Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet

Bare lurer på dette med tannstilling og smokk, spiller det noen rolle? De skal jo snart få nye tenner :P


EDIT: Må legge inn et skikkelig HEIA til Soelvd! Nå begynner denne tråden å bli veldig spennende :lol:

Skrevet

Måtte bare sjekke om det hadde kommet noen menneskevalper enda!

Loke: hvis du bestemmer deg for å slutte med smokk, så kan dere sende den til Kaptein Sabeltann. Nevøen min gjorde det, og fikk takkebrev fra selveste Sabeltann! Han var veldig stolt og viste det frem ved enhver anledning :)

Skrevet

Kanskje de bare kunne innstallere webkamera der på føden? Da slipper de jo å oppdatere og vi går ikke glipp av noe :D Jeg er sååå smart :lol:

  • Like 6
Skrevet

Chillax partypeople! :lol: Hun oppdaterer når hun oppdaterer.

Jeg hadde prioriterert hud mot hud, mat, søvn og amming før sonen må jeg innrømme. Oppdater når du har lyst du, soelvd. Og heia, heia, heia i mellomtiden! :)

  • Like 5
Skrevet

:lol: Stakkars! Vet at jeg ikke kommer til å oppdatere dere når det er min tur :lol:

Må i såfall være sinte innlegg om at bilen går for tregt. :lol:

Vi tenker masse på deg, soelvd, og mannen og lille Tuva. Gleder oss masse til oppdateringer :D

Skrevet

Derfor er det litt ekstra morsomt å tulle med det. Vi er på den fødenes og etterhvert nybakte mors parti alle sammen. Dere skjønner det?

  • Like 8
Skrevet
Vi er på den fødenes og etterhvert nybakte mors parti alle sammen. Dere skjønner det?

Selvsagt skjønner jeg det. :)

Skrevet

Jonah brukte også nattsmokk, som ble spyttet ut ganske så snart etter at han sovnet. Vi bestemte oss for å slutte da han var ca 2 år, og det var ikke en kamp i hele tatt. Vi sa en kveld at nå skal vi slutte med smokk, og det bare godtok han. Grunnen til at jeg tror det var så enkelt med han, er fordi vi samsover. Han har jo oss som trygghet og trøst om natten. Vi har også alltid brukt å ligge i lag med han i sengen til han sovnet. Jeg tror det ville vært vanskeligere å slutte nå (når han er 3 og et halvt)fordi han ligger på eget rom alene. Jeg ville nok nølt mere selv også da, og sikkert slitt med dårlig samvittighet :/

Tror det blir værre med Ane, som ligger på et mørkt rom alene hele natten. Vandt til å sovne av seg selv er hun også. Hun er snart 2 år nå. Og jeg får vondt i hjerte mitt bare ved tanken om at jeg skulle tatt fra henne smokken. Hun vil jeg vente til er blitt såpass gammel at vi på en måte velger det sammen. Gir den til sabeltann elns.

Jeg har to komplett forskjellige barn. De er som natt og dag. Glad jeg er sikker på hvem som er foreldrene :)

Skrevet

Nå begynner ting å bli klart til bursdagen til Soph på lørdagen. Gulrotkake er i ovnen nå, cake pops skal rulles til små boller nå etterpå og stikkes på pinne (stikker de i sjokolde og candymelt imorgen, også blir det bløtkake i tillegg (lages lørdagsmorgen). Også blir det potetgull, litt smågodt og gele. Lurer på om vi burde ha noe snitter også? Hmm. Får tenke på det imorgen.

Laget pom poms som skal festes i vinduene hos pappa når vi kommer (sånne https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/602806_10152499248485601_470926626_n.jpg i rosa og hvitt!) også ballonger som vi fikser imorgen. Gave av oss får hun ikke før den 19 :) Gleder meg sånn til 2 års dagen hennes!

Itillegg skal jeg pakke den sykehusbaggen nå ikveld. Lars nekter å reise imorgen til pappa med mindre jeg fikser den, da han er hellig overbevist om at det skjer der borte og at han blir født i samme sykehus som Sophia ble :lol: Jeg har jo ikke tid til det, skal jo på utstilling til helgen :P

  • Like 3
Skrevet
Nå ligger garantert solevd med lille tuva på brystet :-)

Iiiih! Tenk på det'a! Nå ble jeg litt varm inni meg av det bildet i hodet :wub:

Skrevet
Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Hipp hipp hurra! Gratulerer så utrolig masse!

Skrevet
Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer så mye til dere begge :heart: JIPPIIIIIIIII :D

Skrevet
Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Aww :heart: Gratulerer til dere begge!! Hils Tuva Marie, fra sonen og si at vi forventer en ny bruker her innen noen år nå :D

Skrevet
Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer :heart:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...