Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Zitka
 Share

Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Jeg skal skrive et skikkelig svar til alle de flotte innleggene som kommer (sånn en gang mellom akupunkturen og all sexen :P) når jeg har fått samlet meg litt altså. Det hjelper så mye å lese. Jeg var ganske lei meg og følte at det bar strake veien til alenefødsel på verst mulig måte. Nå føler jeg ihvertfall at håpet stiger litt med akupunkturen. Og så får jeg masse sånne gode oxytocin hormoner av dere også, istedet for bare stresshormoner.

Tusen tusen takk!

Hvis dere er helt sikre - så er det kanskje best om du finner ut hvor mange som vil være med og deler beløpet så det blir likt? Jeg vet ikke om jeg har samvittighet til dette altså men noe annet er kanskje uhøflig? Uææ :P

Så klart vi er sikre. Kan du ikke kjøpe en hundebamse for resten av pengene. En ekte sonenhund til babien :).

Hvor skal jeg putte penger`?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok, jeg kan samle inn penger. Tror det er enklere enn at Marie legger ut sin konto- for nå MÅ hun gi sitt kontonummer til meg. He he.
Bidra med det du måtte ønske til min konto (Liv Irene Nyfløt Lie) 0540 02 04464.
Overskuddet går til Marie (Som hun kan bruke til valgfri gave til babyen), og jeg setter opp en liste med hvem som har bidratt med hva som hun kan få :)

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil også ha en sonenbaby-del! Hvis jeg sponser med en hundrings, får jeg lov å kalle en tå for min?

Neida. (Joda.)

Men fine sonenmennesker man kan hjelpe, de hjelper man. Kommer en slant herfra i løpet av helgen også, også satser vi på at baby forstår presset ! :hug:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil også ha en sonenbaby-del! Hvis jeg sponser med en hundrings, får jeg lov å kalle en tå for min?

Neida. (Joda.)

Men fine sonenmennesker man kan hjelpe, de hjelper man. Kommer en slant herfra i løpet av helgen også, også satser vi på at baby forstår presset ! :hug:

Det er jo derfor vi hjelper til, vi vil også ha baby!! :D og forlk sier man ikke kan kjøpe mennesker PØH!

Håper du ser humoren Marie, vi bare tuller litt :lol:

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg har paypal, men har ikke brukt den til å få penger inn før? Er det mailadressen som gjelder da? liv (a)kingwanas.com

Jepp. Sender litt straks. Enten kan du la de være på paypal-kontoen og bruke de neste gang du skal kjøpe noe (og legger ut til Marie), eller så kan du overføre de til kontoen din.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok, jeg kan samle inn penger. Tror det er enklere enn at Marie legger ut sin konto- for nå MÅ hun gi sitt kontonummer til meg. He he.

Bidra med det du måtte ønske til min konto (Liv Irene Nyfløt Lie) 0540 02 04464.

Overskuddet går til Marie (Som hun kan bruke til valgfri gave til babyen), og jeg setter opp en liste med hvem som har bidratt med hva som hun kan få :)

Da er en liten sum merket "Fødehjelpen" satt inn :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, Marie, du har min medfølelse altså! Kjenner meg veldig igjen i det stresset der.. Håper det kan hjelpe med time idag, du har jo ennå noen (lange) dager igjen. Gir de ikke modningsakupunktur på ABC? FIkk det jeg, selvom jeg i utgangspunktet ikke trodde helt på effekten :innocent:

Uansett: masse lykke til, ønsker deg virkelig det beste. Og det nest beste (igangsettelse) trenger ikke være så ille det heller!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...