Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Zitka
 Share

Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Måtte bare sjekke om det hadde kommet noen menneskevalper enda!

Loke: hvis du bestemmer deg for å slutte med smokk, så kan dere sende den til Kaptein Sabeltann. Nevøen min gjorde det, og fikk takkebrev fra selveste Sabeltann! Han var veldig stolt og viste det frem ved enhver anledning :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chillax partypeople! :lol: Hun oppdaterer når hun oppdaterer.

Jeg hadde prioriterert hud mot hud, mat, søvn og amming før sonen må jeg innrømme. Oppdater når du har lyst du, soelvd. Og heia, heia, heia i mellomtiden! :)

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol: Stakkars! Vet at jeg ikke kommer til å oppdatere dere når det er min tur :lol:

Må i såfall være sinte innlegg om at bilen går for tregt. :lol:

Vi tenker masse på deg, soelvd, og mannen og lille Tuva. Gleder oss masse til oppdateringer :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jonah brukte også nattsmokk, som ble spyttet ut ganske så snart etter at han sovnet. Vi bestemte oss for å slutte da han var ca 2 år, og det var ikke en kamp i hele tatt. Vi sa en kveld at nå skal vi slutte med smokk, og det bare godtok han. Grunnen til at jeg tror det var så enkelt med han, er fordi vi samsover. Han har jo oss som trygghet og trøst om natten. Vi har også alltid brukt å ligge i lag med han i sengen til han sovnet. Jeg tror det ville vært vanskeligere å slutte nå (når han er 3 og et halvt)fordi han ligger på eget rom alene. Jeg ville nok nølt mere selv også da, og sikkert slitt med dårlig samvittighet :/

Tror det blir værre med Ane, som ligger på et mørkt rom alene hele natten. Vandt til å sovne av seg selv er hun også. Hun er snart 2 år nå. Og jeg får vondt i hjerte mitt bare ved tanken om at jeg skulle tatt fra henne smokken. Hun vil jeg vente til er blitt såpass gammel at vi på en måte velger det sammen. Gir den til sabeltann elns.

Jeg har to komplett forskjellige barn. De er som natt og dag. Glad jeg er sikker på hvem som er foreldrene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå begynner ting å bli klart til bursdagen til Soph på lørdagen. Gulrotkake er i ovnen nå, cake pops skal rulles til små boller nå etterpå og stikkes på pinne (stikker de i sjokolde og candymelt imorgen, også blir det bløtkake i tillegg (lages lørdagsmorgen). Også blir det potetgull, litt smågodt og gele. Lurer på om vi burde ha noe snitter også? Hmm. Får tenke på det imorgen.

Laget pom poms som skal festes i vinduene hos pappa når vi kommer (sånne https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/602806_10152499248485601_470926626_n.jpg i rosa og hvitt!) også ballonger som vi fikser imorgen. Gave av oss får hun ikke før den 19 :) Gleder meg sånn til 2 års dagen hennes!

Itillegg skal jeg pakke den sykehusbaggen nå ikveld. Lars nekter å reise imorgen til pappa med mindre jeg fikser den, da han er hellig overbevist om at det skjer der borte og at han blir født i samme sykehus som Sophia ble :lol: Jeg har jo ikke tid til det, skal jo på utstilling til helgen :P

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Aww :heart: Gratulerer til dere begge!! Hils Tuva Marie, fra sonen og si at vi forventer en ny bruker her innen noen år nå :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...