Gå til innhold
Hundesonen.no

Håndarbeidstråd!


Annegru
 Share

Recommended Posts

Jeg har også lyst på strikkeklubb, men de som er rundt her er litt...ja.. enten er det Husfliden i Tønsberg med snittalder på 60 (ser ut sånn på bildene), eller "vi strikker og integrerer på kulturhuset" i Horten. Føler ikke at noen av de appellerer veldig til meg, den på Husfliden er heller ikke særlig ofte. Det er noen damer som har startet strikkekafé på en kafé i Tønsberg på mandagskvelder, men da må jeg kjøre nesten 25 minutter, betale for parkering... nei, uff, kanskje jeg er for kresen til å være med! :lol: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

4 timer siden, Cloudberry skrev:

Man strikker ermer, ikke armer :aww: Unnskyld, jeg greide ikke dy meg! :icon_redface:

Jeg pusler med mormorskjørtet, det blir fint men jeg er litt skuffa over fargen på garnet. Veldig fint i dagslys, veldig darrig ellers. Men men. 

Er dere med i noe strikkeklubb-greier? Har så lyst å ha en sosial arena på dette håndarbeidet mitt, enn så lite det er, men vet liksom ikke hvordan jeg skal finne en strikkegjeng å joine. 

Egentlig klar over det, men går litt fort i svingene av og til ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

21 minutter siden, Aslan skrev:

Jeg vil lære @Mari og @Cloudberry! :jump:

jeg skal prøve å sy litt babyklær faktisk. Jeg er litt spent. Resultat kommer her :teehe: 

 

Akkurat nå, Cloudberry skrev:
21 minutter siden, Aslan skrev:

Whæ, tulla seg med quoten. Skulle si at du kan jo strikke noe fint babystæsj også :D 

@Krutsi? @Pippin&Symra? @Line? @Malamuten?

Hvilke flere trøndere har vi? Kommer ikke på noen i farta. Jeg er litt seriøs kjenner jeg. Det hadde jo vært superkos! 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

41 minutter siden, Malamuten skrev:

Jeg er gjerne med :D Har prøvd flere ganger å lære meg å strikke, men det går ikke så veldig bra :P Så jeg har vurdert å kjøpe meg symaskin å se om jeg får til noe der istedet :lol: Men jeg skulle jo fortsatt gjerne lært meg å strikke da. 

Hva er det du ikke får til? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, mushi skrev:

Hva er det du ikke får til? 

Si det, jeg får jo til noe, men det blir ikke bra nok også skjønner jeg ikke helt hva jeg holder på med også blir jeg litt utålmodig  også gir jeg opp. Men jeg antar jo at om jeg hadde orket å prøvd litt lengre så hadde nok det hjulpet mye på hvor bra det blir og det jeg ikke skjønner med forskjellige strikkemetoder, pinner osv også sikkert går inn litt etter litt. Dessverre er jeg ikke så veldig tålmodig :P Ikke kjenner jeg noen som kan vise meg heller, tror jeg ikke, så da må jeg liksom prøve å lære meg selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, KristinR skrev:

Det fins mange tutorials på Youtube og også på Drops sine sider. De er utrolig kjekke å føle med på. Jeg strikker litt, ser på video, setter på pause, hermer etter det som blir gjort der og titter videre. 

HYSJ! Hun skal komme på strikkeklubb og skravle og strikke med oss. Ikke ødelegg nå! 

@Malamuten, Youtube har ikke en dritt. Men jeg har luksusgarn og du kan få tafse. :teehe:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Siljus kanskje også vil være med :) (trønder sy- og strikkeklubb) Kommer ikke på flere i farten, men det er jo flere trøndere her inne.

1 time siden, Mari skrev:

 

@Krutsi? @Pippin&Symra? @Line? @Malamuten?

Hvilke flere trøndere har vi? Kommer ikke på noen i farta. Jeg er litt seriøs kjenner jeg. Det hadde jo vært superkos! 

 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...