Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Så spennende da :D

Skulle ønske jeg kunne fått meg en brun liten kladd til sommern meeeeeen må nok vente en goood stund enda jeg ja.. :ball:

Aner ikke hva slags kladd du tenker på, men jeg sier bare DOOOOO IIIIIIT! :D

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

Jeg hentet hjem en herlig australsk kelpievalp i går :-DEn svart liten tornado som skal hete Vegas:-D endelig er min 2013-valp i hus!!! Bilde kommer ;-)

  • Like 15
Skrevet
den likne med husky valp? er den? eller?:-)

og jeg selv skal 1-2 om blir noe plan 2013;-)

Alaska husky! :) Glemte jo å skrive det.. Eget oppdrett. Mammaen er en genialt god leder med sterkt hode og faren er en sterk fyr med et herlig gemytt :D

  • Like 1
Skrevet

Hei! Eg er heilt nyregistrert her, heilt utrulig at navnet mitt passa som brukernavn. Har vert innpå fleire gangar før og lest, men i dag ville eg skrive noko. Så til grunnen at eg registrerte meg: eg og sambuar ønsker å skaffe hund innen kort tid. Det blir mest sannsynlig Wheaten Terrier, men vi må sjølvsagt besøke ein oppdrettar og helse på nokre før vi bestemmer oss :-)

Spørsmålet er då om vi skal få hunden i sommarferien eller før jul. Begge er studentar(22år) med varierande lengd på skuledagar, og kan avogtil skippe forelesing (ikkje alltid obligatorisk). Derfor vil det vere lurt å få kvalpen i sammanheng med ein ferie, slik at vi kan vie full tid til han. Men noko som er ein stor fordel er at eg har fri dette halvåret, jobbar kun som ringevikar. Derfor kunne det kanskje vore lurt å fått kvalpen rundt mai/juni(veit dette er snart, men dette er noko vi har tenkt på lenge!), slik at eg då kan la vere å ta på meg vakter når kvalpen er ung og tilpassar seg. Vil det då vere problem å ta med hunden heim i sommarferien? Bør kvalpar vere på same stad heile "startfasen"? Har ikkje funne noko særleg om dette når eg har lest på nett. I feriane er eg og kjærast glad i å vere heime hos familiane våre, og kunne tenkt å hatt med kvalpen til kvar vår familie(dei bur 50 min frå kvarande), sånn i juli f.eks. Vil dette berre bli forvirrande for vår lille krabat?

Håpar eg har plassert spørsmålet i rett tråd. Tar gledelig i mot tips :)

Studerar i Bergen og heimstad er i Sogn og Fjordane.

Skrevet

Da blir det krøllebebis på oss i begynnelsen av juni og vi gleder oss helt enormt :jump: Klarer nesten ikke vente med å dra å besøke oppdretter, selv om valpene bare er litt over ett døgn gamle :wub: Og snakk om at motivasjon for skolearbeid ble skutt i været når jeg vet at vi får en nydelig krølle rett etter eksamen :D JIPPII, både jeg og sambis er helt sånn her om dagen: :bananas::jump::frantics::hyper::wub::D:banana::lama:

  • Like 8
Skrevet
Da blir det krøllebebis på oss i begynnelsen av juni og vi gleder oss helt enormt :jump: Klarer nesten ikke vente med å dra å besøke oppdretter, selv om valpene bare er litt over ett døgn gamle :wub: Og snakk om at motivasjon for skolearbeid ble skutt i været når jeg vet at vi får en nydelig krølle rett etter eksamen :D JIPPII, både jeg og sambis er helt sånn her om dagen: :bananas::jump::frantics::hyper::wub::D:banana::lama:

Wihuuu! GRATULERER! :bananas: Gleder meg fælt til å titte jeg også, farlig hvis noen er ledige når jeg er der :sweat:

  • Like 1
Skrevet
De der ville jeg aldri kjøpt av, kan gi deg mer info på pm om du vil. Dessuten har faren til kullet AD.
Slått det helt fra meg for å si det sånn. Men, pm!
  • Like 1
Skrevet
Det er jeg helt enig i! Ville vel også trodd at en seriøs oppdretter hadde noen form for informasjon om oppdrettet, foreldrene til valpene osv?

Og hvor gamle de er, de er jo blitt litt store de der... Skriker useriøst hele greia.. Hvorfor må folk drive useriøst på fine rasen da :/

Skrevet

Da har vi endret valpeplaner fra Japanese Chin i juni til Cavalier King Charles Spaniel sånn rundt juletider. Kanskje det bikker over på 2014, eller det blir lenge før jul også. Litt usikker enda siden jeg kun vet at parringen skal skje i høst, men ikke nøyaktig når i høst :-) Får oppdatering fra oppdretter etter parring. Så nå ble ventetiden litt lengre, men føler vi trenger det, slik at de små vi har fra før (ungene) kan vokse seg litt større, og vi får god tid til å gjerde inn hagen slik at valpen kan springe løs der når vi er i hagen :-) og jeg får lest meg opp i diverse bøker før valpen kommer i hus. Gleder oss :-)

  • Like 1
Skrevet
HURRA Valpen er født, ett passe stort kull på 3 hanner og 3 tisper, lykke!! Kan nesten ikke vente til juni!!! :D:jump: :bananas: :hyper:

Hvor skal du ha fra? ei jeg kjenner fikk nemlig akkurat det antallet BC valper i går :)

Skrevet
Hvor skal du ha fra? ei jeg kjenner fikk nemlig akkurat det antallet BC valper i går :)

Hunden er nå hos ei som heter Hanne Kiil, men kullet eies av Kristin Løkkemo og Steffen Pettersen :)

Skrevet
Hunden er nå hos ei som heter Hanne Kiil, men kullet eies av Kristin Løkkemo og Steffen Pettersen :)

Da er det hu jeg kjenner :) Hanne altså :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...