glad jeg skal se dem på fredag, skal gi jentene masse kos fra deg :)

Og ta bilder og send til meg!! Er så abstinent at jeg er helt gåen….etter kun tre dager uten dem!! :drool:

Skrevet

img_0484-vannmerke.jpg

5 dager igjen til vi skal hente vår lille Aila-mor. Som førstegangs hundeeiere gleder vi oss noe enormt. Alt er veldig nytt og veldig spennende :D

Så koselig bilde av dere :ahappy:

Skrevet

Da melder jeg meg inn igjen her for ørtende gang i år! Henter en liten svensk lapphund gutt så fort jeg får ordna meg fri! :-D Bor bare borti bygda, så får hilst når jeg vil uansett!

  • Like 7
Skrevet

Tror jeg døøør.... 5 ukers bilder av kjekkasen!

sheridan05.jpgsheridan05a.jpg

Du er ikke alene om å nesten stryke med…. :frantics:

quest05.jpg

cloud05.jpg

21 dager igjen!!!

Skrevet

Samtale med min mann i går:

Min mann: kanskje vi beholder alle valpene!

Jeg: Hvaaah?

Min mann: Ja, vi blir jo glad i dem!!?

Hvor ble det av den mannen jeg måtte bruke fem år på å overtale til at vi skulle få én hund i huset?

(det blir nok maks én valp som blir værende)

  • Like 7
Skrevet

Nå er mamma i Russland og henter Dita :D Hun er visst helt herlig! Lander i morgen, gleder meg stort!

Husk bilder!! :)

Skrevet

Du er ikke alene om å nesten stryke med. :frantics:

quest05.jpg

cloud05.jpg

21 dager igjen!!

Omg!!! Jeg er valpesyk altså :-D Du vil ikke at jeg skal avlaste deg med en valp? haha

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...