Gå til innhold
Hundesonen.no

To herlige jodlevalper født 07.12.12


Recommended Posts

  • Svar 240
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hi hi, godt dere også er spente! Der var det masse liv! Kjente først ved plapering (jeg kjente også)- og deretter ved UL. Vi fikk 3 valper i ett bilde, så da vet vi 3 med 100 % sikkerhet. Mest sannsyn

Litt fler bilder skal bli Her er Kingwanas Kiss Me Quick "Emma": Hun blir boende hos Taras del-eier (og vår nabo) Lisbeth og vil være del-eid av oss Her har vi Kingwanas Kick Ass! Han søker e

Har visst forsømt denne tråden litt, men i dag er altså smårynkene 5 uker! Jeg er utrolig fornøyd med de begge. Hannhunden virker i god balanse, sterk og robust. Tispen er feminin med nydelig hals o

Skrevet

Der er det bebiser så klart :D :D

Så da kommer jeg med noen flere navn til de kommende (hva ellers?):

King Og Clovns

Kingdom Of Desire

Kiss That Frog

Karate Kid

Keep In Mind

Keep Smiling

Keep The Dream

Keep On Rocking

Keep It Stylish

King Of Knights

Key To Sucess

Åja, jeg har jo glemt - Keeping Up Appearances :D :D ;):lol:

  • Like 3
Skrevet

Hi hi, godt dere også er spente! Der var det masse liv! Kjente først ved plapering (jeg kjente også)- og deretter ved UL. Vi fikk 3 valper i ett bilde, så da vet vi 3 med 100 % sikkerhet. Mest sannsynlig så vi også enda en, og det kan godt være fler der. Vet tippet opp mot 6 var mulig.Så minst 3-4, gjerne mer ifølge første UL!

Vet. hadde også heeelt nytt og flott utstyr, med mulighet for 3D, og siden Tara stod som en påle og var så tålmodig som fy ville hun gjerne ha oss tilbake som "test-personer" for 3D funksjonen om 2 uker :D

425797_10151070498447693_448676301_n.jpg

  • Like 12
Skrevet

565392_300315036744296_789507774_n.jpg?oh=7880c3f00c54127d16a03745d19ad00e&oe=509CB06D&__gda__=1352455768_403b5d50eebbad4c61246fb651247104

Bildene av Taras mamma Luna (i midten ) er jo veldig godt sammenligningsmateriale. Inn i der ligger f.eks. Tara!

Hvor mange HAR Tara i sin mage mon tro?

vet. så som sagt med 100 % sikkerhet 3, 95 % sikkerhet 4, og muligens flere.

På mandag er vi invitert tilbake dels fordi jeg tilbød, og dels fordi Tara står som en statue under undersøkelsen (stod uten å lee på seg i ove 5 min). Vet. trengte en slik flott modell til å teste ut sin nye 3D UL maskin! Tenk å få noen 3D bilder av valpene da!

Gleder meg til den dagen man kan se farger, tegninger og kjønnfordeling på slike maskiner, jeg :afro:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...